čtvrtek 25. dubna, 01:49 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 07.01.2007 18:46
 

Tak mě napadlo, že by bylo dobrý, mít po ruce odkazy na stránky,kde najdeme informace,co si počít s nemocnými kytičkami.

 

[www.zahradkarskepotrebypavlik.cz]

[www.lovela.cz]

[www.agromanual.cz]

[dendro.mojzisek.cz]

[eagri.cz]

[eagri.cz]

svaz-skolkaru.cz 

eagri.cz

[www.skudci.com

motyli.kolas.cz

Další chytrůstky přidávejte.grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 7 krát. Naposledy upravil LadaB (08.06.2022 11:03)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.06.2020 13:00
     

    Asi naostro, bacha na postřikovač, neznič si něco kvalitního, ten olej je sviňa

     
  • Autor: Reklama

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

     
     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.06.2020 13:42
     

    Já dávám na 1 l vody asi 1dcl oleje a asi 1-2 kávové lžičky Jaru. Pořádně protřepat, oliváč není s tou vodou a Jarem mastný-tedy je, ale ne tak, aby vadil postřikovači. Těm potvorám ale zabrání dýchat. U mě funguje. Nic neodměřuji, prostě odhadem. Jar je jako smáčedlo a pomáhá při promíchání oleje s vodou

    Jar ti opláchne první déšť, nebo umyješ vodou-postříkáš. Ale než ti borůvky uzrají, dávno bude Jar pryč. Lepší, než přijít o keře, mně to pomáhá. Růže jinak nestříkám, když likviduji mšice. Zabírá mně to prakticky na všechny potvory

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.06.2020 13:45
     

    thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.06.2020 19:01
     

    Vypadá ten výsledný produkt jako mléko?

     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.06.2020 19:30
     

    No, mléko zrovna ne-já bych takové nepila grinning smiley, ale je bělavý smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.06.2020 19:43
     

    grinning smiley thumbs down thumbs down

    Tak uvidíme...připadá mi, že teď svilušky vidím všude!!!

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.06.2020 20:24
     
    104496388_10214866809297978_202723242706687267_n.jpg
    Další fotografie:

    Tohle jsem potkala u lesa na trnkovém keři. Housenky ten obří kokon už opouštějí a dohola ožraly celý keř.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.06.2020 21:46
     

    Anavi, jar muzes pouzit ekologicky, aby to nevadilo boruvkam ;-)

    Iviku - opravdu to zabira i na msice?

    Dnes opet hejna listokazu vsude - skoro uplne ozraly kvety i listy na azalce :-/ Loni jsem je mackala, ale letos jich je tolik, ze to je predem marne :-( Proti nim zadny postrik nejspis neni, ze?

    Halky na smrcich mam take. Je potreba ty vetvicky pak ulamovat, nebo uz to je jedno?

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.06.2020 22:01
     

    Ty hálky nejsou mšice krvavé, ale korovnice. Za zelena je mšice uvnitř. Trhat podle toho jak moc bude větvička chybět.

    Jar je taky chemie a ve vyšších dávkách má herbicidní účinky. Spíš bych se přiklonila k insekticidu/akaricidu s přesným dávkováním a dodržením ochranné lhůty.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.06.2020 22:07
     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 18.06.2020 08:26
     

    Iviku, ještě poslední dotaz.. jak často zopakovat? Dívala jsem se, že to "vzalo s sebou" i mšice a mravence...Mravenců je mi líto, ti mi zatím na zahradě nějak nepřekážejí... ale jak mají ty chovné stanice mšic, tak na to doplatili... confused smiley

    Kdyby to tak chtělo zalepit čumáky i těm hnusným slimákům. Odpoledne koukám, jak se krásně daří afrikánům... večer už tam trčely jen holé klacky... což ale beru s nadhledem, ty afrikány mám mezi Hokaidem a dýněmi právě kvůli tomu, aby upřednostnili ti hajzli květenu před výpěstky.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 18.06.2020 10:01
     

    Tuhle směs používám dlouho a opravdu funguje skoro na všechno. Jen toho Jaru tam dávám míň a olej jen olivový, jiný neskutečně zapatlá rostliny. Stačí i ten levnější z pokrutin. Opakování postřiku je nutný, postupně se líhnou další potvory. Hlavně to nejsou takový jedy a dá se to tudíž použít i na pokojovky. Dokonce působí i na molici, která prý má voskový povrch těla, proto na ní postřiky špatně ulpí.Ale tahle směs funguje.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pinka (18.06.2020 10:03)
     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 18.06.2020 11:49
     

    Hanko, na tom smrku byly nejdříve bílé chomáčky, nikdy dřívjsem je tam neviděla, pak se na těch místech kde byla ta vata udělaly halky.. Je pravda, že v dřívějších letech tam halky byly taky, ale nikdy vatička, je to divné.

    Existuje něco proti těm listokazům? Sežrali mi květy na ostružinách, letos byli o dost dřív, kytkám neuškodí už jichubývá a za chvíli bude klid. Letos jich bylo opravdu hodně člověk se jimi brodí zahradou jako vodou, hnus.

     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 18.06.2020 12:26
     

    Pinko, já dávám Jar odhadem, také ho tolik běžně nedávám. Alo kdysi mně poradili na svilušku dát Jaru víc, právě kvůli těm pavučinám, že líp ulpí. Likviduje to opravdu prakticky na všechno, jenom s červci je ten boj horší. Ale na ty nezabírá úplně dokonale nic. Také dávám různé zbytky nebo stačí ten nejlevnější (prý je dokonce ještě lepší, ale od té doby, co to používám, vystačila jsem si se zbytky). Také na oliváč nedám dopustit, je to lepší než ty prodávané lesky na listy.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.