sobota 4. května, 04:57 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Vajgelie

Datum: 16.05.2007 16:10
 
img_2792.jpg
Další fotografie:
Tak to jsou moje nakvétající vajgelie. Jedna je růžová, panašovaná a druhá, velká je červená. Až pokvete naplno, ještě přidám foto


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.05.2009 19:49
     

    tý jo! Ta teda je!!! thumbs down Ty jsi ji nějak razantně ostříhala nebo jsi naopak nestříhala vůbec??

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vajgelie

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.05.2009 19:56
     

    Anavi, stříhám ji každoročně, ale pořád stejně. Letos se jí prostě nějak zalíbilo, proto je tak obalená květem. Nebo že by byla nějak výživnější ta zemina, kterou jsem jí před zimou dala? Něky se prostě může člověk samou péčí rozkrájet a rostlinka jen živoří, a jindy to jde samo a ani netušíš proč. Věra

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.05.2009 20:45
     

    Spike, to je krása thumbs down

    Simi, po odkvětu se stejně stříhá, tak si vem řízky... Já je vždycky ještě obalím ve stimulátoru, píchnu do zeminy ve stínu a udržuju vlhké. Za měsíc je rostlina zakořeněná, ale lepší zkušenost mám, že jí nechám na místě přes zimu a pak sadím na pevné místo. Řízkuju si takhle obyčejnou červenou

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.05.2009 21:34
     

    Já musím někdo uzmout a nařízkovat tu panašovanou a růžovou.grinning smiley grinning smiley Mám maličkou bílou a vínovou

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.05.2009 21:36
     

    Marcelo, tu panašovanou růžovou mám!!! Ostříhané kousky jsem loni napíchala jen tak do země, zapomněla je tam přes zimu a ony dokonce rozkvetly, ač mají cca 10 cm!!! Určitě ti jeden, dva kousky můžu darovat! winking smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.05.2009 21:41
     

    To budeš zlatá. Já ji loni měla taky maličkou no a čuba mi ji zničila.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 21.05.2009 21:44
     

    Marcelo, tak až se stavíš, tak se bez ní nehni grinning smiley, jinak zapomenu!!! winking smiley

     
  • Autor: janav
    Status: začátečník

    Re: Vajgelie

    Datum: 24.05.2009 07:50
     
    p1210610.jpg
    Další fotografie:

    Aj u nás už kvitne v.

     
  • Autor: silvia
    Status: začátečník

    Re: Vajgelie

    Datum: 27.05.2009 09:32
     
    picture 933.jpg
    Další fotografie:

    aj u mňa to kvitne ale panašovaná ešte nezačala.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 27.05.2009 13:18
     
    _mg_4946.jpg

    Červená jede naplno, ale panašovaná, růžová asi nepokvete a nevím proč. Asi dostane výstrahu!

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Vajgelie

    Datum: 27.05.2009 13:24
     

    Jako moje vajgélie vyprdla jeden květ někde dole, zezadu a u kmenu. Asi jsem ji na podzim neostříhala zrovna nejlíp nebo co.angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 27.05.2009 13:28
     

    Stano, já stříhám jen po odkvětu a dost razantně, ale na podzim už ne, protože jsem přesvědčená, že v té době už "zadělává" na jarní kvetení. Zkus, jestli myslíš, že bude potřebovat střih, střihnout jí víc teď a pak už jí nech růst. Když jí vezmeš víc, snad ti nenaroste tolik, abys muselastřihat znovu na podzim....

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Vajgelie

    Datum: 27.05.2009 13:29
     

    Drahuš, a to já kecám, spletla jsem se, taky jsme ji šmikli jen jednou vloni hned po odkvětu, pak to stihla ještě jednou, a pak už jsme ji nechali. A letos fakt nic.confused smiley

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Vajgelie

    Datum: 27.05.2009 13:30
     


    Stano napsal(a):

    Drahuš, a to já kecám, spletla jsem se, taky jsme ji šmikli dle vašich rad razatně, jen jednou vloni hned po odkvětu, pak to stihla ještě jednou vykvést, a pak už jsme ji nechali. A letos fakt nic.confused smiley Prostě žádný kvítky.sad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vajgelie

    Datum: 27.05.2009 13:32
     

    Aha, tak to ti neporadím. Lada je odbornice přes vajgélky. Snad poradí. Má panašovaná má podle mne málo slunce. Přesadím ji

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.