sobota 18. května, 23:27 Svátek má Nataša
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Trvalky

Datum: 02.04.2008 09:25
 
Ještě je tu nemáme a je to hodně široká oblast, tak proč jim neotevřít samostatnou diskuzi. winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 08.09.2010 07:38
     

    Díky moc. Ušetřím si zklamání a místo zaplním jinými trvalkami. Máte někdo typ na vyšší rostliny snesoucí polostín - nejlépe modře, fialově či tmavě růžově kvetoucí?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Trvalky

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 08.09.2010 11:06
     

    zkus ostrožky

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 08.09.2010 11:20
     

    V pohodě jde i klubkatý zvonek, lupiny.vrbina. mochyně. Všechny tyhle mám ve stínu a v pohodě kvetou. K těm kosatcům - pár jich mám na sluníčku , pár vpolostínu i stínu a nevidím v tom až tak velký rozdíl. Jen ten, že v e stínu vydrží kvést trochu déle.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 08.09.2010 11:26
     

    Děvčata díkyflower smiley . Mochnu mám asi o metr dál z jedné strany a ostrožku o metr z druhé strany. Ale ta lupina je skvělý nápad. Líbí se mi a chtěla jsem si jí už pořídit, tak teď to udělám zcela jistě. A při té příležitosti omrknu i zvonky. Myslíte, že je ještě teď prodávají?

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 08.09.2010 11:30
     

    Že ses neozvala dřív, Minulý týden jsem jich kýbl vyhodila. Ale ještě by se tam něco našlo

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 08.09.2010 12:00
     
    heuch1.jpg
    Este sa vratim k heucheram a "slnecnym" podmienkam...Toto je sadene z jedneho rozobrateho trsu...Slnko tu svieti do obeda, ale ta vlavo zacne mat tien o hodinku aj viac...skor...
    ( ale s ochladzovanim a slabsim slnkom sa uz zase ciastocne inak vyfarbuju.)
    ( bordel okolo si nevsimajte, k tomuto zahonu som sa este nedostala...dokonca tam nemam este stale ostrihanu ani tuju a...vedla ma uz caka znovu skalnik...Hm...do vianoc casu dost, no nieeee? sad smiley)
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (08.09.2010 12:01)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 08.09.2010 13:27
     

    Vlaďko, jsi moc hodná. Už jsem zjistila, že lupinus má kamarádka, tak mě obdaruje.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 08.09.2010 13:55
     

    já nemyslela lupinu, ale klubkatý zvonky

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 08.09.2010 14:16
     

    Vlaďko, já jsem tydýt....grinning smiley blbě jsem to pochopila a to už jsem ti i odpovídala na SZ a teprve potom jsem se podívala sem.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 11.09.2010 20:14
     

    Prosím o radu, jak se zimuje klejicha. Je ¨to krásná kytička a nerada bych o ní přišla. Kvete spoustu týdnů, ještě i teď dělá pěknou parádu. Udělaly se na ní také "nějaké lusky", které jsou otočené směrem nahoru. To jsou semeníky? Pokud ano, jsou vám semínka v případě zájmu k dispozici (tedy,¨když někdo poradí, jak se s "tím zachází" (nikdy jsem totiž nic nesemenilagrinning smiley . Včechno kupuju v květníčkách.coffe smiley smoking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 11.09.2010 20:32
     

    Chodím na week teprve rok, možná rok a půl, nejsem tedy pamětník. Abych nemusela prohledávat celý obsah zahrádkářského fora - není tu někde "vlákno" ve smyslu např. Moje nejosvědčenější nebo tak nějak?

    Vzpomínám si, když jsem před necelými 2 roky koupila zahrádku, jak jsem honem, honem nakupovala jak o závod, abych zaplnila plochu. Co jsem viděla, to jsem nutně musela mít,...... Po dvou letech už vím, co nemusím a naopak z čeho jsem unešená.

    Kdyby tady bylo takové vlákno a každý by do něj napsal pár svých NEJ.... a popis proč jsou fajn, tak by si začátečníci lépe udělali úsudek, čím je která kytička zajímavá-vděčná, nebo z jakého důvodu ji ten který pěstitel má jako svojí oblíbenou.

    A taky naopak - vlákno, kam by si každý mohl napsat kterou rostlinu už rozhodně nemusí a z jakého důvodu.

     

    Nebo je to blbost? Já mám za sebou 6 hodin pletí jen s krátkými přestávkami na pár kouřových, tak už asi blouznímconfused smiley

    Každopádně, záda mě bolí jako prase (né, jako prase né.....já vepřový moc ráda).

     
  • Status:

    Re: Trvalky

    Datum: 11.09.2010 22:39
     

    555, to vůbec není špatný nápad, ale jestli je tu o tom vlákno, to nevím....Mně se osvědčily vysoké rozchodníkovce. Až na výjimky jsou kompaktní, nenáročné, hezky kvetou, nemusí se moc zalévat, hezké jsou ve všech ročních obdobích, odolné proti škůdcům. Dobré na sluníčko. Takhle nějak? Nežere mi to fotky, snad až ráno.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 11.09.2010 22:44
     

    Iren, tak přesně tohle jsem si představovala ....a fotku (až ti půjdou fotky načítat).

    Já doufám, že nějaká dobrá duše vlákno založí (pokud tu ještě nikde není)......co ANAVI?winking smiley please smiley

    Mě moc mile překvapilo plnokvěté krásnoočko. Kvete řadu týdnů, pěkně se košatí, nerozklesává se. Ale rozepsala bych se v tom novém vláknu, včetně fotky.

     
  • Status:

    Re: Trvalky

    Datum: 11.09.2010 22:53
     

    Krásnoočka jsou taky dost dobrá, pokud jsou nízká. Já mám jednoduchá s okem i bez, vysoká tak kolem 40 - 50 cm, a ty už se rozklesávají, resp. vylamují boční obrosty.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 13.09.2010 15:07
     

    príma jsou nízké podzimní astry - pěkný zelený kompaktní keřík celou sezónu a na podzim dlouhé kvetení thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.