čtvrtek 2. května, 05:54 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: juhaj
Status: začátečník

Co dál s kalou?

Datum: 05.10.2010 11:41
 

Dobrý den,chci se zeptat,koupila jsem si na jaře dvě cibule kal-žluté a prý novou variantu,tmmavě rudou až černou(Schwarcwald?).Mám je v květináči,nyní na verandě,kde je o něco tepleji než venku.Listy jim rostou,ale už nekvetou.Co dál?Co jsem se dočetla,tak někdo radí přezimovat pouze cibulky,jiný zase celou rostlinu,že opět rozkvete.Co radíte,jak postupovat?Nerada bych o ně přišla,byly nádherné.Díky Dana

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456789
    Aktuální stránka: 9 z 9
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 02.06.2012 10:59
     

    Rory koupila jsem si tyto barvy: růžovou, bílou s fialovým středem a oranžovou. Včerá jsem byla s kamarádkou na výletě a stavily jsme se v jednom městě na kávičku a naproti prodávali květiny a měli tam Kaly a tak jsem si přikoupila vínově červenou, který už krásně kvete. Ještě se zeptám Rory ty je pěstuješ v květináčím doma? Taky uvažuju že je nebudu sadit do zahrady, mám strach že mi je hraboši nebo krtci sežerou.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co dál s kalou?

     
     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 02.06.2012 11:09
     

    Tak sí dobre nakúpila winking smiley thumbs down

    Ja som ešte nedával nikdy kaly priamo na záhon, stále pestujem v plastových 5litrových kýblikoch, používam tie z Lidla, čo v nich mávajú rezané kvety, mám ich doma milión grinning smiley

    Len na spodku urobím dierky a paráda thumbs down

    No a samozrejme ich letním, na jar zasadím, po zamrznutých idú von smiling smiley

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 04.06.2012 16:21
     

    Rory prosím tě a jak je přechováváš přes zimu, vyndáš z květináče a co dál s nimi. Dneska jsem koupila ještě žlutou, nebyla drahá, tak jsem neodolala. A jaké barvy máš ty, jestli se můžu zeptat?

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 04.06.2012 16:32
     

    Bibi ja ich nechávam v kvetináčoch, len prestanem polievať na jeseň ako im začnú žltnúť listy, celú zimu vôbec nepolejem, na jar presadím do novej zeminy a až keď začnú rašiť, tak začnem polievať a tak dokola smiling smiley

    Ja mám kadejaké, bielu, žltú, ružovú, oranžovú, do fialova, aj takú tmavú Schwarzwalder, červenú, nepíšem moc názvy, ani si ich všetky nepamätám grinning smiley

    Aj takú krémovú mám, bielo fialovú, kadejaké proste, ale to je niekoľkoročná zbierka, keď niekde zbadám, tak kúpim a pomaly ich je stále viac, najstaršia hľuza má cca 7 rokov smiling smiley

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 04.06.2012 17:55
     

    Rory díky za rady ohledně zazimování Kal, to už máš hezkou sbírků, gratuluji.

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 04.06.2012 18:18
     

    Ďakujem smiling smiley

    Už im idú puky, tak keď zakvitnú nafotím flower smiley

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 08.06.2012 10:02
     
    dscf1009.jpg

    Tak prvá Kala kvitne smiling smiley je to kultivar Albomaculata, ešte má už už pred rozkvitnutím puky Picasso, na ten sa teším, vypadá, že bude krásne vyfarbený smiling smiley

    Fotil som na rýchlo, tak sa moc nepodobá grinning smiley ale je taká krémová, nie biela thumbs down

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 08.06.2012 10:25
     

    Ryry, krásná Kala, už se těším na tvoje další květy.

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 08.06.2012 10:39
     

    smiling smiley Bibi díky smiling smiley

     
  • Autor: madlenka
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 08.06.2012 22:05
     

    Rory,je moc hezká thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 08.06.2012 22:27
     

    Madlen dík, ale skôr taká obyč, ale je vysoká, dobrá na rez...

    No a na fotke nieje vidieť, že je taká smotanová, vypadá ako biela, v pondelok dám foto Picassa, to je krásna Kala, pre mňa asi naj, lebo mám veľmi rád fialovú farbu flower smiley

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 09.06.2012 07:48
     

    Rory už se těším na fotku Picassa, mám ji taky ale ještě nekvete.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.