|
|
pondělí 13. dubna, 01:13 Svátek má Aleš
|
|
Vyhledávání
Co se kde šustne
Zajímavé foto
|
Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Diskutujte!
Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
Podkategorie:
Diskuze
Komentáře a názoryUpozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení
Nejste registrovaní? zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
|
Re: Cibuloviny
Krásně vám to všem kvete.
Re: Cibuloviny
Re: Cibuloviny
taky ji od ní mám, a jednu od Pavla Chlouby
Re: Cibuloviny
dnes byly boží cibuloviny, hlavně tulipány, ale bude to rychle v teple a suchu odkvétat....tak na pokuk
Re: Cibuloviny
To vedro cibulovinám moc neprospívá. První narcisy už odkvetly, teď rozkvetly další (radost mám z těch bílých, co znám ještě z dětství, to snad ani jiné nebyly vidět). Žluté tulipány byly asi zamíchané v červených, ale už je jich velký trs a jsou pěkné. Ty červené tulipány jsou nižší a docela vydrží kvést dlouho.
Re: Cibuloviny
Cibuloviny jdou rychle do háje. Snad o něco líp to snáší tulipány.
Foto pro Gabcu. Moje zkušenost s plnokvětými.Zpočátku v nich byl delší lem po barvách. Dlouho nevydrželo. Tak jsem vyryla a to slušnější smíchala a zasázela. Nejvíc zůstalo žlutých Pomponella. Tak ty by mohly vydržet a snad i přirůstat.
Re: Cibuloviny
Spike ty bílý narcisky mi tu zůstaly ještě po babičce a jsem za ně moc ráda, kvetou jako poslední
Re: Cibuloviny
to je neskutečná záplava
Re: Cibuloviny
Taky je mám,na chatě,měla je tam maminka.
Re: Cibuloviny
Já jsem si je vyrýpla u nás na ulici. Máme tu před domy živý plot z pámelníku a v něm leckde sněženky, modřence, obyčejný okrasný česnek a tyhle narcisy, které se tam objevily, jak tam lidi vyhazují odpad ze zahrádek občas i s cibulkami. Mám je už třetím rokem a pěkně se rozrůstají, tak jsem moc ráda. Jsou odolnější, než ty šlechtěné druhy. I ve váze vydrží docela dlouho. Zatím na nich mám jen tenhle první květ, ale poupat je vidět docela dost.
Pamatuji si, že jsme právě tyhle květy malovaly v obecné škole a že už je to notně dlouho, co jsem obecnou školu navštěvovala (asi to byla jedna z mála kytiček, co jsme mohli donést do školy). Zahrady bývaly spíš užitkové.
Re: Cibuloviny
Holky, je to krása
, ale odkvétá to před očima. 
Vloni bylo chladno, tak dlouho vydržely. Já dnes už stříhala ty fialový hyacinty. Ty teda moc dlouho nekvetly.
Re: Cibuloviny
Jinak na tý poslední fotce v předchozí sérii jsou narcisy Martinette a Minow. Oboje miluju. Ale ty co jsem sázela předloni ( Martinette ), byly vloni na jaře krásný a letos bída. Viz foto. Nevím proč, hnojila jsem je po odkvětu všechny stejně.
Re: Cibuloviny
Alenko, Regino, Gabčo, všechny ostaní, určo na někoho zapomenu
. Krásné cibuloviny
.
Nějak fotky se nedaří, ale kvete taky něco.
Re: Cibuloviny
Sasanky nejsou asi cibuloviny ale "hlíznatiny", radost - i v kočičí dálnici kvetou. Koprovitá pivoňka opět plná chráněných "záškodníků" (taky "hlíznatina").
Většina narcisů ve větru a vysokých teplotách stačila odkvést než jsem se k focení dohrabala. Byla pěkná skupina bílých narcisů s bílými tulipány, vzaly za své po rozkvětu snad během jednoho dne.
Re: Cibuloviny
Eli, hlavně, že ti něco kvete. Fotky v mém provedení stejně nevypadají moc jako předloha.
A sasanky máš takovou jinou modrou než já tady. Víc se mi líbí ten tvůj odstín.
Gabco s Martinette nevím, co bylo. Mám je taky mizerný. Musely nějak divně rašit, protože já mám konce listů jakoby uschlý. spálený a rostliny slabší než jindy.
Re: Cibuloviny
pár obrázků ode mně