pondělí 29. dubna, 03:04 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Evita
Status:

Živý plot z keřů - tůje ne!

Datum: 23.04.2009 13:01
 

Ahoj, potřebovala bych poradit, chci opticky oddělit zahradu od sousedů na obou stranách. Jediný požadavek, který má můj drahý ohledně zahrady je, že tam nechce tůje, prý mu připomínají hřbitov eye rolling smiley. Tak jsem mu svatosvatě slíbila, že v zahradě nebudou. Pokud byste se se mnou chtěli podělit o nápady a inspiraci na živé ploty z různých vzájemně ladících keřů vhodných do spíše menší zahrady , budu moc ráda flower smiley .

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:04
     



    Anavi napsal(a):

    a ještě něco málo...

    Zahrady některých lidí prostě žeru thumbs down A vidím, co bych už zase udělala na té své zahradě jinak eye rolling smiley winking smiley

    Nedráždi mě!!!!! grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:04
     
    p1140474.jpg
    Další fotografie:

    Jeden mi vymrzl, ale jinak si myslím, že je to nenáročný strom. Hlavně na jaře má krásně zelenou "živou" barvu -zkusím dohledat nějaké foto. A myslím, že je i finančně únosný - do dvou stovek za ks.

    (Jinak -ty fotky předešlé nejsou z mé zahrady... to jsem jen mluvila obecně, jak se chovám u listnatých já - že nijak opadané listí nevybírám.)

     

    Tyto dvě fotky už jsou ode mě - na první fotce úplně vlevo je ten převislý modřín, na druhé fotce skoro vpravo.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:05
     

    Přiznám se, že jehličnanů moc nemám. Není to má parketa. Listnaté sice opadávají, ale většinou nádherně kvetou a to za práci stojí. Navíc, jsou-li v trávě, sekačka listí uklidí při sekání a zbytek zvládně zahradní fukar - třeba. winking smiley

    Ale každý má rád to své a tak to má být thumbs down thumbs down thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (21.04.2012 21:05)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:08
     

    drahuško, já pár jehličnanů mám... přece jen se chci aspoň na něco v zimě mrknout z okna. Jen u mě je zase problém, že jak mi hodně fouká do zahrady z polí, tak jsou všechny ke straně. Zajímavé je, že u listnatých to není (asi jak na zimu opadaj? že tam nefunguje ten vítr po celou dobu? Nevím..). Takže nevím, co s tím budu dělat - viz předešlé foto smiling smiley. Byly sázený rovně a vypadaj, jak když dostaly facku. Kolem všeho mám cibuloviny, takže nějaké rytí okolo a rovnání... to se mi teda nechce.

    Jo a zlatý jilm se rozjel, v průběhu sezony nafotím a budu tě prosit o radu, jak ho usměrnit... please smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (21.04.2012 21:15)
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:09
     



    Anavi napsal(a):

    Jeden mi vymrzl, ale jinak si myslím, že je to nenáročný strom. Hlavně na jaře má krásně zelenou "živou" barvu -zkusím dohledat nějaké foto. A myslím, že je i finančně únosný - do dvou stovek za ks.

    (Jinak -ty fotky předešlé nejsou z mé zahrady... to jsem jen mluvila obecně, jak se chovám u listnatých já - že nijak opadané listí nevybírám.)

     

    Tyto dvě fotky už jsou ode mě - na první fotce úplně vlevo je ten převislý modřín, na druhé fotce skoro vpravo.

    Já jsem se na něj dnes v Parkonu dívala, ale cena byla někde úplně jinde..... sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:10
     

    Tak mrkni jinde, občas se ty ceny liší v řádů stovek. V Baumaxu měli příšerné zlatice (zlatý déšť) za 149 Kč, u nás v zahradnictví pěkně rozvětvené za 32 Kč!!!

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:11
     

    Marjanko, věz, že ničím hlavně sebe smiling smiley, když se mučím fotkama z jiných zahrad grinning smiley. Občas mám pocit, že potřebuju mít všechno!

