neděle 28. dubna, 08:26 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Semínka a vysévání

Datum: 17.01.2007 15:42
 

Mnohým z nás už došla objednaná semínka nebo máte zásoby z minulých let. Za chvíli bude čas vysévat, takže otevírám tuto diskuzi.

 

Přišla mi semínka, ale na jednotlivých sáčcích není uvedena doba výsevu. Takže prosím o doporučení nějakých stránek, kde bych tyto informace našla. Jedná se o tyto rostliny: Liatris spicata, Rosa Hugonis, Chaenomeles speciosa, Campsis rudicans, Berberis thunbergii, Physostegia virgiana,Thunbergia alata, Passiflora caerulea, Asarina scandens, Heuchera sanguinea, Heuchera americana. Dík.

 

Jeden odkaz od Anavi:

[theseedsite.co.uk]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Mona (02.06.2013 21:50)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 4 z 8
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 21:55
     

    Eli, mohla bych. Letos nemá plány na půlku záhonu, kde měl vloni ozdobné dýňky. Mám tam ještě černuchu od tebe. Ale tu bych si nechala sem, někde to trochu poseju u růží.Hrachory už konečně vzdal, takže by tam mohl mít krásný pruh.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Semínka a vysévání

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 22:14
     

    Nebo tyto [www.aev-vs.cz] , ale ty už nejsou tak velké, pro změnu se prý však dají používat jako koření. Kdysi jsem od nich měla nějaké velké bílé, byly mooooc pěkné.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 22:15
     

    Souhlasím s Janou Vimrovou a s Quendery. Rozpadne se to dřív než to stihne vyklíčit a citrusy zplesniví.

     

    Drahuško, rajčata až tak kolem 15.3. jinak ti děsně vytáhnou. To spíš pokud chceš papriky, lilky, celer apod. tak ty se dávají leden únor. Taky už jsem papriky asi prošvihla.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 22:22
     

    Hespo, moooc ráda tě vidím love smiley , souhlas, rajčata nejřív na MDŽ (aspoň já), papriky a celer jsem sela teprve v neděli, jaksi dřív nebyl čas stydlin smiley , snad to doženou.

    Regino, vysoké afrikány nabízí i Semo [www.semo.cz] , ovšem taky plnokvěté.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 23:53
     

    papriky už mám tak 5cm vysoké. Vzešly všechny.

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 23:56
     

    Rajčata neuspěchávejte. Já mám jiný systém. Tzv. meziokenní.

    Eli, ještě mě tam upoutaly asi dva druhy melounů. Taky mám, a dokonce se neztratila, usušená svoje z posledního super melounu z Parkonu.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 21.02.2018 00:04
     

    Regi, aby ti to teď mezi okny nezmrzlo eye rolling smiley, mají přijít mrazy sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 21.02.2018 08:02
     

    Jano, výsevní den byla neděle. Semínka možná ještě ani neví,že jsou v zemi Ale jeden rok mi tam namrzly bramboříky. Ale to byla hodně velká zima tenkrát. Doufám, že se nebude opakovat. nono smiley

    Tohle ochlazení mě vůbec netěší. Kdyby to bylo v lednu.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 21.02.2018 13:55
     

    Jj, taky z toho mám obavy, hlavně proto, že je to takhle na konec zimy a všechno je narašený ( narcisky 10 cm nad zemí sad smiley ).

    Zatím všechny modely dávají pro naši oblast max. asi -11 ( což v reálu m.že zanamenat na několik hodin pokles i na -15) a ve studenějších blastech může být hůř.

    Zatím se neví, jestli to přejde za pár dní nebo to tu bude sedět týden a dýl.

     

    V lepší variantě snad nestihne půda promrznout moc do hloubky.

     

    Nicméně, rajčata by neměla projít teplotami pod 12°C, pak se zaseknou v růstu, takže na těch pár kritických nocí bych je asi vždycky šoupla radši dovnitř eye rolling smiley. Kdybys měla venkovní rolety, asi by to vyřešily ( jako rohože na pařník), ale to myslím nemáš. Na starších domech to vídám málokdy. Taky je nemám, ubíralo by to plochu skla.

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 21.02.2018 14:02
     

    Jano, jsem ve střehu, kdyby náhodou vyklíčila. Ale z několikaletých zkušeností se chovají jako venku. Hrozně dlouho jim trvá než vůbec vzejdou. Je to spíš urychlení děje, protože jak se udělá hezky, tak se snažím urvat venku co jde. I když to letos vypadá tak bláznivě, že i na uklízení může dojít.

    Když takováhle situace nastane v lednu, to bývá častější, umí to sedět i dlouho. Napůl se utěšuju, že by to být dlouho nemuselo vzhledem k tomu,že je konec února pomalu.

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 21.02.2018 14:58
     

    U nás je dnes úplné jaro winking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 21.02.2018 15:46
     

    Iviku - u nás kde? v Brně??nebo ve Španělsku?? - tady je krom holé cesty souvislá vrstva sněhu . . tak jsem i ráda, protože hlásí těch -10 st -

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 21.02.2018 22:20
     

    Regino, zima 2011/12 - taky to přišlo takhle pozdě a trvalo to skoro 14 dní sad smiley, jen bylo v noci -20 ( u nás), přes den kolem -10 a ledový SV vítr. ( v Moskvě tou dobou měli -20 přes den eye rolling smiley )

     

    Letos by ty mrazy neměly být tak děsný, foukat by mělo od Černého moře, předpověď pro Moskvu předpokládá na příští týden na noc max. -25, takže tady musí být logicky tepleji eye rolling smiley 

     

    Pořád doufám, že to nebude tak děsný, ptáci dělají, že je jaro za dveřmi, tak doufám, že mají lepší předpověď než matematické modely eye rolling smiley.

     

    Jinak, já se chystám vysívat nějaké letničky, rajčata až tak v půlce března, abych je pak mohla plynule přesunout do skleníku. Loni jsem zkoušela sít dřív a bylo to na nic, pozdější výsevy to dohnaly a nakonec byly o lepší winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 22.02.2018 18:29
     



    kaaj napsal(a):

    Iviku - u nás kde? v Brně??nebo ve Španělsku?? - tady je krom holé cesty souvislá vrstva sněhu . . tak jsem i ráda, protože hlásí těch -10 st -

    V Brně winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 22.02.2018 18:32
     

    K nám přiletěla asi před 10 dny "naše" vrána, už zase sedá na ořechu a kráká grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.