neděle 28. dubna, 17:20 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Semínka a vysévání

Datum: 17.01.2007 15:42
 

Mnohým z nás už došla objednaná semínka nebo máte zásoby z minulých let. Za chvíli bude čas vysévat, takže otevírám tuto diskuzi.

 

Přišla mi semínka, ale na jednotlivých sáčcích není uvedena doba výsevu. Takže prosím o doporučení nějakých stránek, kde bych tyto informace našla. Jedná se o tyto rostliny: Liatris spicata, Rosa Hugonis, Chaenomeles speciosa, Campsis rudicans, Berberis thunbergii, Physostegia virgiana,Thunbergia alata, Passiflora caerulea, Asarina scandens, Heuchera sanguinea, Heuchera americana. Dík.

 

Jeden odkaz od Anavi:

[theseedsite.co.uk]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Mona (02.06.2013 21:50)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 2 z 8
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 22.01.2018 21:22
     

    Od včerejška mají v Lídlu semínka, mívám nějaká odtud a mají výbornou klíčivost. Loni jsem tam kupovala rajčata, byla super, africké kopčřivy, netýkavku balzamínu a nějaké další.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Semínka a vysévání

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 22.01.2018 21:24
     

    jedu tam až ve čtvrtek, snad budou ještě něco mít.

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 22.01.2018 21:25
     

    Eli, rajčata jsem měla odtamtud taky. Vylezlo každé. Dávám po jednom semínku do kelímku, mám ten svůj zvláštní způsob mezi okny, takže byl i přehled. thumbs down

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 22.01.2018 22:47
     

    Jj, kupuju v Lidlu už 3 roky a jsou super thumbs down, nejlevnější a přitom opravdu klíčí výborně. A navíc, u rajčat psali 40 semen a bylo jich pak skoro 60 eye popping smiley thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 23.01.2018 09:36
     

    Jano, já měla ty rezistenty. Těch bylo méně ale taky o nějaké semínko víc než psali. thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 23.01.2018 11:11
     

    rajský i papriky celý leta dávám po 2 semínkách. i rajský pak dávám 2 k jedný tyči. A celá leta spokojenost a ušetřím hodně místa.

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Eli, rajčata jsem měla odtamtud taky. Vylezlo každé. Dávám po jednom semínku do kelímku, mám ten svůj zvláštní způsob mezi okny, takže byl i přehled. thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 24.01.2018 15:20
     

    Irisko, papriky vím, že se tak sázejí. Ty nedávám, nějak z nich nikdy moc nebylo. Rajčata jsem nezkoušela ale můžu vyzkoušet.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 24.01.2018 15:34
     

    Já dělám to, že dám 1 sazenici rajčete a udělám ho dvouvýhonový ( spodního vlka nechám a vypěstuju ještě jeden stonek -plodí to úplně normálně). Takže mám 2 tyčky u 1 sazanice winking smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 24.01.2018 17:02
     
    p5250595.jpg
    Další fotografie:

    Papriky taky dává manžel po 2,ale rajčata po 1 a úrodu míváme celkem slušnou.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 24.01.2018 17:12
     

    já teda zeleninu nesázím , ale loni se mi k pivońkám na čerstvě pokopaný záhon nějak dostalo semínko rajčete . takové to drobné . narostlo , dozrálo - dobré bylo thumbs down . asi tam letoe sypnu nějaké semínko znovu . winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (25.01.2018 06:51)
     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 24.01.2018 23:32
     

    Na zeleninu moc nejsem ale rajčata jsou stálice. Jsou úplně jiná. Vzhledem k tomu, že to převzal dědek, tak bych mu to mohla zpestřit několika způsoby a ať sleduje výtěžnost.Ať se má čím bavit.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 25.01.2018 08:36
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Na zeleninu moc nejsem ale rajčata jsou stálice. Jsou úplně jiná. Vzhledem k tomu, že to převzal dědek, tak bych mu to mohla zpestřit několika způsoby a ať sleduje výtěžnost.Ať se má čím bavit.

    Regi,u nás "žrací" je taky záležitost mužská.Jeho druhý koníček,vedle práce se dřevem .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil bosk (25.01.2018 08:37)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 25.01.2018 09:02
     

    hezké koníčky - můj dědek má hlavního koně pivo a nakupování ve slevách . to druhé je aspoň užitečné . na zahradu nevyleze i celý rok -

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 25.01.2018 09:39
     

    Kaaj, smiling smiley. Blbý je, že do těch nákupních slev nezahrnuje i kytky. Ale i tak je to užitečné.Člověk zas nemůže být maximalista.

    Tady zase dědek nekoupí ani chleba i kdyby tu nebyl týden. A mrňavý krám je naproti eye rolling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 25.01.2018 14:29
     

    o další krok blíž jaru. Koupila jsem výsevní zeminu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.