sobota 27. dubna, 09:31 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: evelina
Status:

Sušička ovocia

Datum: 05.10.2008 18:14
 

Chcem si kupit susicku ovocia, mate niekto skusenosti? Mne sa paci :

[www.hej.sk]

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: evinka12
    Status: nováček

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 12.02.2013 10:51
     

    Hmm, to jsem nedělala. A půlíš ty švestky? Na jakém stupni je sušíš a cca jak dlouho? Díky moc

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sušička ovocia

     
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 12.02.2013 11:35
     

    co uschne na radiátoru, suším na radiátoru, neboť náklady na provoz sušičky a doba, za kterou usuší hrstičku ovoce, jsou značné.

    V sušičce suším švestky a třešně (pokud nám špačci nějaké nechají) mls smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 12.02.2013 20:18
     



    evinka12 napsal(a):

    Hmm, to jsem nedělala. A půlíš ty švestky? Na jakém stupni je sušíš a cca jak dlouho? Díky moc

    Švestky vypeckovávám, ale zase "zavřu", jak dlouho suším si netroufám odhadnout, protože nesuším nepřetržitě. Zpočátku na 2 hodky na 3. stupni, potom na 2. (máme třístupňovou). Plato neschne stejnoměrně, tak také přebírám a odebírám usušené. Ne všechny švestky a pološvestky schnou stejně - např. bosenku se mi nepodařilo uspokojivě usušit vůbec a už to nezkouším.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 29.10.2015 23:39
     

    Od založení této diskuze uteklo pár let winking smiley . Mám prosbu, jaké máte ty sušičky na ovoce? please smiley Já mám nějakou cca 20 let starou a ta je teda naprd thumbs up . Tak hledám, kterou pořídit.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 30.10.2015 00:04
     

    Já mám etu s deseti sítkama a 3 stupně teplot. Suším tak podle citu, většinou ne naráz, když jdu spát vypínám, když odcházím do práce též. Sítka průběžně prohazuju. Suším houby, rajčata, švestky, jablka petrželku, bylinky. Jsem spokojená.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 30.10.2015 08:11
     

    Mám teď čerstvě půjčenou stařičkou novozélandskou Harvest Maid Snackmaker Ezidri s neprůsvitnými síty, původně 4 síta, s dokupem na 6, mohla by být až na 10, jak má Lada. Stavitelnost teplot v plné regulaci mezi 35 - 60 st. Jsou u ní dvě plošky na placky (někde se tu řešilo, že lze použít tuším pečicí papír?) a jedno jemné sítko (asi na droboť z bejlí).

    Zatím jsem odsušila než jednu třílitrovku jablečných křížal (plus slupky ze strouhání na čaj), což je čistého času tak 24 hodin o příkonu 500 W.

    Líbí se mi ta absolutní regulace; plasty už degradují (kraj jednoho síta je uštípnutý, zažloutlává). Byly to takové ty sušky drahé jako čert... Bez ní bych teď na podzim neodsušila nic, plochu radiátorů mám minimální, v troubě nesuším, bývá vytížená. Navíc zatím ještě prakticky netopím, páč není důvod... mám prakticky tři čtvrtě času otevřeno ven, miluji chladný denní vzduch a přirozené prostředí.

    No, a sucho tu fakt nemáme. flower smiley

     

    Sušila jsem zkusmo ve dvou prostorách, v jednom viditelně kondenzovala vlhkost na oknech (otřeno, odvětráno), pak v chodbě, kde ji neslyším, neruší mě, běžela těch 12 hodin nonstop a je citelné, že přitápí, třebas jako kotel v komoře atp... (ovšem produkuje tu vlhkost zároveň). To píši v úvaze, jestli je ta spotřeba zároveň nějak druhotně zužitkovatelná případně.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (30.10.2015 08:16)
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 30.10.2015 08:18
     

    Za sebe mám v dlouhodobých a předběžných plánech odlovit asi lidláckou, co jiného... ale ještě jsem ji ani nezkoukmala co do parametrů.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 30.10.2015 09:10
     

    Hanule ta Ezidri není zrovna levná confused smiley , ale je pravda že na ní jsou slušné recenze. Plata jdou dokoupit.

