neděle 5. května, 05:46 Svátek má Klaudie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: anny
Status:

Máte už zazimováno?

Datum: 04.11.2008 16:20
 

Jo? Já mám ešte všetko vonku a furt váham. Je mi ľúto ťahať rastlinky do tmavého sklepa,keď si ešte može užívať posledné slniečko.A tiež si myslím,že takto budú kratšiu dobu v sklepe a lepšie sa na zimu pripravia.

A čo vy? Máte ešte tiež niečo vonku?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 2 z 6
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Máte už zazimováno?

    Datum: 11.11.2008 22:54
     
    Dnes som zacala aj ja.. Zatial som ostrihala muskaty - vsetky - teda tie moje 2 pansovane a 2 tahave, povodne som chcela narobit par odrezkov a popichat do piesku na mnozenie...ale eye rolling smileynejak ma to preslo..Do garaze som prestahovala aj agapant,streliciu a ostrihanu fuksiu..Oleandre a chryzantemy ostavali este vonku..
    Hm...mmt. to vyzera, ze uz zacina poriadne prituhovat ...a tak asi pride na rad aj to ostatne v zahrade.. sad smiley...UFF, dokelu!
     
  • Autor: Reklama

    Re: Máte už zazimováno?

     
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Máte už zazimováno?

    Datum: 12.11.2008 17:16
     

    durmany i oleandry mám ještě venku,doufám,že do víkendu vydrží a pak je snad už strčím do tepla.

     
  • Status:

    Re: Máte už zazimováno?

    Datum: 12.11.2008 18:13
     

    ja som už poprikrývala aj zbytok kvetov a tráv na záhrade,ešte zazimovať terasu a bude hotovo

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Máte už zazimováno?

    Datum: 15.11.2008 19:08
     

    Dneska jsem něco zazimovala, ale mám zase dotaz.please smiley

    Vloni jsem přikrývala vřesy a hebe chvojím( byly na podzim zasazený), ale letos dost poporostly do šířky. Myslíte, že bude stačit přihrnout rašelinu a dát pát větviček ke kořenům. nedovedu si totiž dost dobře představit, že bych měla všechno přikrývat.confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Máte už zazimováno?

    Datum: 15.11.2008 23:00
     

    gabco, já nezasypávám nikdy nic, jen vřesy prosypu před zimou rašelinou. Toť vše.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Máte už zazimováno?

    Datum: 16.11.2008 21:25
     

    Anavi, není vono u vás o kabát teplejc? Myslím, že jo.

    Ale letos už je přikrývat nebudu, musej se snažit.winking smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Máte už zazimováno?

    Datum: 17.11.2008 07:28
     

    Dnes přikryju zahradu chvojím.

    Přikrývají se také hortenzie?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Máte už zazimováno?

    Datum: 17.11.2008 09:07
     

    Moni, myslím, že ne. Já to teda nedělám... ale já nezakrývám nikdy skoro nic, to je taky faktwinking smiley smiling smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Máte už zazimováno?

    Datum: 17.11.2008 09:14
     

    Uz som Gabce v inej diskusii odpovedala ako zvyknem zazimovat hebe, ale pridam to este raz aj sem..

    Tyka sa to nielen hebe, ale aj niektorych dalsich inych drobnych rastliniek, ktore su v zime vystavene slnku...napr. u mna v skalke - ta je totiz obratena na juznu stranu a v zime sa do nej zvykne opierat silne obednajsie slnko...Teplom sa cez den v rastlinkach rozprudi miazga...a ked vecer a v noci pride znovu silny mraz, moze to rastlinky vazne poskodit - preto ich zvyknem chranit - vlastne ani nie proti mrazu, ale skor proti slnku ..Prehodim cez ne len par vetviciek skor na clonenie....a to staci...(..tento problem som mavala napr. aj s vacsou mahoniou - tej tiez v zime vzdy slnko a mraz popalil i listy , teraz je uz ciastocne clonena velkou borovicou a po zime uz nebyva tak poskodena..)

    Ine je to u cerstvo vysadenych rastlin, tie prvy rok vacsinou zakryvam...a podobne aj niektore druhy rastlin , ktore su udajne haklive( napr. lobeliu, pivoniu...)...Ale celkove moc toho v zahrade nezakryvam, lebo...vlastne pestujem vacsinou rastlinky odskusane, ktore vela vydrzia aj bez zimneho krytu.. aj tak som vzdy mavala problem s chvojim...dnes na zakryvanie pouzivam par vetviciek , ktore ostriham z plazivych borievok v predzahradke grinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Máte už zazimováno?

    Datum: 17.11.2008 10:35
     

    Tak jsem roznosila hromadu chvojí po zahradě. Už teď se děsím okamžiku, kdy to zas budu sundavat. I když to už bude veselejší doba, že... winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Máte už zazimováno?

    Datum: 17.11.2008 10:48
     

    Mám venku ještě muškáty, datury, fuchsii, aloe..., ale prý už zima klepe na dveře, tak to budu muset taky uklidit. Jo a hortenzii v květináči a nevím, co s ní? Asi ji i s květináčem šoupnu do země, nic jinýho už teď asi nevymyslím. flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Máte už zazimováno?

    Datum: 17.11.2008 13:26
     


    Mona napsal(a):

    Tak jsem roznosila hromadu chvojí po zahradě. Už teď se děsím okamžiku, kdy to zas budu sundavat. I když to už bude veselejší doba, že... winking smiley grinning smiley


    měla jsem to loni asi jen na jednom místě, rozčilovalo mě, jak z toho opadávalo to jehličí všem směry sad smiley. Ta "instalace" je teda jednodušší winking smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Máte už zazimováno?

    Datum: 17.11.2008 18:05
     
    sklep.jpg

    Dnes som zatrúbila na ústup. Zazimovala som oleandre,zajtra ma čakajú ešte fuchsie.Na velmi nekvalitnom zábere je náš sklep. Budem musieť vážne uvažovať o obmedzení počtu oloušů.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Máte už zazimováno?

    Datum: 17.11.2008 18:17
     

    annyeye popping smiley grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Máte už zazimováno?

    Datum: 17.11.2008 18:22
     

    anny, eye popping smiley

    Ale v létě to musí být krása.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.