neděle 24. března, 08:31 Svátek má Gabriel
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: Petulin
Status: nováček

Co je to za kytičku?

Datum: 15.08.2011 17:32

p1130386.jpg

Zdravím, poprosila bych o radu. Na fotce je kytička, kterou jsem dostala s tomto stavu, dost žalostném, ale nevím co to je. Vypadá to kmínkem jako sloní noha, ale listy to má silnější. Pokud to někdo víte, napište. Děkuji moc.

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 7 z 79
  • Autor: Frantisek
    Status: expert

Re: Co je to za kytičku?

Datum: 22.11.2013 13:02

dscn4997.jpg
    Další fotografie:

SOS , děvčata v minulosri jsem dostal tuto rostlinku od jedné z vás, ale nevím co je to zač, za název, - cedulky z této a dalších v truhliku, kde mám hrizomy od kohlerií mě vysypala na zem dcera když otevírala okno a truhliku si nevšimla. Takže co ted mám v květnikách opravdu nevím , to až na jaře a až budou kvést. Děkuji. flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

• Autor: Reklama

• Autor: Rajska
    Status:

Datum: 22.11.2013 15:22

Franti to je Dorstenie,ty malé sluníčka jsou květy,semínka vystřeluje po celé místnosti,tak mladé rostlinky budeš mít všude grinning smiley

• Autor: Frantisek

Datum: 22.11.2013 17:29

dscn5005.jpg
    Další fotografie:

Ta je od tebe že ?!!! takže jí mám dát kornout ?? Tak jdu hned připíchnout cedulku , která je v truhliku. Děkuji An

A využiji ještě poradenské služby ...., na poliklinice jsem uviděl 30 cm velké kaktusy/sukulenty ,ted nevím čtverhranné, nebo trojhranné křídlaté, bez ostnů a po straných měly takové lístky . Ze zeminy asi ze semínek vyrůstaly takovéto rostliny, tak jsem si dovolil jich pár přemístnit domů na pozorování . Ještě jednu radubych potřeboval , co je to zaš. Děkuji flower smiley flower smiley flower smiley

Tak už vím asi je to Pryšec=Euphorbia leuconeura a je jedovatý. Ach jo, co jsem si to donesl.

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Frantisek (22.11.2013 19:14)

Status:

Datum: 07.12.2013 12:08

pc070386.jpg

Znáte někdo tuhle rostlinu? confused smiley Na první pohled jsem myslela že je umělá tongue sticking out smiley ale prodavačka tvrdila,že je živá,ovšem co to je nevěděla nono smileyJe to nějaký druh kalanchoe?

• Autor: cancourek

Datum: 07.12.2013 12:10

eye popping smiley to vidím poprvé v životě a upřímně - nelíbí se mi stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley

• Status: expert

Datum: 07.12.2013 12:13

Bude to kristátní forma, ale čeho?

Status:

Datum: 07.12.2013 12:46

pc070387.jpg

je to dárek,ale ne můj nono smiley mám ráda bizarní rostliny,ale tady nevím jestli se mně líbí confused smiley

hlavně se musí přesadit a dát do normálního květníku eye rolling smiley a pak co z ní vyroste grinning smiley

• Autor: Skokanka
    Status:

Datum: 07.12.2013 13:25

Myskím,že je to Euphorbia lactea cristata [www.plantica.cz]

Status:

Datum: 07.12.2013 14:10

Skokanko dík winking smiley 

• Autor: lostris

Datum: 30.12.2013 20:47

květinářky, please smileyco je to za rostlinu???určitě jsem ji koupila s popisem, ale... eye rolling smileyje vůbec vhodná k přezimování sad smiley

• Autor: Missi

Datum: 30.12.2013 21:52

Lotus - Štírovník - píšou toto - Pokud chcete rostlinu uchovat do dalších let, na podzim ji seřízněte na výšku cca 10 cm. Musíte ji přezimovat na světlém místě bez mrazu. Ideální je zimní teplota okolo 10 ° C. Mírně zalévejte. Na jaře je nutné ji přesadit do nové zeminy a umístěte ji na teplejší stanoviště o pokojové teplotě, kde dochází k narašení nových výhonů. V květnu po zmrzlých mužích rostlinu umístěte na slunné stanoviště ven.

Lostris, já jí teda měla dvakrát a ani jednou se mi přezimování nepovedlo sad smiley

• Autor: lostris

Datum: 31.12.2013 20:13

missi, díky za info. O přezimování si iluze nedělám, mě to může jen překvapit eye rolling smiley grinning smiley

Datum: 23.01.2014 14:46

wp_20140115_004.jpg

Poradí někdo, co to mám za kytku? Vyrostla mně nějaká maličká rostlinka v kůře u orchidee, tak jsem ji vysypala, rostlinku zasadila. Po půl roce takto vyrostla a vykvetla. Něco mně připomíná, ale zaboha si nevybavím, co to je grinning smiley Kvete už asi 14 dní. Má ještě další poupátka smiling smiley

• Autor: Missi

Datum: 23.01.2014 19:22

Ivo, nemůže to být nějaký druh oncidia?

Datum: 23.01.2014 19:44

Míšo, oncidium si myslím že to není, ono to nemá žádnou hlízu, vyrůstá to podobně jako třeba denivka-prostě podobné listy z jednoho místa. smiling smiley Já ani nevím, jestli je to orchidej, i když květ je takový jako orchideovitý. Já to už někde viděla, ale nevzpomenu si grinning smiley Ani nevím, jestli to vyrostlo ze semene nebo z nějakého kousku. Já to prostě uviděla při namáčení orchideí, napřed jsem si myslela, že je tam plevel. Až jsem to vysypala, tak jsem ze zvědavosti nevyhodila a zasázela. Mělo to asi 2cm

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ivik11 (23.01.2014 19:48)

Podobné příspěvky
Diskuze: co to je, poradte Balkon-moje jediná zahrada... Mléčná dieta Rajko Dolečka n..

Dobrý den, koupila jsem tuhle kytku s tím, že se jedná o trvalku, která může být v létě venku a na podzim ji mám prý dát domů. S tím, že může být celý

Autor: situma - 30.04.2007 09:48
Rubrika: Dotazy a rady - Komentářů: 251

Vím,že nejsem sama,kdo má jen balkon na uskutečnění své "zelené oázy"...někteří jsou na tom ještě hůř,a mají jen parapety...ale jaké balkony! a jaké p

Autor: BEATRIX - 01.07.2007 20:50
Rubrika: Balkonové květiny - Komentářů: 43

Mléčná dieta - neboli redukční dieta Rajka Dolečka 7 AŽ 8 KG 01.06.2008   Jídla jsou po 3 hodinách - takže v 7.00, 10.00, 13.00, 16.00, 19.00

Autor: irisiris - 16.05.2010 18:36
Rubrika: Dělená strava - Komentářů: 3447
Galerie: Jak vychází slunce na D1   
  Jak vychází slunce  na D1
Autor: Soutěž - 06.03.2009 21:36
Rubrika: Cesta - Komentářů: 38

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.