pondělí 29. dubna, 17:38 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

Datum: 03.04.2010 08:52
 

My spíme zimním spánkem málem grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 14
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 02.04.2017 10:02
     

    já jsem se nacpala práškama na záda a budu se kochat se sousedem jarní zanedbanou zahradou coffe smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

     
     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 02.04.2017 15:18
     
    img_1291.jpg
    Další fotografie:

    Kordulko, já dopoledne vyrazila na chalupu. Pro jistotu jsem polkla jeden aspiryn. Cestou se spustil déšť ale fakt jen snad na dvě minuty. Pak jsem tam koukala, co udělat nejdřív. Taky jsem chtěla zkontrolovat narsicky vysázené do trávníku. Tedy spíš pozůstatků trávníku. Loučka se povedla, takže na podzim bude ještě pokračování. Mně se to líbí. Ale jak už si vás tu víc stěžovalo, že nelezou některé narcisky z Lidlu a méně kvetou, tak tam jsem to viděla přesně. Hlavně ty drobnější. Tentokrát vylezlo všechno z OBI. A ty velké z Lidlu.Fotka 3 a 4. Lezou a kvetou mizerně. A radost mi udělaly sasanky. Na chalupě vykvetly. Tady to nevypadá.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 02.04.2017 17:49
     

    Potřebuji se zbavit kerhartu a ostatního plevele, ale zem je tvrdá, rozpraskaná, nejde vytrhnout nic. Potřebuji, aby trochu zapršelo a pak aby bylo přijatelně, aby se dalo dělat. sad smiley please smiley

    Kdybyste viděli, co mi provádí vistárie angry smiley Loni hodně kvetla a udělalo se spoustu lusků, které byly vysoko, tak tam zůstaly, nebylo nikoho, kdo by je otrhal a jak se oteplilo, začaly praskat, jak petardy a semena mám všude po zahradě, o binci z popadaných, velkých, tvrdých lusků ani nemluvě angry smiley Pod pergolou vydrží uklizeno asi deset minut. Sype se to fest sad smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 02.04.2017 19:29
     

    kerhatu mám také plno, prostě to vezmu roundupem, zahrada stále neuhrabána, nejsou lidi

    Regino ten trávník vypadá moc pěkně thumbs down

     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 02.04.2017 20:11
     
    img_20170402_133220.jpg

    Regi, ta narcisová loučka thumbs down Dneska jsem likvidovala starý bylinkový záhon z žulových kostek, nějak se nám po zimě rozpadnul sad smiley Zeminu jsem přendala do nového velkého bylinkového truhlíku a přesadila libečky s pažitkou. Libečky teda měli šílené kořeny, tak doufám, že se uchytí. Zítra ještě koupím petrželku a zaseju kopr. Mátu jsem koupila novou a už je v extra truhlíku. Vypadá to zatím dobře. Dále jsem zasadila dnes koupený rhododendron Patty Bee a konečně jsem pichla do země zbytek Lilií. Snad se ujmou. Jinak už to všechno krásně roste, kromě omrzlého Cedru (zdá se, že se vzpamatuje) a zmrzlého Amerického šeříku, který jsem včera zdárně po hodině vykopala, se vše ujalo a já jsem štastná jako blecha smiling smiley 

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 02.04.2017 21:09
     

    tak já překopala zeleninové záhony (cca 6x6 m včetně jahod a česneku, nic velkého) a vyplela, co se tam od podzimu objevilo a uhrabala a osela, zůstal kousek na fazole a na brambory. Začala jsem plet kytky u plotu, ale tam mně prorůstá kdejaký plevel, pod záhon "nějak" neohraničím, tak to do pořádku nedám.

    U domu jsem zase přiryla proužek trávníku , nelíbil se mi tvar záhonu smiling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 02.04.2017 21:21
     

    přesadila dva keře, vyplela záhon jahod, zasadila brambory, vysadila Zuzanu do závěsnýho truhlíku, umyla okna, vyprala, večer ugrilovali a dali vínko. Bylo náááádherně thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 02.04.2017 22:13
     

    Na otázku v nadpisu bych odpověděla: Dřeme do úmoru. ;-) :-D

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 02.04.2017 22:31
     

    Kordulko, to viděl dědek v nějakém pořadu o anglických zahradách. Jenže tam na to měli takový udělátko, šláplo se na to a vytáhlo to hlínu, jen se tam vhodila cibule a dalo se zpátky. To samozřejmě nemám. Takže se musel vyndat drn, vložit cibule a drn zase zpátky ušlapat. Na chalupě je těžká hlína, která je na podzim jak beton. Zjara je to o něco lepší. Mordovala jsem to tenkrát se synátorem. Teď se u toho nadnáší dědek, jak to vymyslel. Tak jsem mu řekla, že bych na pokračování ráda to udělátko.No, nevím, jestli se dočkám eye rolling smiley Je to v místech, kde se moc nechodí, takže ani pozdější sekání nebude na závadu. Navíc je tam tráva takový řidina. Cibule se musí nechat zatáhnout.Ale aspoň, že cibule většinou vylezly a je z toho něco.

    kordula napsal(a):

    kerhatu mám také plno, prostě to vezmu roundupem, zahrada stále neuhrabána, nejsou lidi

    Regino ten trávník vypadá moc pěkně thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 02.04.2017 22:42
     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 02.04.2017 22:45
     

    Eli kdybys viděla, jak mám obalený poupaty ten bílý šeřík.....nádhera to bude love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 02.04.2017 23:36
     


    Eli, tohle mám. To není nic moc.To bych snad to toho betonu ani nevrazila. Co bylo z Anglie, na to se šlapalo jako na rýč. Už jsem se smířila s tím, že to tu asi neobjevím.

    babkaela napsal(a):

    Tady je [www.osiva-semena.cz]

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 03.04.2017 07:11
     

    Tenhle forichtuňk je fajn v běžné zahradní zemině, tam, kde je "betonový" jíl, tam to do země člověk nedostane. Nezbývá než pečlivě hlídat tu správnou vlhkost, kdy se to jakž takž dá.

    V záhonech se dá i z takhle mizerné zeminy mnohaletým zarýváním hnoje a zeleného hnojení udělat kvalitní zemina.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 04.04.2017 20:54
     

    tak na čt1 budou dávat pořad o proměnách zahrad - ve čtyři odpoledne angry smiley eye rolling smiley thumbs up, kdo má čas dřepět ve dne u televize. eye rolling smiley

    Snad to půjde někde ze záznamu. nono smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v dubnu?

    Datum: 04.04.2017 21:12
     

    Hano, dík za upozornění. Máme O2, takže jde posouvat a různě vracet.Vyhnout se reklamám. Na tohle je to šikovná věc.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.