úterý 30. dubna, 08:33 Svátek má Blahoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Násilí ve filmech

Datum: 21.12.2006 13:37
 
Nedávno jsem četla článek o vzrůstajícím násilí na filmovém plátně. autor tam vzpomínal na dobu Psycha a Ptáků, kdy ženy omdlévaly jen z těch ,,náznaků´´. Doba náznaků je pryč a ve filmech se už běžně objevují rozřezaná těla, všude plno krve a čím dál častěji pohled na zvracejícího policistu, naleznuvšího právě mrtvolu.  Kam až to může jít? Dnes je třeba Psycho považováno za takovou pohádku. Myslíte, že třeba za 30 let bude za pohádku považován třeba Texaský masakr motorovou pilou? Co ještě ,, horšího´´ může být natočeno?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 05.04.2010 11:56
     


    Anavi napsal(a):
    Někdy, přiznám se, ani nechápu, co koho vede k tomu takový film vůbec natočit, jestli už autor sám není nějakým způsobem zvrhlý.. sad smiley.....a popravdě nevím, co to komu může přinést...

    thumbs down thumbs down thumbs down ANO! mavam podobne myslienky...
    Uff,a celkove....obcas pri niektorych "inteligentych " dielach kvazi umelcov mam doslova pocit, ze si ma nevazia ako svojho divaka, posluchaca...lebo si myslia, ze stravim...aj to co, by ani kura nepozobalo smoking smiley ...
    hm...aspon, ze clovek ma moznost vyberat z viacerych kanaloch- dokumentarne to casto zachranuju....alebo aj tlacitko vypinaca smoking smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Násilí ve filmech

     
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 09.04.2010 21:05
     

    Mně ve filmech vadí nejen násilí, ale i různé výbuchy, požáry a vulgarismy. Bohužel, dnes pokud ve filmu není 15 mrtvých už během úvodních titulků, ječ to nuda. thumbs upNa horrory typu motorové pily se nedívám, ale miluju takové ty ve stylu Drácula, Jack Rozparovač, ospalá díra..., kde člověku běhá mráz po zádech napětím, ne odporem a hnusem.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 10.04.2010 00:19
     


    iriska napsal(a):

    od Kinga jsem četla Pytel kostí....myslím se to jmenovalo. No už to fakt nemusím, takový nerváky. Raději červenou knihovnu....pak se mi hezky usínáwinking smiley


    já četl od Kinga všechno co vyšlo v češtině, je to můj nejoblíbenější autor, ano ta knížka se jmenuje "Pytel kostí". Ale to je muší pšouk proti "Řbitovu zvířátek", případně jeho nejlepší knize "To". Mohu doporučit "Pavučinu snů", případně "Nezbytné věci" (pozn. posledně jmenovaný byl rovněž zfilmován), ale nebudu tě nutit ani přesvědčovat. Mě prostě trochu akce ve filmu nevadí, a nemívám z toho noční můry. Prostě dočtu, dokoukám a vypínám mozek smoking smiley smoking smiley smoking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 10.04.2010 07:36
     

    Též nemusím koukat na jatka, ale akční film, je-li dobře natočený, ráda shlédnu.. Nevyhledávám je však. Mě spíš vadí absurdity, které ve filmech jsou, které ovšem ovlivňují naše děti, které si pak myslí, že člověk, který táhne svůj žaludek za sebou na vyhřeznutém střevě, jako na vodítku, ještě dokáže postčílet nebo nožem rozřezat všechny své nepřátele a tak podobně.. Nemají pak žádnou reálnou představu o bolesti, životě a smrti a taky se tak v určitém věku chovají. To mě děsí daleko víc než nějakej přiblblej film.

    Taky mě vadí v dětských filmech detailní záběry na ocumlávání mandlí toho druhého, princezny a hrdinky, které mají silikonové pětky, vyvalené, jen cáry hadérků zakryté, předvádějící téměř soulož v přímém přenosu.... a ti, co mě znáte, víte, že nejsem zrovna úzkoprsá, ale proč v dětských filmech i pohádkách?

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 10.04.2010 07:39
     

    Drahuško,pravdu díš,taky mě vytáčí,když v sobotu odpoledne je v televizi sex přes celou obrazovkueye rolling smiley eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 10.04.2010 07:57
     

    Já na nic v postatě nemůžu koukat, o všem se mi pak zdá a budí mě to. Takže k stáru budu asi jen na romantice, a kdo ví jestli mě časem nebude budit i romantika.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 10.04.2010 20:30
     

    carlisi, pavučinu snů jsem viděla, ale přiznávám bez mučení, na poprve jsem to moc nepobrala eye rolling smiley nono smiley . Nemám dobrou orientaci sad smiley a dělalo mi problém jaksi pochopit, co je reál, co se jim honí v hlavě a co je minulost. S tím mám pr oblémy v každém takovém filmu. eye rolling smiley

     
  • Autor: mr.pork
    Status:

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 14.01.2024 18:35
     

    Z brutálních scén ve filmech se mi blbě nedělá, přesto brutální horory moc nemusím. Většinou mi ty krvavé scény přijdou zbytečné. Myslím, že hororová atmosféra se dá vytvořit i bez hektolitrů krve, třeba takový Kruh, Žena v černém, nebo Vetřelec, který je podle mě jednoznačně nejlepším hororem, co znám. Je tam sice jedna krvavá scéna, ale jinak je celý film vystaven na strašidelné atmosféře. Po většinu filmu není vetřelec vůbec vidět, občas na někoho na moment vybafne a ukáže se až v závěru filmu. Takto natočený film má mnohem lepší atmosféru, než kdyby byl film plný krvavých scén, ve kterých by rval lidi na kusy.

    Akční filmy občas sleduju, ale protože je neberu vážně, tak se u nich někdy aj zasměju. nějaké krvavé scény jsou podlě mě dobré tak akorát do válečných filmů, natočených podle skutečných událostí, ale myslím, že ani tam se to nemusí moc přehánět.

    Četl jsem třeba knížku Na západní frontě klid, ve které je dost brutálních věcí, ale ve filmu je jenom jedna brutální scéna s utrženou rukou. Řekl bych, že na takový typ filmu je to málo, protože celý příběh je protiválečny a jeho smyslem je ukázat válku bez příkras, ve vší její hrůze.

    Řekl bych, že není třeba přestat točit filmy, ve kterých je nějaké násilí, ale nic se nemá přehánět. Všeho s mírou. Koneckonců na začátku pořadů bývá často upozornění, že obashují náslilí, sex, že nejsou vhodné pro děti a tak pokud někomu takové filmy vadí, ať se na ně nedívá.

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.