neděle 5. května, 08:26 Svátek má Klaudie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: suee
Status:

Fondue

Datum: 21.09.2008 11:35
 

Znate nekdo? delate doma?

Ja jsem vyzkousela sýrove ( slo do zachodu angry smiley ) nejspis technicka chyba pri priprave grinning smiley grinning smiley a ted uz jsem nekolikrat delala masove a moc jsme si pochutnali. Budu rada kdyz se podelite o vase recepty...pokud teda nekdo mate.Jake omacky k masu co namacet a tak smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Fondue

    Datum: 21.09.2008 19:02
     

    Drahus ale tohle presne je fondue ne? confused smiley Na raclette mame totiz doma jeste dalsi vychytany nadobicko grinning smiley je to gril z jakehosi kamene, spirala hreje nahoru tu kamenou desku a pod ni se strkaji takove lopatky se syrem a vsim moznym a tomu se rika raclette...mls smiley mls smiley my vetsinou pouzivame jen ten gril eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fondue

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Fondue

    Datum: 23.09.2008 18:05
    Hodnocení kategorie "Povídání o vaření": 5
     
    dsc09604.jpg

    takhle jsme si vcera hodovali mls smiley mls smiley mls smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Fondue

    Datum: 23.09.2008 18:07
     

    suee...to vypadá dost dobře!!! thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Fondue

    Datum: 23.09.2008 18:11
     

    Na tuhle dobrotu jezdíme k bráchovi, jen na mě je to takový "hladový", prostě moc pomalý smiling smiley. Celej večer jím a stejně mám hlad grinning smiley. A víc jak kterékoli maso miluju na kostičky nakrájenou cihlu, která se napíchne a nechá se napůl "roztát". Ale musí se to pekelně hlídat, jinak se vám to rozpustí celý smiling smiley.

     

    Omáčky k tomu švagrová vyrábí výborné a naprosto jednoduché. Udělá řidší tvaroh a do toho už jen přidává přísady: česnek, křen, hořčici a sladkou mletou papriku nebo nějakou směs koření, hodně zajímavé kombinace to leckdy jsou, ale je to fakt mooooc dobrý!!! Jen je blbý, že ona všechno dělá dle momentální fantazie, takže když ji teďka oslovím, tak nebude absolutně tušit, jakouže dobrou omáčku to "poptávám" smiling smiley.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Fondue

    Datum: 23.09.2008 18:13
     

    Anavi... grinning smiley mi připomínáš strýce. Tohle je na chuť, ne na jídlo. On taky pořád remcal a napichoval si na vidličky takové ,,špízy´´... eye rolling smiley

    Při fondue se dlouho sedí, požírá, ochutnává, případně popíjí. Není to místo večeře. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Fondue

    Datum: 23.09.2008 18:13
     

    Aha winking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Fondue

    Datum: 23.09.2008 18:17
     

    Presne tak Mono, neni to veca spis zobani a povidani a popijeni grinning smiley grinning smiley ...pozvala jsem par kolegu z prace na dlouho slibovanou kolaudaci noveho bytecku (slibuju jim to uz 4mesice eye rolling smiley )tak jsem je chtela necim prekvapit a nechtelo se mi delat treba chlebicky grinning smiley

    Ty omacky uz ted delam uplne stejne zaklad jogurt,smetanu nebo majolku rozendam do misticek a pak uz dochucuju kazdou zvlast,je to rychly a jednoduchy a vyrobi se spousta ruznych chuti takze kazdej si neco najde mls smiley mls smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Fondue

    Datum: 23.09.2008 18:28
     

    suee...a je to i napínavé...to hledání, které maso je s kterou omajdou nejlepší kombinace... winking smiley thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fondue

    Datum: 23.09.2008 19:39
     

    Suee, my máme hrnec, jako na fondue i se svíčkou nebo čím pod ním a okolo držáčky s mističkami do kterých se dává ta zelenina, masíčko atd. V hrnci se rozehřívá na kostičky nakrájený sýr raclette a každý, jako u fondue, má svou vidličku, na kterou napíchne kousek něčeho, co chce - třeba jen kostičku bílého pečiva a namáčí v roztaveném sýru. Žádné omáčky se nedělají, nic.. Koupili jsme to jako "Raclette soupravu". Vzhledem k tomu, že kilo sýra raclette stojí kolem 350-400 Kč, jedli jsme ho jen dvakrát a to proto, že ho v Makru měli za padesátiprocentní cenu....

    Ale dá se rozpouštět i jiný tučný sýr, což jsme dělali poměrně často.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Fondue

    Datum: 25.09.2008 12:35
     

    Urcite je ten syr raclette dobrouckej ale myslim ze i nejaky obycejnejsi prijde vhod mls smiley mls smiley ja miluju vsechny syry....i ty hooodne vonavy grinning smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Fondue

    Datum: 04.11.2008 17:18
     

    tak vcera jsem poprve ochutnala raclette!mls smiley dostali jsme od kamaradky ten pravy raclette syr privezeny ze svycarska....krasne se roztavi a pak se nalije na uvarene brambory, mnamka velika!!

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.