neděle 28. dubna, 08:02 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..

Lívance

Datum: 23.01.2007 19:06
 
Lívance s jablky

1/4 l kefíru
3 vejce
10 dkg cukru krupice (asi 10 lžic)
7 dkg strouhaného kokosu ( 7 lžic)
2 lžíce rozpuštěného vlažného másla
13 dkg hladké mouky
2 lžíce rumu špetka soli,několik na malé plátky pokrájených jablek - všechno smícháme dohromady a smažíme dozlatova. Sypeme moučkovým skořicovým cukrem.

Cukru jsem dala míň, máslo vynechala a ničím nesypala. Budiž čest a chvála neznámé autorce na liv, odkud jsem si tent recept kdysi zkopírovala.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 2 z 6
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Lívance

    Datum: 01.09.2009 02:45
     

    A zase jsem tu narazila na jídlo, které máme doma všichni rádi, ale už se dlouho na stole neobjevilo. Tohle listování ve starých diskuzích je docela inspirativní. Lívance dělám jen se skořicí a cukrem. A samozřejmě omaštěné máslem. V nejbližší době je udělám - snad hned zítra na uvítanou pro vnučky po návratu ze školy a školky poprvé po prázdninách. Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Lívance

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Lívance

    Datum: 03.09.2009 09:35
     

    Spike ty tady pekne vytahujes vsechny zraci diskuze a kdo pak ma tem laskominam odolavat! Hned jsem na ty Majciny livance z kefiru dostala chut mls smiley ja delala ty klasicke kynute jen jednou a totalne jsem popletla miry a vahy stydlin smiley a nebylo z toho nic sad smiley A to prosim bylo vloni a jinak pecu a varim bez problemu...Jak slo o kynuti a recept z velke kucharky pro vice osob proste jsem to nedala thumbs up winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Lívance

    Datum: 03.09.2009 09:59
     

    Tak jsem slibovala, že je udělám první školní den a nic nebylo. Dnes se polepším. Udělám klasické kynuté, ale ty z kefíru musím taky zkusit. Pročetla jsem si celou diskuzi a vidím, že leckdo sháníte lívanečník, ovčem z kontextu jsem pochopila, že pod lívanečníkem si mnohé představujete vlastně pánev s dolíčky na jednotlivé porce. Ovčem klasický lívanečník je z litiny a je to černý hladký těžký tál, který se dává na kamna a na něm se dělají lívance. Pamatuji si, že ho maminka mastila kůží ze špeku. To jsou ale už jen vzpomínky na dětství, dnes musíme i v tomle dělat kompromisy. Vdolky jsme taky dělaly přímo na plotně nasucho. Na současná kamna lívanečník dát nejde. Já dělám lívance na kvalitní pánvi se zesíleným dnem. Jde to dobře, ale ty lívance, jak je mám ve vzpmínkách, to nejsou ... Věra

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Lívance

    Datum: 03.09.2009 10:00
     

    Suee, to vytahování receptů je takové obžerství před nástupem do dalšího kurzu hubnutí. Honem ještě ochutnat vše, co mi bude zapovězené na dlouhý čas. grinning smiley Prostě klasická dietářka. Věra

     
  • Status:

    Re: Lívance

    Datum: 03.09.2009 10:05
     

    Holky, já je snad někdy udělám. Sladkou večeři už jsme neměli ani nepamatuju. Pěkně s marmeládou, jogurtem a posypané tvrdým tvarohem. mls smiley mls smiley mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Lívance

    Datum: 03.09.2009 10:18
     

    My jsme nikdy lívance nedělali jinak než omaštěné máslem a posypané cukrem se skořicí, tak všechna ta mazání mi přijdou nepatřičná. Prostě když se řekne lívanec, tak ho vidím právě takhle a ještě zarolovaný. Ale jiný kraj, jiný... Věra

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Lívance

    Datum: 03.09.2009 10:21
     

    Tak zrolovany jsem livanec jeste nevidela eye popping smiley vzdyt to ani nejde, teda aspon s tema nasima grinning smiley mamka taky jedine skoricove a ja podle toho co je. Posledni dobou hodne tvaroh a klido i jogurt s marmoskou, aby to bylo dietnejsi, protoze jich vzdycky snim, ze to neni mozny stydlin smiley

     
  • Status:

    Re: Lívance

    Datum: 03.09.2009 10:30
     

    Já taky znám jenom ty malý, který nejdou srolovat. Skořici a cukr miloval brácha a já naopak tu trojkombinaci - tak mi je dělala babička. mls smiley mls smiley mls smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Lívance

    Datum: 03.09.2009 10:40
     

    Nath prave jsem ji volala- teda te svoji grinning smiley ze se jako hlasim v patek na obed a jestli by nesly livance mls smiley A co cert nechtel, meli je s dedou vcera!!!!! angry smiley tak pry bude nejaka jina sladka dobrota...

     
  • Status:

    Re: Lívance

    Datum: 03.09.2009 10:52
     

    Suee, tak tomu říkám pech. sad smiley Jsem zvědavá,co ti babička připraví za "náhradní" sladkůstku. Ono od těch babiček je to stejně nejlepší. mls smiley smiling smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Lívance

    Datum: 03.09.2009 10:57
     

    Prave, ja na sladky jako hlavni jidlo moc nejsem, ale u babicky chci vzdy sladkosti....uvidime co bude.Mam spadeno jeste na zemlbabu ale zatim nejsou jablka

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Lívance

    Datum: 03.09.2009 11:07
     

    Jo zarolované.. thumbs down se u nás dělaly běžně..jen s marmoškou, nebo s tou skořicí. Se přiznám, že jsem je pak raději dělala malé, trochu silnější..Mi to přišlo pohodlnější, než hlidat tenounké na celou pánev.. winking smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Lívance

    Datum: 03.09.2009 11:15
     

    Kdyz to jsou pak uz omelety ne?

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Lívance

    Datum: 03.09.2009 11:22
     

    Lívance jsou z kynutýho těsta.., ale vypadá to podobně.. grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Lívance

    Datum: 03.09.2009 11:26
     

    tak já se jdu naobědvat očima a tady nic není....tuto mi nedělejteeye rolling smiley coffe smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.