neděle 28. dubna, 16:53 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Zahradní nadšenci co děláte v květnu

Datum: 01.05.2013 08:34
 

Já mrznu.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234
    Aktuální stránka: 4 z 4
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 19.05.2019 14:59
     



    Missi napsal(a):

    Drahuško, ten tvůj štěpkovač ti z těch šlahounů udělá fakt štěpku? eye popping smiley Já koupila dle rad ten samý a jsem z něj totálně otrávená. Jako silnější a především aspoň částečně vyschlé větve to krásně rozseká, ale čerstvé větve či tenčí větvičky ani náhodou. angry smiley

    Missi ano, jde. Možná máš nějak špatně nastavené? confused smiley

    Musíme štěpkovat, protože jinak jsou sice popelnice narvané, ale vlastně poloprázdné. Takhle jsou napěchované k prasknutí a i tak je toho ještě hodně na zpracování, ale zítra vyvezou, tak, nebude-li pršet, budeme pokračovat. JS v něm likviduje i vysoké traviny na podzim, protože pálit nemůžeme a když je rozseká štěpkovačem, tak se všechny vejdou do dvou popelnic. Dřív se uklízely na 4x

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 19.05.2019 15:06
     

    Missi, víš co nejde nebo špatně jde? Zelené stonky ne - rozseká je to, ale jsou, jako psí hovínko, když pes sežere trávu - kousek, nit, kousek atd grinning smiley , ale jak jsou mírně zdřevnatělé, už jdou normálně. My to tam strkali i s listím. Občas se ucpalo, když jsme šli přes míru, ale i lupení je rozsekáno na kousky

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (19.05.2019 16:32)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 19.05.2019 15:13
     

    Drahuško tak to jsou sousedé hodní. Odvezou to asi do kontíku ,viď?

    A já mám škatulata hejbejte se a vše už mám zasázené. winking smiley Teď čtu, že má pěkně pršet, tak to bude parádně zalitý.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 19.05.2019 16:33
     

    Neodvezli, asi až příště, ale to je fuk. Když neuklidí, uklidíme my, až budeme mít hotové u nás.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 19.05.2019 17:53
     

    Tchyně se loni stěhovala z baráku do bytu a v březnu koupila zahrádku. Bohužel tam není elektřina, tak

    si koupila benzinovou sekačku.Bohužel nemá sílu ji nastartovat, tak jsme tam byli dnes sekat.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 19.05.2019 18:53
     

    hmm- tak to já taky neumím a dědek pokaždé urve šńůru . tak začíná uvažovat o aku sekačce. elektrická taky asi dosluhuje.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 19.05.2019 23:01
     



    drahus napsal(a):

    Missi, víš co nejde nebo špatně jde? Zelené stonky ne - rozseká je to, ale jsou, jako psí hovínko, když pes sežere trávu - kousek, nit, kousek atd grinning smiley , ale jak jsou mírně zdřevnatělé, už jdou normálně. My to tam strkali i s listím. Občas se ucpalo, když jsme šli přes míru, ale i lupení je rozsekáno na kousky

    Jak píšeš, po rozsekání je to jak to hovínko, nebo spíš takový ten dřevěný had od vietnamců. Je to nasekaný, ale drží to kůra. angry smiley Takže vrba nejde vůbec, obyčejná ani kroucená, to bych ty větve musela sušit rok (na to nemám místo). Nejde vajgelie, bříza, šeřík,.... no je to stroj na ho..o. thumbs up

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 20.05.2019 07:15
     

    Tak to máš špatně seřízené - vzkazuje J. Nám vrba, šeřík, vajgélie apod normálně jde. Buď máš vadný kus nebo špatně seřízené. Má ho i Spike. Může ti říct, jak se jí s ním maká. Normálně s tím projíždíme tavolu - to tenké, co přeroste tvar.

