neděle 28. dubna, 02:20 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Zahradní nadšenci co děláte v květnu

Datum: 01.05.2013 08:34
 

Já mrznu.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 22.05.2018 21:22
     

    Ta moje je po monilioze, nebude mít nic, je obří, kdyby uzrálo co na ní je tak budem zásobovat širé okolí. Já ji mám jen na to, aby se měla po čem pnout růže

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 23.05.2018 07:57
     

    děda si myslí dneska sekat, ale já jdu k zubaři a po včerejšku, kdy jsem na zahradě neudělala nic za co bych se měla pochválit, ale děsně, jsem se nevím proč utahala, tak se ptám neprší někde grinning smiley

    .... keř borůvek, co jsem loni vytáhla z kontasu, se také letos odvděčil winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 23.05.2018 09:31
     

    Mám zalito, vyřezané nashi, abych prosvětlila korunu. Sice přijdeme o dost plodů, protože ta potvora plodí na rozdíl od jiných ovocných stromů, i na vlcích, ale musela jsem, protože některé spodní větve vinou tmy uschly. Nechci mít vysoký strom, tak mi to vadí, že zrovna ty dolní, vnitřní, šly do kopru. Zbytek, aby měl strom tvar, ořežu buď v zimě nebo po odplození. Nejsem sadař a mám dojem, že do toho pěkně se*u confused smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 23.05.2018 21:10
     

    Vlaďko, díky.

    A prosím stříháš úplně nakrátko nebo třeba půlku?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 23.05.2018 22:22
     
    dsc_4595.jpg

    Ja jsem vratila zpět, co jsem včera vyryla,, navezla hrabanku s jehličim, zahon upravila a hned se mě bude lepši spát a mame posekáno

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 24.05.2018 07:40
     



    HanaK napsal(a):

    Vlaďko, díky.

    A prosím stříháš úplně nakrátko nebo třeba půlku?

    Hani, tak zhruba napůl.Jak se mi to líbí.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 24.05.2018 07:50
     

    Moc děkuju za opověď. flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 18.05.2019 18:23
     
    img_0338.jpg
    Další fotografie:

    Neplánovaná pomoc nám přijela a sundavala se zelená masa z boudy. Na první fotce, loňské, je vidět, co bylo na střeše za "matroš", který nám doslova přerostl přes hlavu. Na druhé je ustřižený kus, který se háže dolů. Takoví obři byli po celé střeše boudy. Na třetí fotce je čisto.

    Sami bychom to nezvládli. love smiley Byla to doslova akce kulový blesk, vůbec jsme s tím nepočítali. Popelnice jsou plné naštěpkovaného břečťanu a pětiprsťáku a ještě je obrovská hromada, kterou musíme sešrotovat, aby se vešla do popelnic (v pondělí vyvážejí, tak po vývozu) Jedna velká hromada napadala k sousedům, ale ti mi řekli, že to uklidí sami, že nemusíme. love smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (18.05.2019 18:29)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 18.05.2019 18:38
     

    takové pomocníky bych také potřebovala, pěkně jste si mákli thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 18.05.2019 18:51
     

    Hlavně oni si mákli. Já se jen starala o kuchyň a manža štěpkoval

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 18.05.2019 19:00
     



    drahus napsal(a):

    Hlavně oni si mákli. Já se jen starala o kuchyň a manža štěpkoval

    ......iriskovic ?

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 18.05.2019 22:32
     
    s6303268.jpg

    Drahuško, ty jsi se starala o kuchyň - to je to nejdůležitější.. plná bříška (a přiznám se, v poslední době je to to, co mne baví ze všeho nejmíň).

    Ostatní si opravdu mákli thumbs down . Prokouklo to.

    Já byla rozběhnuta na dopolední volno (uvařeno bylo) ... ovšem jediná jistá věc je u nás změna ... děda odjechal na mysliveckou brigádu do Mikulova, nejstarší do Rájce na stopy s holkama, Tonytáta na stavbu a mně zůstala za zadkem Tony. No nic ... upekla jsem buchtu, natřídila prádlo do pračky, vyprala dopolko 4 pračky, zalila kytky po baráku (bohužel, muškáty a vše je ještě na zimovištích nepřesazené), vyslechla si něco o Schleich koních, pomohla navybírat korálky a následně zažehlit hotové obrázky. Odpolko jsem zlikvidovala podobný, ne tak vzrostlý, ale plochou větší záhon zahradní lebedy bo potřebuju zasázet košťáloviny a okurky, povařila, namlela a dala do mrazáku tu zelenou na zimu na špenát (na 5 obědů - vždycky je toho napěchovaný 20l kybl, ale spařením, svařením, se to "smrskne") - už to byla 2. dávka, stačí, zbytek vytrhám a hodím na kompost.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 18.05.2019 22:41
     
    60611030_182278802706027_4599328555703205888_n.jpg

    Dneska jsem měla depku. tongue sticking out smiley

    Poslala jsem mladýho sekat....Když jsem šla na obhlídku, chtělo se mi brečet. Uražená lilie, phloxy, výhony na růži, oškubaná hortenzie ....Prý, ježiši, vždyť je to pár lístečků. Je vidět, že jim kytky a práce kolem nich nic neříká. Tak nějak mi vzal chuť něco na zahradě dělat.

    Ale pak jsem se přemohla a byla jsem na zahradě až do 20.30h. winking smiley Mezitím jsem vyprala a pověsila, složila 3 várky prádla. Uvařila oběd, vysála spodek baráku.

    Vynosila kytky ( většinou lantány ) z garáže, přenosila je už na dané stanoviště, zasadila zuzany, kopretiny, ostříhala odkvetlíky, vyplela, oddrnovala kousek zahrádky. Měla jsem tam místama trávu a už se to tam blbě seká. Tak postupně osazuju a ukrajuju.

    Jsem tak pěkně unavená, ale spokojená, že jsem zase něco málo udělala. drinking smiley coffe smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (18.05.2019 22:57)
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 19.05.2019 00:19
     

    Drahuško, ten tvůj štěpkovač ti z těch šlahounů udělá fakt štěpku? eye popping smiley Já koupila dle rad ten samý a jsem z něj totálně otrávená. Jako silnější a především aspoň částečně vyschlé větve to krásně rozseká, ale čerstvé větve či tenčí větvičky ani náhodou. angry smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v květnu

    Datum: 19.05.2019 08:33
     



    Missi napsal(a):

    Drahuško, ten tvůj štěpkovač ti z těch šlahounů udělá fakt štěpku? eye popping smiley Já koupila dle rad ten samý a jsem z něj totálně otrávená. Jako silnější a především aspoň částečně vyschlé větve to krásně rozseká, ale čerstvé větve či tenčí větvičky ani náhodou. angry smiley

    ......já mám drtič a čerstné jde výborně

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.