pondělí 29. dubna, 00:51 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Dasa
Status: expert

Vánočky - obyčejná, tvarohová...

Datum: 09.07.2007 22:11
 

40 dkg hladké mouky, 10 dkg polohrubé mouky, 15 dkg tuku (Hera nebo olej) 15 dkg cukru, vanilkový cukr, 25 dkg tvarohu(ne z vaničky -obyčejný v kostce), 2 vejce, 1 1/2 prášku do pečiva, 2 lžíce rumu, rozinky (pokud máte rádi)

 

Vše rychle zpracovat a upéct ve vyhřáté troubě ( pomalu, aby se propepkla). Hotovou propíchat špejlí, potřít máslem a pocukrovat.

 

 

PS: nestihla jsem vyfotit - děti si třičtvrtě ihned odvezli s sebou, zbytek jsme zkonzumovali, tak snad příště.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (25.12.2012 17:54)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Vánočky - obyčejná, tvarohová...

    Datum: 23.12.2013 19:32
     

    Irisko, tak už je upečená. Ještě s náma stíhali hrát žolíky. Mám zákaz jí žrát nono smiley Přes noc se krmím sladkým stydlin smiley Tak ochutnám až ráno.

    Ono bylo víc věcí nedostatkových. Já jsem např. brala poslední dvě veky. Jinde už nebylo nic thumbs up

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánočky - obyčejná, tvarohová...

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vánočky - obyčejná, tvarohová...

    Datum: 23.12.2013 19:43
     

    veky jsem dostala až na potřetí a to u vietnamců......českej obchod zaspal dobu, netušili, že lidi budou nakupovat na svátky. odpověď prodavačky byla, že nepočítali, že se to prodá.......kurňa to je jak za totáče. Na vše budem stát frontu. Pak ať se nediví ,že člověk pak jede nakupovat do velkých marketů angry smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Vánočky - obyčejná, tvarohová...

    Datum: 23.12.2013 20:05
     



    SPIKE napsal(a):

    Vlaďko, máš je exkluzivě upletené! To jsi pletla vcelku, tedy myslím najednou a ne po patrech?

    Věrko, najednou. Ze šesti pramenů. Popis na pletení je na videu na začátku téhle diskuse.

     
  • Status: expert

    Re: Vánočky - obyčejná, tvarohová...

    Datum: 23.12.2013 22:50
     

    Nojo a v marketech všude byly veky v akci po 9,90 Kč, valila jsem oči to jsem nečekala

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánočky - obyčejná, tvarohová...

    Datum: 24.12.2013 00:48
     

    V Lidlu jich měli dneska ráno ještě spoustu... ani jsem nekupovala. Jsem z těch, co upřímně nechápou, proč lidi takhle šílej. V našem vyhlášeném řeznictví dneska kolegyně udělala rekord - stála frontu hodinu a čtvrt. Promiňte, to by mě nikdo nedonutil... sad smiley. Co šlo, tak jsem nakoupila předem, v pátek jsem udělala normální nákup na normální víkend, dneska ráno jsem šla do Lidlu koupit čerstvé pečivo a nějakou zeleninu a zase jsem odkráčela. Plné koše nechápu confused smiley . Jako proč??? Abych prvních čtrnáct dní v lednu od každého poslouchala, kdo kolik přibral, kolik měl žlučníkových záchvatů a jak mu bylo blbě z přežranosti???? eye rolling smileyTak do této soutěže já nejdu grinning smiley.

     

    jaja99 napsal(a):

    Nojo a v marketech všude byly veky v akci po 9,90 Kč, valila jsem oči to jsem nečekala

     
  • Status: expert

    Re: Vánočky - obyčejná, tvarohová...

    Datum: 24.12.2013 01:15
     

    Anavi, musela jsem do Ústí k vlaku, tak jsem se stavila na nákup, u nás se toho moc nekoupí, zásadně odmítám si v dnešní době objednávat pečivo (kolikrát se mi do obchodu ani nechce a pro objednané bych musela i kdybych to nepotřebovala) takže většinou v půl deváté už nekoupím ani tvrdý rohlík:-) a nebo hnusnej chleba. Takže raději nakoupím někde, kde je výběr celozrnného pečiva. Ovšem uzeniny u nás jsou skvělé, myslím z Peček dovezené mls smiley.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánočky - obyčejná, tvarohová...

    Datum: 24.12.2013 02:29
     



    Vladka napsal(a):



    SPIKE napsal(a):

    Vlaďko, máš je exkluzivě upletené! To jsi pletla vcelku, tedy myslím najednou a ne po patrech?

    Věrko, najednou. Ze šesti pramenů. Popis na pletení je na videu na začátku téhle diskuse.

     

     

    Už jsem to jednou zkoušela podle toho videa, měla bych to trénovat, abych to uměla zpaměti.

     

    Já jsem včera šla nakupovat hlavně kvůli mamce a veku jsem jednu vzala, protože ji měli, ani jsem to neměla v plánu.

    Taky mi vadí tohle šílení, ty přeplněné košíky, "abychom přes svátky neumřeli hlady". A pak se toho dost vyhazuje do popelnic. Frontu bych tedy na nic nestála, to bych radši změnila plánovaný jídelníček.
     

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Vánočky - obyčejná, tvarohová...

    Datum: 24.12.2013 04:39
     
    Další fotografie:

    že já vůbec do této diskuze lezla..... jste mě nabudily, tak jsem se vrhla na svou první vánočku, vlastně byly dvě, jednu jsem už vylifrovala o patro výš tchýni. Už jsem mohla mít dávno leháro, ale neeeee..... já se nechám vyhecovat grinning smiley grinning smiley grinning smiley a teď nemůžu usnout, asi jsem přetažená, tak celou noc čučím a nevím, jak lehnout, abych zabrala.... thumbs up

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Vánočky - obyčejná, tvarohová...

    Datum: 24.12.2013 06:48
     

    No vidíš. Ale výsledek stojí za to thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánočky - obyčejná, tvarohová...

    Datum: 24.12.2013 07:04
     

    Skrbli, parádní vánočky thumbs down

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Vánočky - obyčejná, tvarohová...

    Datum: 24.12.2013 07:37
     

    Skrbli, povedly se thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánočky - obyčejná, tvarohová...

    Datum: 24.12.2013 09:47
     

    Skrbli, smekám - nádherná vánočka mls smiley flower smiley .

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vánočky - obyčejná, tvarohová...

    Datum: 24.12.2013 10:06
     

    Krásné vánočky máte.. flower smiley Já si ji teda včera dovezla..holka je peče pro celou rodinu winking smiley Jo a co se týká nákupního šílenství to také nechápu..obchodům se poslední dny vyhejbám obloukem, vlezu jen do sámošky pro běžnej nákup jako jiné dny, chodím ráno, tak ani lidi tam nejsou..

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Vánočky - obyčejná, tvarohová...

    Datum: 24.12.2013 12:40
     

    Díky, stydlin smiley .... chuťově taky byla mls smiley.... dělala jsem podle Marjánky, se sádlem, příště zkusím tu od SPIKE

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Vánočky - obyčejná, tvarohová...

    Datum: 26.12.2013 18:56
     

    skrbli, jestli toto jsou tvoje první vánočky, tak jsi buď stráááášně šikovná nebo kouzelnice thumbs down thumbs down thumbs downvypadají jako od profesionálky mls smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.