sobota 27. dubna, 13:49 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 4.5
Klikni pro filtrování
Tagy: datura

durman, datura

Datum: 15.06.2007 16:57
 
durman.jpg
Další fotografie:
První je z jakéhosi zásilkového zahradnictví...už loni byl divný, letos ještě divnější. Druhé dva jsou od hespy. Všem žloutnou listy, přestože je zalévám. Co jim může být a jak na ně? Vadí jim umístění na jižní straně?confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 14
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: durman, datura

    Datum: 19.09.2015 16:14
     

    ... Los, jako každý rok thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: durman, datura

     
     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: durman, datura

    Datum: 19.09.2015 20:57
     

    Lostris, to jsou ty durmany, které jsi letos na jaře šmikla na 5 cm? eye popping smiley Máš je výstavní.thumbs down

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: durman, datura

    Datum: 06.10.2015 08:00
     

    Zdravím všechny nadšence Durmánu. Moc vám gratujuli ke krásným květům.Letos mi taky hezky kvetou, ale až v tuto dobu, asi jim bylo v létě moc horko. Kdyby měl někdo zájem, tak bych vymělila, sice jen jednoduché,bílý,růžový a oranžový za plné.Děkuji

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: durman, datura

    Datum: 06.10.2015 08:05
     

    Já si tento žlutočervený koupila v Buchlovicích,ale je nějakýskoupý na květy,vloni kvetl málo a letos ještě vůbec.

    lenik33 napsal(a):

    Tak mi konečně vykvetl žlutočervený durman smiling smiley mám z něj radost.......

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: durman, datura

    Datum: 06.10.2015 08:15
     
    dsc_0009.jpg

    Na Moravě měli políčka plná durmanů. Myslíte, že to je plevel, nebo je za nějakým účelem pěstují? Je to léčivka, tak i to mě napadlo.

     
  • Autor: lenik33
    Status:

    Re: durman, datura

    Datum: 06.10.2015 08:29
     

    Mě nepřežil zimu,takže už ho nemám a na jaře jsem ho nikde nesehnala.... sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: durman, datura

    Datum: 06.10.2015 14:59
     



    SPIKE napsal(a):

    Na Moravě měli políčka plná durmanů. Myslíte, že to je plevel, nebo je za nějakým účelem pěstují? Je to léčivka, tak i to mě napadlo.

    Nevím, kdes to viděla, ale myslím, že se nepěstuje, já ho viděla jako plevel i ve velkém. Tedy celá pole to nebyla grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: durman, datura

    Datum: 06.10.2015 15:26
     

    Jedůvka, invazka, plevel, ale možná tam má někdo políčko ..... místo lysohlávek [www.substitucni-lecba.cz] eye rolling smiley

    Údajně se takélisty používají ve farmacii k výrobě léků proti astmatu.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (06.10.2015 15:28)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: durman, datura

    Datum: 06.10.2015 17:35
     

    Oni tam mají malá políčka, jedno vedle druhého. Ještě tam byly vidět dýně ap. Ale hlavně všude ty durmany. No jestli je nechají vysemenit, tak se není co divit, že je pak mají všude. Teď na jejich likvidaci není čas, zpracovává se (a popíjí) víno. grinning smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: durman, datura

    Datum: 17.10.2015 23:55
     
    sdc19147.jpg
    Další fotografie:

    vypadají už hrozně, jsou opelichané, omrzlé, ale všechny kvetou eye rolling smiley. Tyto jsem vyfotila už před pár dny, ty ostatní se pokusím bliknout až bude lepší počasí.

     
  • Autor: lenik33
    Status:

    Re: durman, datura

    Datum: 18.10.2015 06:56
     

    Krásné,já už je uklidila před týdnem a dobře jsem udělala,protože jsme tu měli -6-to by asi nerozdýchali......

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: durman, datura

    Datum: 21.10.2015 07:01
     

    Holky stříháte Durmány před zazimováním, nebo až najaře? díky

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: durman, datura

    Datum: 21.10.2015 09:54
     

    já je vždy střihla před zazimováním. Jinak bych je nikam nenacpala winking smiley

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: durman, datura

    Datum: 21.10.2015 10:28
     

    děkuji, já střihnu jen ty hodně vysoké o něco a zbytek najaře.

    iriska napsal(a):

    já je vždy střihla před zazimováním. Jinak bych je nikam nenacpala winking smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: durman, datura

    Datum: 25.10.2015 14:45
     

    6 stupňů by určitě rozdýchaly, já jsem je schovala až dnes a už několikrát byl i 1 stupeň. Víc by jim ublížilo, kdybys je ostříhala a nechala v té zimě zmoknout, začaly by pak hnít ze vnitř. stříhám taky na podzim, bo bych nikoho nedonutila, aby mi schovával ty mega stromy, ale když zůstanou trčet jen 20 cm palice, vyjednávání s nosiči je o něco lehčí eye rolling smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.