pondělí 20. května, 01:24 Svátek má Zbyšek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Keře a keříky

Datum: 27.01.2007 12:42
 
Právě jsem pročetla nového Zahrádkáře a je tam článek o zahradě brzy zjara. Takže mám zas co shánět, protože já ještě nemám kalinu (trestuhodné) a vilín. Také mne v tom článku zaujal keř Lískovníček. Prý ještě není v zahradách moc rozšířený. Máte ho někdo? Moc se mi líbí a určitě ho budu shánět.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 10.07.2022 22:09
     

    Jajo, mrkni na šeřík z řady Bloomerang. Dají se tu koupit, nádherně voní, opakují kvetení, drobnější listy.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Keře a keříky

     
     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 00:42
     

    Aleno jsou krásné, vůbec jjsem nevěděla, že existují, ale za ty šílený prachy bych chtěla bílý když už bych se urvala. Počkám si:-)

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 08:27
     

    Jajo, na bílou budeš čekat asi dlouho. Podle popisu [www.profizahrada.cz] je to z těch drobných šeříků co známe a ty snad bílé ani nejsou. Aspoň já jsem se s nimi nikdy nesetkala. Pro případné zájemce to chce očichat. Já zatím neměla tu možnost ale předpokládám, že vůně bude podobná těm jiným drobnějším a to někomu vadí. Bývá dost intenzívní.

    Cena není nízká ale třeba Bambuscentrum, a ty nebývají nejlevnější, má v pětilitrovém kontejneru přes pětistovku. To zase není tak šílený.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 09:58
     

    Pustoryl voní tak, až z toho bolí hlava. winking smiley grinning smiley

    jaja99 napsal(a):

    Holky poraďte chtěla bych voňavě kvetoucí keř, nemusí vyrůst velký. Konečně jsem zlikvidovala nemožnou kalinu bodanskou, ta tedy opravdu nevoněla, nebo ne dost, byla to ubohá chuděra bez silné vůně. Máte někdo něco co opravdu voní? Asi bych chtěla nějakou jinou kalinu, ale netrvám na ní. Pochlubte se co máte vy, mám pocit, že už jsem vše měla, nenapadá mě co sadit.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 10:00
     

    Mahon si hýčkám jednak proto, že vydrží nemožné podmínky, ale taky se mi líbí do podzimních vazeb na hřbitov a tam vydrží taky až do jara vzhledný (vždycky to napíchám společně s různými jehličnany a thujemi do mokrého písku a vypadá to opravdu až do jara pěkně, jen vyndám svíčky a nechávám to tam, dokud nevysadím macešky).

    jaja99 napsal(a):

    Šeřík tam býval, takový planý. Koukala jsem na tu kalinu carlesii ta je zajímavá, mahon nesnáším nemám ráda hřbitovní rostliny. Možná vykopu někde na zahradě růži a dám tam růži, uvidím. Nespěchám, už mi v životě nic neuteče :-)

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 10:47
     

    Anavi, je to keř který by byl uprostřed toho záhonku před domem jak uzavírá dvorek. Chtěla bych něco voňavého, pustoryly mám dva možná 5m vysoké, obří, plnokvěté se silnou vůní o kousek dál, miluju je. Bohužel ta vůně sem tam jen zavane. Třešeň je prorostlá PHM ta úžasně voní a jestě mám Multifloru taky silně voní, ale skončí najednou a teď už nic voňavého nekvete. Ten šeřík je nad moje možnosti u Havliše i přes 2.000

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 11:04
     

    To jsou fakt ceny šílené. confused smiley

     

    Mrkni na inspiraci sem:

    [www.ireceptar.cz]

     

    [www.puvodnikere.cz]

     

    [www.hobbykuk.cz]

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (11.07.2022 11:07)
     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 11:33
     

    Víš co, ono to nehoří , já tam zlikvidovala tu kalinu Bodnanskou, hele na tu se nedejte nikdo nachytat.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 11:42
     

    Já se dala, ale nepřežila mi... byla pořád taková neduživá. confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 11:44
     

    Ona nesnáší stříhání

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 11:47
     

    U mě nesnášela nic. grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 13:28
     
    img_20220711_104214.jpg

    Byla jsem u doktora a je tam nádherné upravené okolí u pečovatelského domu. Mimo jiné i tyto keříky, co to je?

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 14:08
     

    To je dobromysl ne? Máš to nějak naopak. To mi zarostlo všechny záhony

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 14:33
     

    Taky bych řekla oregano. Hojně se mi vysemeňuje různě po zahradě, kde nevadí, nechávám,miluji jeho vůni a čmeláci a včely milují ty květy. love smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 11.07.2022 16:02
     



    Anavi napsal(a):

    Taky bych řekla oregano. Hojně se mi vysemeňuje různě po zahradě, kde nevadí, nechávám,miluji jeho vůni a čmeláci a včely milují ty květy. love smiley

    nevoní, prý dobromysl

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.