    Já mám fakt aspoň 20 let starou, no name, bohužel má jen 220W, takže na prd. Nyní už na trhu jsou kvalitní, ale ty ceny.....na to, že to asi nebudu používat neustále, tak vybírám něco levnějšího.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 30.10.2015 09:32
     

    mívala jsem ECG úpně obyč, jen jedna rychlost 5 plat, pokud jsem chtěla jen na petržel, sušila jsem jen na horních 2 platech, ovoce a houby, které naopak potřebovaly hodně, na tom nejspodnějším. Teda tím jsem naplnila všechna plata a dolů ty nejsilnější kousky. Vozila jsem ji i na dovolené, kde jsem věděla, že půjdeme na houby. Loni mi klekla, tak jsem si koupila Gallet DES 118 - má stejná plata a 2 rychlosti. nasušila jsem na ní křížaly z jablek i hrušek, rajčata, třešně a švestky - ty jsem nakrájela na 6/6 - měla jsem obrovské 8x4 cm, tak jsem se bála, že ani poloviny bych neusušila, navíc se nevešly na výšku. ale jak dlouho, to nevím, suším taky přerušovaně, plata prohazuji, probírám usušené, když se něco uvolnilo, sesypala jsem plata a přikrájela čerstvé.

    Jednou jsem usušila i jahody - bylo ty nějaké dovozové, nádherné veliké ale absolutně bez chuti. byla mi doma zima, tak jsem milé jahůdky nakrájela asi na 1cm plátky a sušičku si dala vedle sebe- krásně provoněla byt, hřála mě na nohy a výsledkem byly i sladký sušený jahůdky (teda smrskly se a vypadaly jak růžový papír, ale chutnaly dobře), který jsem pak přidávala do musli nebo mlsala jen tak.

    Missi, přeji šťastnou ruku a hlavně spokojenost flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 30.10.2015 09:48
     

    Miško, to je, právě i ta plata k dokupu dost lezou do peněz, alespoň v tehdejších cenách tomu tak bylo... myslím i důvod, proč majitelka dokoupila jen ta dvě. Ne, že by neměla co sušit.

    Ještě loni jsem měla kratince půjčenou Etu, nevím, jaký model a stáří ani příkon, v té jsou odsušila darované houby a nasbírané šípky, obojí pěkně. Šípky zůstaly nádherně červené, tehdy jsem je sušila vcelku.

    Jo, a můžu ti říci, že přerušované sušení hub v našem prostředí mělo za následek jejich opětovné natažení vlhkosti. Takže zrovna třebas ty bych já etapově sušit nemohla, jak jsem zjistila, teď jsem se bála i u těch jablek, jestli by vydaná energie třebas nepřišla vniveč. Ovšem nejde o problém přístroje, ale prostředí. Někde stačí bylinky třebas zasušit, pak by doschly přirozeně.. V létě odsuším docela fajnově, není-li tedy období dešťů, to jsem pak v tahu.

     

    Jak píše samanka, jde odebírat, dodávat, tak šetřit energii, no já teď třebas z důvodu jiného vytížení své osoby byla ráda, že jsem ji jablíčky naládavala a dostavila se k hotovému.

     
  • Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 30.10.2015 11:07
     

    Míšo, suším v horkovzdušné troubě a už bych nesušila jinak winking smiley Žádná sušička neusuší tak pohodlně a tolik najednou winking smiley love smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 30.10.2015 11:09
     

    Tak jsem vybrala tuto....uvidíme winking smiley G21 Paradiso Big sušička ovoce

    [www.mall.cz]

     
  • Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 30.10.2015 12:04
     

    Ta vypadá dobře, hlavně že má ventilátor a je prostorná thumbs down

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 04.11.2015 05:32
     

    Při hledání jiných informací jsem náhodou narazila na zmínku o sušičce Excalibur.

    Jde tedy o nákladný kousek, evidentně pro sušiče na plný úvazek, ovšem pro konstrukční řešení, existenci náhradních dílů, parametry atp. ji sem vkládám, neboť mě zaujala.

    [www.excaliburdehydrator.eu]

    Původně jsem ji "našla" na Slovensku:

    [www.susickypotravin.sk]

     

    Uvádějí též alternativní využití pro výrobu jogurtu, cottage nebo coby kynárny. Prostě krásná hračka pro samoproducenty, no. smiling smiley flower smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Hanule (04.11.2015 05:50)
     
  • Autor: Kaja91
    Status: nováček

    Re: Sušička ovocia

    Datum: 15.08.2016 11:12
     

    Já mám sušičku Yden. Kupovala jsem ji sice nedávno, ale je to fakt věc. Parádně a rovnoměrně suší, což je pro mě zásadní. Výborná, za tu cenu se vyplatí.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.