sobota 27. dubna, 14:50 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Medovník

Datum: 17.05.2008 11:38
 

MEDOVNÍK

 

3 vejce

300g krupicového cukru

1 Heru (nebo Stellu)

3 lžíce tmavého medu (já dávám světlý)

1 lžička jedlé sody

400 g hladké mouky

 

Na krém:

Varianta 1 - základní:

1 plechovka slazeného kondenzovaného mléka

300g másla

= šleháme dohladka cca 10 minut

Varianta 2:

Zavřenou plechovku s mlékem necháme v hrnci s vodou 2 hod. vařit (v tlakovém hrnci pouze 1 hod.). Po vychladnutí plechovku otevřeme a vzniklý mléčný karamel smícháme s třetinou másla.

Zbytek másla prošleháme s 300g moučkového cukru a dvěma sáčky vanilkového cukru a přidáme namleté vlašské ořechy. (Na mě je toho cukru moc – je to sladký jak cumel. Tak jsem to obměnila: Máslo, cca půlka Salka tentokrát nesvařeného, ořechy, cukru jen troška, vanilkový vynechávám.)

 

Vzhledem k tomu, že Salko není dneska levná záležitost, lze to svaření vynechat úplně. Tím pádem bude stačit jedna plechovka. Do prvního krému dáme polovinu plechovky a zbytek do krému druhého. Máslo rozdělím taky zhruba na polovinu do každého.)

 

Postup:

V misce ve vodní lázni (miska se nesmí dotýkat vodní hladiny) pomalu rozpustíme Heru. Potom do ní rozklepneme vejce a postupně přidáváme med, cukr a jako poslední mouku se sodou.

Směs ve vodní lázni mícháme zhruba 10 minut, dokud těsto nebude mít zlatavou barvu. Jde to celkem obtížně, proto můžeme použít šlehač a hnětací metly. Po vymíchání směs rozdělíme na 6 stejných dílů.

Na připravené pečící papíry obkreslíme talíř, či dortovou formu (podle toho, čím budeme upečené placky vykrajovat). Do kruhu pak gumovou stěrkou rozetřeme v co nejtenčí vrstvě těsto. Mělo by kružnici asi o centimetr přesahovat. Placku pečeme při 170oC (v horkovzdušné při 150oC) 7 – 10 minut do zlatova.

Upečené placky okrájíme. Okraje však nevyhazujeme, budeme je potřeboval na posypku.

Vyrobíme krém(y) a posypku – kraje vložíme do misky a prsty je najemno rozdrobíme.

Promažeme a sestavíme dort. Na závěr potřeme celý dort včetně okrajů zbylým krémem a posypeme připravenou posypkou.

 

Pečící placky je lepší častěji kontrolovat. Stačí chvilka a přepečou se po vychladnutí jsou dost tvrdé.

Placky je nejlepší okrájet ještě za tepla. Jednou se mi stalo, že jsem dvě malinko přepekla a už studené chtěla okrojit. Ale jak vychladly, ztvrdly a při okrajování se přepůlily.

Posypku v rukách nežmoulám. Je to dost lepivé. Vytáhnu robota, postup stejný jako u strouhanky.

 

Věřím, že vás recept zaujme a vyzkoušíte ho. winking smiley

Tak šup sem s názory, novými fígly, fotkami, radami a otázkami samozřejmě taky. flower smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Medovník

    Datum: 03.09.2009 06:47
     
    51.jpg

    Přihazuju fotku.. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Medovník

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Medovník

    Datum: 03.09.2009 07:17
     

    jááááááááá ci kousek ke kafíčkucoffe smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Medovník

    Datum: 03.09.2009 07:33
     

    jaaa ci kousek ke snidani mls smiley medovnik miluju ale do pripravy bych se ani nikdy nepustila...

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Medovník

    Datum: 03.09.2009 07:55
     

    suee...tu práci u mě doma taky nikdo neohodnotísad smiley ...takže jsem se do něj ještě nepustila

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Medovník

    Datum: 03.09.2009 08:03
     

    Teda Lado, dělat po ránu takové chutě nono smiley nono smiley . Kor, když vím, jaký byl na srazu výborný mls smiley .

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Medovník

    Datum: 03.09.2009 09:32
     

    Missi jenze ty na sraz jedes, takze ten od Nath ochutnas zase, ale co mi ostatni???? confused smiley sad smiley mls smiley mls smiley

    Ono to ani neni zadna levna zalezitost, vsechny ty suroviny....V praze se da koupit original medovnik primo ve vyrobne myslim za 350,- KC a je to bez prace grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Medovník

    Datum: 03.09.2009 09:37
     

    MIssi..šak to je taky on... winking smiley Když je tato diskuze vytažená..tak jsem musela zahrabat v archivu..a přidat dokumentaci..Jsem mrcha..dělám vám chutě co? grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Medovník

    Datum: 03.09.2009 10:01
     

    Missi, zítra ochutnáš. winking smiley smiling smiley Akorát bude asi zase jinej krém. grinning smiley Já to vždycky dělám od oka, jednou přidám víc toho, jindy onoho. grinning smiley A taky jsou tentokrát vyšší placky. Bo jsem těsto dělala z krapet větší dávky - aby vyzbylo i na prcka pro Anavi. smiling smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Medovník

    Datum: 03.09.2009 10:07
     

    Jaká škoda, že se na sraz z Nathanaellova nejede přes naši střediskovou obec, nasypala bych na silnici hřebíky. Nath by zákonitě musela píchnout kolo.. A co by byla odměna za výpomoc s heverem? smoking smiley

     

    Věrko, tuším, že ten tvůj Zázrak jsem už také chutnala thumbs down, takovýto "medovník" nám servírovala jedna správná šátková babička. smiling smiley mls smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Medovník

    Datum: 03.09.2009 10:24
     

    tzn. pak ja vyrazim do Hanulkova grinning smiley grinning smiley to bych mohla v patek po ceste zvladnout winking smiley Kdyze to Nath vyrazis? smiling smiley

     
  • Status:

    Re: Medovník

    Datum: 03.09.2009 10:36
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley Se z vás picnu. grinning smiley 

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Medovník

    Datum: 03.09.2009 12:32
     

    Nath nejede na sraz z jediného důvodu....má obavy, že bych ji nepustila domů winking smiley . Hezky by jela k nám a vyráběla takovéto dobroty k snídani grinning smiley . Aspoň do doby, dokud bych prošla dveřma smoking smiley .

    Už se mi sbíhaj slinymls smiley mls smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Medovník

    Datum: 03.09.2009 17:27
     

    Tak máte smůlu, medovníky už jsou ve špajzu...u mne!!!! winking smiley grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Medovník

    Datum: 03.09.2009 17:56
     

    Mono a nehoni te mlsna? to musis vydrzet do soboty nez se zakroji? eye popping smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Medovník

    Datum: 03.09.2009 18:03
     

    suee...já sladký moc nejím, takže medovník stopro vydrží. A já také...do té soboty... winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.