pondělí 27. května, 04:32 Svátek má Valdemar
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: anny
Status:
Klikni pro filtrování

Bylinky

Datum: 31.03.2011 15:53
 

Pestujete bylinky ? U nás je bazalka takmer povinnosťou. A samozrejme máta,na mochito. Chcem sa však opýtať na saturejku. Vlani som ju pestovala. Podla štítku by to mala byť jednoročka,ale já som teraz strihala staré stonky a zdá sa mi,že raší. Je to možné? Alebo je ešte eventualita,že mi raší nejaký plevel ,ktorý vyrástol u saturejky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 05.05.2014 19:58
     

    Libeček jsem měla první rok v truhlíku a byl mrňavý, teď je druhým rokem v záhonku a je stále mohutnější. Musím si koupit šalvěj, ta z truhlíku je moc košatá, ale jen s jedním kmínkem, tak je v záhonku. Novou malou si koupím, abych měla i v truhlíku. Kamarádka pěstuje bylinky v nádobách - koupila si obří plastové nádoby určené pro stavební účely, tudíž za velice dobrou cenu a přitom jsou bytelné, stačilo navrtat odtokové dírky. Když se nechají zarůst převislými bylinkami nebo se obalí něčím přírodním (ev. zapustí částečně do země), nemají chybu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bylinky

     
     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 12:45
     

    holky navnadily jste mě na to udělat si na balkon bylinkoviště flower smiley , na zahradě mám, ale nechce se mi běhat ven na zahradu pro každý lísteček nono smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 13:03
     

    Libeček mám asi 3. jaro a teprve nabírá síly na keř. Sousedka ho mívá dvoumetrový a prý se má nechat každoročně vykvést kvůli další sezoně. A pořídím ještě jeden, protože muž ho miluje a stihneme ho sežrat dřív než doroste.

     
  • Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 13:06
     

    Libeček, holky mám s ním problém. Připadá mi v jídle přílš uměle magový, možná jsem ho dávala moc , kolik ho asi dáváte? Já už ho jednou keř zlikvidovala, že mi nechutná, ale mám nový neodolala jsem.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 13:08
     

    Jájo, tak 20 cm větvičku pod maso, do polívky pár lístků. Je hodně aromatický

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 13:24
     

    jeho chuť jsem milovala, naši přidávali pár lístků do brambor při vaření. Ale mamka ho nemá ráda, tak ho zlikvidovala a ke mně do bylinkoviště je to příliš velký keř.

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 14:18
     
    p1011622.jpg

    bylinkoviště hotové thumbs down , ten košík jenom natřu zlehka bílým balakrylem smiling smiley - bazalka, citronová máta, pažitka, petřel, libeček a teď ať už to roste please smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 15:23
     

    Krása, jen bych se trochu bála té máty, aby ti neudusila vše kolem confused smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 15:35
     

    To je jen na jednu sezonu, ikdyž ta máta je mrcha rozpínavá. Já dávám do truhlíku na jeden konec mátu, na druhý meduňku a na podzim vysypu jedne velký propletenec, jak se popraly o místo grinning smiley (mají k dispozici 80 cm samozavlažovák) Pak mám ještě dva opravdu velké truhlíky (ty nejsou na parapet, ty sotva unesu, když je naplním) a do nich dávám ostatní bylinky, které se umějí chovat trochu slušně a jen se lehce rozrostou - místa mají dost. V jednom mám teď saturejku, tymián, jednu petrželku a šnitlík, ve druhém je šalvěj a oregáno a ještě k tomu nasypu semínka koriandru a možná bazalku.

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 16:39
     

    Ivanko, když tak ji hodím zvlášt do truhlíku nebo půjde nemilosrdně na zahradu, však z tama i přišla grinning smiley . Já to chci teď, ať ten koš zaroste smiling smiley

    Spike já to taky beru jen na jednu sezonu, však příští rok to zase natahám ze zahrady thumbs down , jen teď ať mám něco po ruce stydlin smiley , jsem líná chodit na zahradu sad smiley . A o mátě vím své, nasadila jsem pár kousků do skoro 2 metrového truhlíku a rozrostla se dokonale grinning smiley

     

    A mám ještě jeden stéjný koš, sice více rozpadlý, ale tak to nějak spravím spinning smiley sticking its tongue out a do toho nasadím další bylinky, až natrefím na nějaké za slušnou cenu stydlin smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 17:21
     
    dsc_0484.jpg
    Další fotografie:

    Tady jsou moje bylinky - libeček, saturejka, tymián, kontryhel, šalvěj (za ní je vidět kustovnice) a mangold. Mátu a meduňku mám radši v truhlíku.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SPIKE (07.05.2014 09:04)
     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 18:06
     

    krásnou bylinkovou zahrádku máš thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 18:11
     

    Mám jen tenhle záhonek, ostatní jsem pro nedostatek času zrušila. Tady jsou maliny, ale zatím je jich málo, tak jsme využila místo pro bylinky. A ještě je tam větší strom sakury. No větší - to teprve bude, ale je vysoký a zatím nemá moc velkou korunu, tak ani moc nestíní. Ty bylinky jsou zatím chudinky, protože jsem je tam dala z truhlíků asi před 10 dny. Jen ten libeček je tam už druhým rokem.

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 18:19
     

    Spike já jsem teprve letos našla místo na nějaké bylinky, ale lepší dříve než později grinning smiley . Mezi bylinkama mám ostružinu, ale ta se pne mezi dírovanou zídkou, takže to tam nějak neruší nono smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.