úterý 30. dubna, 12:22 Svátek má Blahoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Listnaté stromy

Datum: 15.08.2007 08:16
 

Tak jsem se zamilovala do gleditsie smiling smiley. Moni, třeba by se ti tenhle strom "hodil" místo akátu.

 

[havlis.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 20
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 29.05.2009 07:21
     
    dsc_0117.jpg
    Další fotografie:

    No tak to si nejsem jistá. Podle mě je to fíkus (rozuměj gumovník, ficus elastica), jak si ho pamatuji z dob dávných, kdy to byla jedna z mála hrnkových kytek v květinářstvích. Věra

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (29.05.2009 07:26)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Listnaté stromy

     
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 29.05.2009 17:51
     


    SPIKE napsal(a):

    Tohle je listnatý strom už dávno po odkvětu. Pilně zalévám, aby úroda meruněk byla velká. Zatím se mají čile k světu, byla by to první pořádná úroda, tak mi držte palce, ať vydrží na stromě až do plné zralosti. Věra

    Držím, protože dobrý meruňky si musíš vypěstovat sama. To, co je k mání v obchodě, to nemá s meruňkou nic společnýho.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 08.07.2009 09:03
     

    Tak vytahuju tohle zapadlé vlákno a prosímo radu. Na zahrádce jsem se zatím držela "při zdi". Záhonky i jehličňaté zákoutí jsem zatím řešila jen při plotu (vzhledem k velikosti či spíše malým rozměrům zahrádky). Teď chci "vykročit" do prostoru. Chci vysadit 1 strom (víc jich už sázet nebudu) a proto hodně moc zvažuju jaký. Nebudu komentovat svoje myšlenkové pochody při zakládání zahrádky - od ryze stromkových a keřových bez trvalek až po rádoby venkovskou divokou zahrádku. Vznikla patlanina, kterou budu muset nějak časem zformovat.

    Vrátím se k tomu stromu. Strom by měl být poblíž záhonu a měl by trochu narušit tu "připlotovou" linii a zároveň by měl být optickým předělem zahrádky. Chtěla jsem stom s deštníkovou korunkou do max. výšky 3-4 m. Zvažovala jsem tři druhy, které se mi moc líbí - katalpu, akát roubovaný na kmínku cca 200 cm a gleditsii (prodává se taky roubovaná na kmínku?). Katalpa ač se mi moc líbí, by se asi méně hodila do té koncepce přírodnější zahrádky. Poraďte prosím vaše zkušenosti s těmi třemi stromy - na co bych se měla připravit a jestli mé myšlení není úplně zcestné.

    Jestli jste měli nervy dočíst to do konce, budu ráda, když poradíte. Díky.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 08.07.2009 09:08
     
    hpim1654.jpg

    Nemám lepší fotku, tak dávám alespoň tuhle. Strom by měl být zasazený cca 2 m bokem od toho rohového kolíku. Ten "plůtek" tam bohužel musí být - naštěstí ho naše telátko (bernská salašnická fena) akceptuje, jinak by bylo po kytičkách....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 08.07.2009 19:16
     

    Koukám, že ti krásně pokvete juka, co? eye popping smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 09.07.2009 07:09
     

    To je starší fotka - juka už mezitím vykvetla. Tak halóóó, poraďte někdo nějaký strom.

    Anavi, když jsem pročítala tohle vlákno, byla jsi jeho hlavním aktérem. Vím, že máš katalpu, jaké další soliterní stromky jsi pořídilaplease smiley a jakou ti dělají radost, co bys poradilaplease smiley . A vy ostatní, poraďte prosím. Nějaký do 4 m s deštníkovou korunkouplease smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 09.07.2009 07:30
     

    555: se stromy ti neporadím, ale k plůtku: mně kdysi také psi šlapali v záhonech, tak jsem to řešila podobně, jako ty, ale s tím, že plůtky nebyly tolik definitivní. Každý rok, v červnu, jsem plůtek odstranila a zkusila, zda to půjde bez něj. Oba psi pochopili velmi brzy, takže plůtek zmizel navždy. U mě se jednalo o první tři sezóny, respektivě tři začátky sezón. Mám též "normálně" velké psy - německého ovčáka a dobrmana.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 09.07.2009 07:42
     

    Drahuško, na plůtky posloužily už natřené zbytky materiálu, který byl u syna použitý na můstek u jezírka. Ani jsem nevěděla jestli ten plůtek bude fungovat, protože Darena je ještě mladá a pořádně střelená. V záhonu mám převislý buk, který jednak dost stál a jednak by mě mrzelo, kdyby ho oddělala. Zatím zábrana funguje na 100%. Zkusím postupně odstraňovat jak radíš, ale asi až na jaře.

    Ještě jsem koukala, že existují i pěkné okrasné jabloně s červenými listy. O plody nám nejde, spíš o rostlinu jako takovou.

    Asi vyrazím do zahradnictví - teď mám možnost vidět stromky v celé jejich kráse i s lístkama a rozhodnu se na místě. Šlo mi spíš o nějakou oponenturu nebo varování před některým z vybraných druhů. V zahradnictví chtějí hlavně prodat, tak negativa nesdělísad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 09.07.2009 07:47
     

    Já ti jen můžu říct: bacha na škumpu. Je hezká, ale hodně odnožuje, mrcha

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 09.07.2009 08:07
     

    No vidíš Drahuško, nad tou jsem taky uvažovala, takže jí zavrhnu.coffe smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 09.07.2009 16:37
     


    555 napsal(a):

    V zahradnictví chtějí hlavně prodat, tak negativa nesdělísad smiley

    Ve skutečně dobrém zahradnictví to tak nefunguje!! nono smiley Je to velmi krátkozraké... Když dobře poradí, zase se tam vrátíš a ještě je doporučíš všem známým, což je pro ně kšeft. Když ti poradí špatně, už se nikdy nevrátíš a uděláš jim špatnou reklamu thumbs up

    Víš, co mi u nás už rozmluvili různých keřů a stromů a kytek???? Protože vědí, že když mi rozmluví jedno, stejně mě tam maj za týden zase a koupím něco jinýho, že jo grinning smiley grinning smiley grinning smiley:

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 09.07.2009 16:40
     

    když deštníkovej, tak co tenhle "exot"? grinning smiley

    [fficial&um=1&q=Albizia+julibrissin&sa=N&start=0&ndsp=21">images.google.cz]

     

    Albizia julibrissin

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (09.07.2009 16:41)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 10.07.2009 07:27
     

    Anavi - je moc pěkná. Dívala jsem se do nabídek zahradnictví v okolí - nikde je nemají.

    S úrovní rad v různých zahradnictví je to různé. Ty popisuješ stav jak by to mělo být.

    Nemáš nějaké fotky tvých stromů?

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 11.07.2009 12:03
     

    Toto je ten mirobalán nebo jak. Jsou na něm plody....respektive je obalen plody. Mám to orvat? To asi nebude jedlé, ne?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 12.07.2009 14:53
     

    Mělo by to být jedlé. Je to druh slivoně, ne?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.