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:15
     

    Víš jak já se mučím? grinning smiley grinning smiley Pořád si něco prohlížím a líbí se mi skoro všechno love smiley . Ale přiznám se, že zlatý déšť nemusím...není to nějak moje parketa- je krásný, když kvete, to jo...ale kvete krátce a pak prd...no ale zase pak začínají nakvétat jiné keříky, tak že se to v tom stratí- a kdyby kvetlo úplně všechno najednou a tak by v tom byl pohledově chaos smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:15
     



    Anavi napsal(a):

    drahuško, já taky pár jehličnanů mám... přece jen se chci aspoň na něco v zimě mrknout z okna. Jen u mě je zase problém, že jak mi hodně fouká do zahrady z polí, tak jsou všechny ke straně. Zajímavé je, že u listnatých to není (asi jak na zimu opadaj? že tam nefunguje ten vítr po celou dobu? Nevím..). Takže nevím, co s tím budu dělat - viz předešlé foto smiling smiley. Byly sázený rovně a vypadaj, jak když dostaly facku. Kolem všeho mám cibuloviny, takže nějaké rytí okolo a rovnání... to se mi teda nechce.

    Jo a zlatý jilm se rozjel, v průběhu sezony nafotím a budu tě prosit o radu, jak ho usměrnit... please smiley

    Ale já taky na zahradě jehličnany mám, ale omezeně. Živý plot jsme z jehličnanů zrušili a to barevné, listnaté, kvetoucí, nemá chybu winking smiley

    Jako radu, co se zlatým jilmem, abys ho usměrnila - až jí někde objevíš, dej mi vědět. Roste, jak zběsilej a už nemám šanci. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:17
     



    Marjanka napsal(a):

    Víš jak já se mučím? grinning smiley grinning smiley Pořád si něco prohlížím a líbí se mi skoro všechno love smiley . Ale přiznám se, že zlatý déšť nemusím...není to nějak moje parketa- je krásný, když kvete, to jo...ale kvete krátce a pak prd...no ale zase pak začínají nakvétat jiné keříky, tak že se to v tom stratí- a kdyby kvetlo úplně všechno najednou a tak by v tom byl pohledově chaos smiling smiley


    marjanko, já ho mám v zahradě nejblíž k cestě, takže je to na jaře první věc, která upoutá pozornost. A pak už začnou cibuloviny a jiné keře a zlatý déšť upadne v zapomnění. Ale na jaře love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:19
     



    drahus napsal(a):


     

    Jako radu, co se zlatým jilmem, abys ho usměrnila - až jí někde objevíš, dej mi vědět. Roste, jak zběsilej a už nemám šanci. spinning smiley sticking its tongue out

    Potvoro! Mám co jsem chtěla, vi´d? grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (21.04.2012 21:19)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:20
     

    A já taky, ale je krásnej, ne?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:20
     



    kordula napsal(a):

    mery, máš pravdu, krásné - ale ta údržba, já jsem pro jehličnany, nejsou to jenom thuje thumbs down


    My jsme ty jehličnany neodepsaly winking smiley , jen mi prostě kombinace listnáčů připadá zajímavější. A není nikde psáno, že to sem tam nemůže tím jehličnanem být citlivě proloženo smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:21
     

    drahuško, krásnej je, hlavně když začíná, tak ta zlatavá je prostě luxusní a svítí do dálky. Jen mě štve, že od poloviny léta mu hnědnou kraje listů... sad smiley. Nevím, co s tím, netuším, je-li to nějaká houbová choroba nebo mu prostě vadí sluníčko a ty listy to popálí. confused smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:23
     



    drahus napsal(a):

     

    Jako radu, co se zlatým jilmem, abys ho usměrnila - až jí někde objevíš, dej mi vědět. Roste, jak zběsilej a už nemám šanci. spinning smiley sticking its tongue out

    Neděs mě. eye popping smiley Dala jsem si ho do předzahrádky místo thuje. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.