sobota 27. dubna, 12:43 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Azalky

Datum: 26.04.2007 08:38
 
azalka1.jpg
Další fotografie:
Už brzy rozkvetou...tak fota sem.grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 28.04.2009 07:30
     
    p1010617.jpg

    Tak nevím, co to máme na naší nově nabyté zahrádce my,...... prastarý keřík azalky, divím se, že ještě drží. Nemá ani jeden lístek, ale bude mít asi dost květů. Až nakvete, dám sem fotku. O azalkách nic nevím. Snad jí narostou lístečky po odkvětu. Na podzim, když jsem zahrádku koupili, tak měla nádherné oranžovo červené listy. Dřevo na keříku vypadá jako stoleté a je porostlé lišejníkem. Vypadá to, že květy budou smetanové nebo žluté. Ráda bych azalku nějak omladila, ale bojím se, že když říznu do toho starého dřeva, zlikviduju jí. Poradíte? Na obrázku je azalka to červené po levé straně.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Azalky

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 28.04.2009 07:51
     

    Já osobně bych do ní neřezala. Azalce rostou lístky až po odkvětu a pomoz jí pohnojením hnojivem na ronďáky nebo cereritem a přidáním rašeliny. A hlavně pod ní neokopávej (koření velmi mělce, zničila bys jí). Jen vyplej ručně a taky nesnáší mulč (mulčovací nebo ozdobná kůra)

    Taky se po odkvětu mají vylamovat odkvetlé semeníky, aby se nevyčerpávala jejich tvorbou, ale opatrně, protože hned pod odkvetlým květenstvím začínají růsr nolé lístky. Když tak počkej, až lístečky povyrostou a pak zbytky vylom. Nestříhej, vylamuj. Jde to dobře a odstraní se vše, co má. Když bys stříhala, Netrefíš to tak, jak je pro azalku nejlepší.

    Jestli ti zespoda vyholuje, zasaď do rašeliny před ní nějakou jinou azalku, která má mít menší vzrůst a dude kontrastovat barevně s touto winking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 28.04.2009 08:05
     

    Drahuško, díky za rady. Pravděpodobně jsi mi zachránila azalku, protože jsme se zrovna chystali jí okopat a vyplejt a obsypat kamínkama. Vyholuje fest a podsazení jiné azalky je skvělý nápad, ale jak bych jí mohla zasadit, když ta stará má pravděpodobně kořeny všude a při sázení nové bych poškodila tu staroueye rolling smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 28.04.2009 09:09
     
    Další fotografie:

    drahuško, vím, že se obecně doporučuje azalky moc nestříhat... ale: tu moji, kterou mi darovala švagrová a měla asi 1,20 m (a byla rovněž odspodu vyholená), mi urazil pes téměř nad zemí angry smiley. Myslela jsem, že je po ní! Měly byste ji vidět po dvou letech!!! Jestli si vzpomenu, vyfotím. winking smiley

    Tak pro srovnání: foto uražené a ohryzané od psa (větší fotka je hned na první straně této diskuze) a foto, jak vypadala loni (ta žlutá vpředu), letos je ještě větší a obsypaná květy winking smiley

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (28.04.2009 09:56)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 28.04.2009 09:09
     

    Nemůžeš jí dát těsně k ní, protože by se navzájem utiskovaly. U nové si zjisti, jak má být velká dospělá a za jak dlouhou dobu dospělá bude... Jinak bych jí zasadila asi na konec korunky té stávající. To bys jí nemusela moc ublížit. Když by měla být větší, tak asi ještě půl metru od konce korunky...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 28.04.2009 09:39
     

    drahu, tvé nákresy jsou přímo geniální winking smiley thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down

     

    Azalky mám podsázené kapradinami a hostami a taky to nevypadá zle...

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (28.04.2009 09:57)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 28.04.2009 10:31
     

    Děvčata, děkuji. Já tu stařenku nechám odkvést v klidu a pak jí něčím podsadím v místech, které naznačila Drahuška.

