sobota 27. dubna, 18:10 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Polévky
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Polévky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Ovarová polévka

Datum: 28.03.2007 10:07
 

Téma určitě ne pro dietáře.grinning smiley Ale potřebuju poradit, jak děláte ovarovou polévku, co všechno do ní dáváte. Děkuji.

já tam totiž dám zeleninu, co mám, česnek, majoránku....a to určitě není ono. Tak prosím raďte. winking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 08.10.2010 09:20
     


    SPIKE napsal(a):

    Já dneska budu dělat ovarovou polévku - vařila jsem bůček, který se sní jako ovar s křenem. Tady se dělá zabijačková (tedy vlastně ovarová) polévka buď bílá (tedy bez krve) nebo s krví. Je to vývar, v němž se vařilo maso na ovar, do tlačenek a posléze se v tom uvaří jitrnice a tlačenky. Zvlášť se uvaří kroupy. Polévka se nedochucuje, aby nezkysla předčasně. Dochutí se vždy jen část nebo se dochucuje na talíři - pepř, sůl, majoránka a česnek.

    Já krev dnes nemám, tak bude polévka jen s česnekem a majoránkou. A co do ní zavařím taky netuším. Uvidím, co mám k dispozici. Jestli najdu v mrazáku uvařené krupky, tak je tam dám a bude to rychlejší. Věra

    U mé tchýně (v pravěku) se do čisté zabíjačkové polévky zavářely nudle musely být domácí a byla to neskutečná bašta. Mě tam chyběla zelenina, ale oni dávali jen maso na kousíčky a nudle, hned bych si ji dala mls smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovarová polévka

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 08.10.2010 11:57
     


    Evca napsal(a):

    Proboha,fujtajbltongue sticking out smiley tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley


    Evčo, to je fakt dobrota.

    U nás se taky nedává žádná zelenina. Já dala dnes jen cibuli a trochu pórku. V té pravé zabíjačkové se občas vyskytne vylepšení, když praskne některá jitrnice nebo nedej bože i tlačenka. Tak krupky jsem v mrazáku nenašla, musela jsem uvařit kroupy. Věra

     
  • Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 08.10.2010 12:03
     

    JJ je to nádhernej silnej vývar plnej chutí

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 08.10.2010 19:45
     

    Evčo, neboj, nejsi v tom sama. Držím s tebou grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 08.10.2010 19:48
     

    Holky však to mastný se sebere pryč :-)

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 08.10.2010 19:49
     

    ještě jsem jí nikdy nejedla, ale chutě mi děláte teda šílenýmls smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 08.10.2010 21:00
     

    u nás se té tmavé s kroupama a krví říká PRDELAČKA grinning smiley grinning smiley grinning smiley 

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 09.10.2010 00:15
     

    Soni mls smiley mls smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 09.10.2010 00:16
     


    Amee napsal(a):

    Evčo, neboj, nejsi v tom sama. Držím s tebou grinning smiley


    To jsem rádalove smiley love smiley love smiley už jsem si připadala nenormálnísmoking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 09.10.2010 09:17
     

    no skrbli jasně....prdlačka to je.....no tu přeci milujumls smiley . Jako ovarová polévka to slyším prvněwinking smiley sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 09.10.2010 09:24
     

    Irisko ovarová je ten vývar, co vznikne při zabíjačce vařením spousty masa, jitrnic a tlačenek. A potom se z něho udělá buď prdelačka(s barvenými kroupami) a nebo se dotvoří jinak :-) pro mě nejlíp hodně masa a domácí nudle (a hlavně sebrat tuk když vychladne to je jak led na rybníce) a já dávala zeleninu na velké kusy u tchýně bez zeleniny. Vývar je skvělý dlouhým vařením spousty dobrot je silný a moc dobrý.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovarová polévka

    Datum: 09.10.2010 10:34
     

    jo takhle....Jaji díky za info.....jsem při zabíjačce nikdy nebyla, tak nevím, jak to chodí a co se dělá za dobrotywinking smiley

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Polévky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.