sobota 27. dubna, 08:52 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Azalky

Datum: 26.04.2007 08:38
 
azalka1.jpg
Další fotografie:
Už brzy rozkvetou...tak fota sem.grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 21.08.2009 22:29
     
    p1100191x.jpg

    Jsou to tyto,které jsem měla kdysi v květináči dohromady.

    Teď už jsou třikrát takové eye popping smiley, mám je každou zvlášť, zasazené v půdě pro vřesovištní rostliny.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Azalky

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 23.08.2009 19:44
     

    Plašim, nepokvete smiling smiley - jsou to květní pupeny založené na příští rok.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 23.08.2009 20:05
     

    Jasně Anavi, azalky stejně jako ronďáky i magnolie mají poupata už od podzimku. Já teď obíhám magnolii, která mi letos konečně poprvé kvetla, ale moc květů neměla, tak zkoumám, jestli se příští rok polepší, ale zatím jsem našla jen jedno poupě. Věra

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 23.08.2009 20:10
     


    Anavi napsal(a):

    Plašim, nepokvete smiling smiley - jsou to květní pupeny založené na příští rok.


    nono smiley - takhle nás tahat za nos.

    grinning smiley 

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 23.08.2009 20:18
     

    Spike, ale sousedům magnolie pravidelně remontuje a teď právě opět kvete. Semo tamo, ale kvete winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 23.08.2009 20:35
     

    To se někdy stává, ale ta moje poupata (tedy zatm to jedno) je určitě připravené až na jaro. Teď mi taky kvete vajgélie, ale to jsou jen takové záchvěvy opožděného kvetení. Věra

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 03.09.2009 12:01
     
    hpim1826.jpg
    Další fotografie:

    Je možné, že by azalka sama od sebe (bez hřížení) pouštěla mladé výhonky z kořenů? Přikládám fotky - co to je? please smiley

    Tahala jsem za ty mladé výhonky, ale jsou tuhé a drží pevně, tak mi to jako plevel nepřipadá. Setkal se s tím někdo z vás?

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 03.09.2009 12:11
     

    5......azalky mám už přes 20 let , ale tohle vidím prvně....asi se jí u Tebe daříííííígrinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (03.09.2009 12:14)
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 03.09.2009 12:42
     


    Anavi napsal(a):

    Je možný, aby mi ještě vykvetly azalky??? Ty od Míši se mi totiž nějak totálně zbláznily... připadá mi, že mají poupata! eye popping smiley. A obrážejí takovým způsobem, že jsem na to dneska koukala fakt jak blázen winking smiley. Měly holé kmínky a teď zespoda vyrazilo u každé tak šest, sedm větviček, jsou olistěné úplně odspodu, prostě nádhera!!!! thumbs down thumbs down thumbs down


    Tak to jsem ráda, že se jim daří thumbs down . Očividně jsi jim nyní dala lepší podmínky pro růst, příští rok budeš mít kvetoucí koulethumbs down flower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 03.09.2009 12:42
     

    Ronďáky to děělají, ale u azalek jsem to neviděla.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 03.09.2009 12:47
     

    555- ony to dělají občas i staré (myslím tak 20 - 30 let) azalky, ale toto mi připadá dost dalekoconfused smiley . Není tam spíš zastrčená pod povrchem stará větvička? A jsi si jistá (podle listů) že to je azalka?

    Jestli jsi třeba někde v okolí vevykopala švestku?winking smiley smoking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 03.09.2009 13:16
     

    Missi. My jsme tu zahrádku na zimu koupili a vím, že v ní kdysi bylo spoustu keřů a postupem to předposlední majitel zlikvidoval. Ale tahle azalka už je hodně letitá. Odhaduju, že 20 let jí může být. Ono to na fotce není vidět, ale korunu má rozkladitou a ty "výmladky" nebo jak to nazvat jsou pod korunou. Tak uvidíme co z toho bude....Ona jak je stará, tak je odspodu dost vyholená - slušelo by jí mladé zahustěnígrinning smiley (tedy pokud jsou to azalky)grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 03.09.2009 15:22
     

    555: Ty, nechci tě zklamat, ale hodně jsem si fotku zvětšila a připadá mi to opradu spíš jako nějaká švestka, než azalka. Jiné postavení listů, jiný tvar i jiná špička rostlinky.

    Ona mohla být švestka někde dál a ze zapomenutého kořenu začaly rašit pláňata. Zkus vyfotit ostře rostlinu z blízka, ať se kouknem pořádně

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 03.09.2009 19:06
     

    Holkyyyyyy, a já měla takovou radost že budou malá azalčata........Drahuško, když já jsem dřevák i na to focení. Kdybys viděla, jak jsem se snažila vyfotit to co nejlíp, Já u toho snad i ležela - líp to nedokážu. Tak to nechám trochu povyrost a uvidíme, ale máš pravdu, ty listy fakt jsou trochu jinésad smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 03.09.2009 22:56
     

    Tak věřte nebo ne - ta azalka od Míši dnes ukázala květ! eye popping smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.