    Určitě koření jen mělce, protože je vidět, že kořeny zvedají trávu.

    To dřevo je viditelně tak staré, že sama nevěřím, že by mohlo znovu obrazit, tak zkracovat raději nebudu. Působí na pohled, jakoby bylo bez mízy. Je až neuvěřitelné, že se objevila poupata.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 28.04.2009 10:37
     

    555: mrkni na první stránku, kde je fotka té mojí zničené. Ty listy se tam objevily až na jaře, jinak to bylo jen suché dřevo bez života, navíc takové tlusté klacky, u kterých bych nevěřila, že se na nich objeví pupeny. Koukala jsem jako blázen, že to obrazilo!!! Ony ty roslinky se nezdají nono smiley, ale jsou velmi životaschopné!!! winking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 28.04.2009 11:18
     

    To je na nich to krásné - jejich chuť do životasmiling smiley smiling smiley .

     
  • Status:

    Re: Azalky

    Datum: 28.04.2009 11:49
     


    Anavi napsal(a):

    drahu, tvé nákresy jsou přímo geniální winking smiley thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down

     

    Azalky mám podsázené kapradinami a hostami a taky to nevypadá zle...


    Anavi,čo na tvojej krásnej záhrade vypada zlewinking smiley

    no ale aj drahuškyne nákresy musím pochváliťthumbs down

    mne tento rok zas jedna azalka odyšla,ale to jej pomohol manžel,lebo na ňu hádzal sneh a ona podľahlawinking smiley sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 28.04.2009 11:59
     

    anino stydlin smiley, děkuji moc flower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 28.04.2009 14:31
     

    Anavi, no vidíš, kapradí mě nenapadlo, protože mám jak ronďáky, tak azalky na plném slunci. Hosty tam mám dvě, protože jsou stíněné. Vzhledem k tomu, že je mám u jezírka, snáší sluneční úpal bez následků.

    Mám azalky hodně staré, protože, když jsem je dostala bylo jim už patnáct let a já je mám dalších dvacet let a jen chci upozornit, že takto staré nemají už chuť obrazit, když se jim zlomí větev... Takže raději opatrně, když není znám věk rostliny

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 28.04.2009 14:36
     

    Té mojí azalce bude asi přes 20 let (alespoň podle zpráv původních majitelů), proto se na ten střih asi vyprdnu doopravdy.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 28.04.2009 14:57
     
    drahus napsal(a):

    Anavi, no vidíš, kapradí mě nenapadlo, protože mám jak ronďáky, tak azalky na plném slunci. Hosty tam mám dvě, protože jsou stíněné. Vzhledem k tomu, že je mám u jezírka, snáší sluneční úpal bez následků.

    Mám azalky hodně staré, protože, když jsem je dostala bylo jim už patnáct let a já je mám dalších dvacet let a jen chci upozornit, že takto staré nemají už chuť obrazit, když se jim zlomí větev... Takže raději opatrně, když není znám věk rostliny

    Ta od švagrové byla po tetě, po které zdědily barák, takže bych řekla, že určitě též mnoholetá confused smiley Švagrová jí vykopala a chtěla vyhodit právě proto, že měla jen dlouhé holé větve a na konci pár kvítků. Jenže já kytku vyhodit nedokážu, tak jsem se jí ujala. No a pak ji dorazil ten pes. A ona se mi holka asi odvděčila, že přes to všechno jsem ji nevyryla love smiley a nepohodila do popelnice flower smiley

     

    drahus: ke kapradinám... Tento záhon je osluněný jen dopoledne,odpolko je ve stínu, tak se tam kapradí docela daří. Mám tam asi sedm různých druhů, moc se mi líbí thumbs down thumbs down thumbs down

    [www.week.cz]

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (28.04.2009 15:08)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 28.04.2009 15:03
     

    To bude těma zlatejma ručičkamawinking smiley a vírou v lepší zítřkygrinning smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.