    J. mi říkal, abych ti vyfotila popelnici zevnitř, abys viděla, že i listí je nasekané, ale nestihla jsem, jsou vyvezené. Večer budou plné. Mám se ještě vyřídit, že ho máš namazat - ta ozubená kola

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (20.05.2019 07:44)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 20.05.2019 07:58
     

    probíráte drtiče- ale já bych potřebovala vědět , jestli někdo máte Aku sekačku s pojezdem . please smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 20.05.2019 13:00
     
    dsc02584.jpg

    Dnešní naplněná popelnice pro ilustraci

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 20.05.2019 18:31
     

    Kaaj máme dost věcí aku z řady Patriot (Mountfield), ale sekačku ještě ne.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 20.05.2019 18:49
     

    nevím - asi to vzdáme. bagrista ,co nám tu dělají vodovod se dnes se mnou bavil a říkal , že to je na h..o- že baterie odejde, musí se koupt nová a zatraceně se to prodraží . . ať si koupíme lehkou a levnou elektrickou , se kterou se dostaneme všude. . no a benzínku máme - takže to bude stačit . ještě máme strunovku na vyžínání -

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (21.05.2019 00:09)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 04.06.2019 13:48
     

    gabčo, to je normální smiling smiley... u nás uražené růže. L. se mě pořád ptá, proč kluky víc nezapojím v zahradních pracech... tak to je přesně ten důvod. Sekají, je jim jedno, že kabel urazí sem tam lístek, sem tam poupě (ani když je tam jedno a čekám na něj dva roky smiling smiley, když to mám růži ze řízků třeba).

    Oni to "neviděj" smiling smiley.

    gabca napsal(a):

    Dneska jsem měla depku. tongue sticking out smiley

    Poslala jsem mladýho sekat....Když jsem šla na obhlídku, chtělo se mi brečet. Uražená lilie, phloxy, výhony na růži, oškubaná hortenzie ....Prý, ježiši, vždyť je to pár lístečků. Je vidět, že jim kytky a práce kolem nich nic neříká. Tak nějak mi vzal chuť něco na zahradě dělat.

    Ale pak jsem se přemohla a byla jsem na zahradě až do 20.30h. winking smiley Mezitím jsem vyprala a pověsila, složila 3 várky prádla. Uvařila oběd, vysála spodek baráku.

    Vynosila kytky ( většinou lantány ) z garáže, přenosila je už na dané stanoviště, zasadila zuzany, kopretiny, ostříhala odkvetlíky, vyplela, oddrnovala kousek zahrádky. Měla jsem tam místama trávu a už se to tam blbě seká. Tak postupně osazuju a ukrajuju.

    Jsem tak pěkně unavená, ale spokojená, že jsem zase něco málo udělala. drinking smiley coffe smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 04.06.2019 13:51
     


    drahuško, tohle přesně by nám vyhovovalo, ale chtěla bych to dávat do kompostu - to by asi šlo, ne?Ale mám stejný strach jako Míša, v dosti diskusích se lidé zmiňují o tom, že to čerstvé větve "žvejká". Jenže my to právě potřebujeme řezat a rovnou likvidovat - bioodpad všeho druhu - thuje, živé ploty, okrasné keře, ale potom i drobnější větvičky. A nerada bych to měla někde měsíc na kupě a čekala, až to seschne. To by pro nás ztratilo smysl. Potřebujeme to likvidovat hned, jinak to můžeme vyvézt rovnou na sběrák.. ale je mi líto vyhodit tolik "zeleného matroše", když z toho může být výborný kompost. confused smiley

    drahus napsal(a):

    Dnešní naplněná popelnice pro ilustraci

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 04.06.2019 13:53
     

    Trávy máme kolem celého jezírka, je toho na dodávku angry smiley , takže to mě ani nenapadlo, že by to "sežvejknul" tenhle stroj taky. To by bylo úplné vysvobození. Já to pytlovala a postupně tím plnila biopopelnici. To nikdo do kompostu nechce.

    drahus napsal(a):



    Missi napsal(a):

    Drahuško, ten tvůj štěpkovač ti z těch šlahounů udělá fakt štěpku? eye popping smiley Já koupila dle rad ten samý a jsem z něj totálně otrávená. Jako silnější a především aspoň částečně vyschlé větve to krásně rozseká, ale čerstvé větve či tenčí větvičky ani náhodou. angry smiley

    Missi ano, jde. Možná máš nějak špatně nastavené? confused smiley

    Musíme štěpkovat, protože jinak jsou sice popelnice narvané, ale vlastně poloprázdné. Takhle jsou napěchované k prasknutí a i tak je toho ještě hodně na zpracování, ale zítra vyvezou, tak, nebude-li pršet, budeme pokračovat. JS v něm likviduje i vysoké traviny na podzim, protože pálit nemůžeme a když je rozseká štěpkovačem, tak se všechny vejdou do dvou popelnic. Dřív se uklízely na 4x

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.