neděle 28. dubna, 02:28 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Semínka a vysévání

Datum: 17.01.2007 15:42
 

Mnohým z nás už došla objednaná semínka nebo máte zásoby z minulých let. Za chvíli bude čas vysévat, takže otevírám tuto diskuzi.

 

Přišla mi semínka, ale na jednotlivých sáčcích není uvedena doba výsevu. Takže prosím o doporučení nějakých stránek, kde bych tyto informace našla. Jedná se o tyto rostliny: Liatris spicata, Rosa Hugonis, Chaenomeles speciosa, Campsis rudicans, Berberis thunbergii, Physostegia virgiana,Thunbergia alata, Passiflora caerulea, Asarina scandens, Heuchera sanguinea, Heuchera americana. Dík.

 

Jeden odkaz od Anavi:

[theseedsite.co.uk]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Mona (02.06.2013 21:50)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 3 z 8
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 25.01.2018 16:51
     

    My včera a dnes jsem si do něj nasázela pár řízků fuchsií.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Semínka a vysévání

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 09:12
     
    27973524_154654575199077_1783896684002116162_n.jpg
    Další fotografie:

    taky budu vysévat aksamitník , ale takový jak vTurecku mi asi nenaroste nono smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 09:14
     

    Asi ani mě,taky ho mívám.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 13:34
     

    proboha co s ním dělají? eye popping smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 13:44
     

    Wikipedie:

    " ...Sušené květy jsou používány jako náhrada šafránu při barvení potravin na žluto. Z kvetoucí rostliny se destiluje esenciální olej používány v kosmetice. Kořeny starších rostliny vylučují insekticidní látky účinné proti půdním háďátkům a vůně listů odpuzuje molice...."

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 13:49
     

    no vida- Ela to všechno zjistila--- o tom háďátku jsem to věděla.. nasadím nějaké k floxům - ovšem takhle velké jsem ještě nikdy neviděla- eye popping smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 14:15
     

    aha....... ono je hodně druhů a maj tam na to podmínky.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 19:41
     

    Koukněte, co jde winking smiley

    [www.facebook.com]

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 19:48
     

    ty obaly od vajíček jsou thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 20:15
     

    Afrikány jsou obří. Kdysi jsem ne tak úplně velké ale hodně velké vypěstovala první rok na zahrádce, kterou jsme mívali. To už je tak 35 let zpátky. Byla to půda, který ležela ladem dlouhé roky. Nasela jsem je na vyčištění a zabránění růstu plevelům. V životě jsem už pak nikdy takové neměla. To poslouchám od dědka už celá desetiletí. eye rolling smiley

    Vajíčkovníky není špatný nápad.

    A já už mám letos vzorově vyseto. Rajčata v malých květníčcích mezi okny, výjimečně opatřeno samolepkami se sortami. Hlavně, aby něco vylezlo. Jak udělám něco moc pořádně, většinou se moc nedaří.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 20:39
     

    Vajíčkovníky jsou blost, zkoušela jsem to. Jak to navlhne, tak už se s tím pak nedá hnout, aniž by se to zbortilo. Mokré to nešlo ani rozstřihnot, ani rozříznout, celý jsem to vyhodila ( vzteky). Musely by se ty jednotlivé buňky rozstříhat předem a pak by to mohlo jít. Noviny se po navlhnutí při prvním pokusu o manipulaci roztrhnou. Krom toho, tiskařská čerň je jednovatá.

    Ruličky od toaleťáku mi chytly plíseň ( pravda, to jsem ještě nepoužívala supresivní substrát)

    Ty citrony podle mě taky stihnou zplesnivět, než rostlinka vyroste.

     

    Na tom videu do toho sice jako zasejí semínko, ale když se podíváte pořádně, jsou pak do toho jen zastrčené řízky máty, rozmarýnu, pár stébel pažitky a trocha natě od mrkve eye rolling smiley .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 20:40
     

    Ježíš, to abych také rajské zasela. Asi je hodím do těch plat od vajec winking smiley Dáme jen jednu sortu a to masité, paprikové (tvar papriky) Název nevíme, jsou to semínka z loňských, která nám nejvíc chutnala

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 21:01
     

    Jano, přesně jak píšeš......taky jsem to kdysi zkoušela.....ruličky i ta od vajíček a stejná zkušenost spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 21:06
     

    na rajský je ještě čas

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.02.2018 21:24
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Afrikány jsou obří. Kdysi jsem ne tak úplně velké ale hodně velké vypěstovala první rok na zahrádce, kterou jsme mívali. To už je tak 35 let zpátky. Byla to půda, který ležela ladem dlouhé roky. Nasela jsem je na vyčištění a zabránění růstu plevelům. V životě jsem už pak nikdy takové neměla. To poslouchám od dědka už celá desetiletí. eye rolling smiley

    Regino, objednej dědkovi tyhle ať se potom může chlubit winking smiley [www.aev-vs.cz]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.