čtvrtek 2. května, 04:57 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: juhaj
Status: začátečník

Co dál s kalou?

Datum: 05.10.2010 11:41
 

Dobrý den,chci se zeptat,koupila jsem si na jaře dvě cibule kal-žluté a prý novou variantu,tmmavě rudou až černou(Schwarcwald?).Mám je v květináči,nyní na verandě,kde je o něco tepleji než venku.Listy jim rostou,ale už nekvetou.Co dál?Co jsem se dočetla,tak někdo radí přezimovat pouze cibulky,jiný zase celou rostlinu,že opět rozkvete.Co radíte,jak postupovat?Nerada bych o ně přišla,byly nádherné.Díky Dana

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 9
  • Autor: madlenka
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 02.05.2012 15:31
     

    Krásná barva thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co dál s kalou?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 02.05.2012 15:51
     



    Emilka12 napsal(a):

    MUŽE SE DÁT KALA LETNIT NA BALKON NA JIŽNÍ STRANU?PŘEDEM DĚKUJI ZA RADY. grinning smiley winking smiley please smiley


    myslím, že to zvládne

     
  • Autor: madlenka
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 21.05.2012 12:26
     

    grinning smiley

     
  • Autor: madlenka
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 21.05.2012 12:28
     

    Už začínají kvést grinning smiley

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 21.05.2012 13:08
     

    Madlen supeeeeeeeeeeer thumbs down love smiley flower smiley

    Aj mne už pekne rašia, tak snáď sa tento rok pochlapia winking smiley spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 21.05.2012 13:55
     

    taky se jdu tázat o radu, mám kalu z lonska. na jaře jsem dala do hlíny a mám plný květník krásných listů, mám ji na balkoně....květy se zatím nechystají sad smiley dá se jim nějak pomoci? hnojit nebo je to bez šance a budu si užívat jen lupenů?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 21.05.2012 16:58
     

    Já mám kalu celoročně ve skleníku. Už opět krásně vyrašily listy. Kvete mi pravidelně, evidentně je takhle spokojená.

     
  • Status: expert

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 21.05.2012 19:19
     



    suee napsal(a):

    taky se jdu tázat o radu, mám kalu z lonska. na jaře jsem dala do hlíny a mám plný květník krásných listů, mám ji na balkoně....květy se zatím nechystají sad smiley dá se jim nějak pomoci? hnojit nebo je to bez šance a budu si užívat jen lupenů?

    Pokud máš letos jenom listy, květy budou možná až při příštím vegetačním období. Je to jako s každou cibulovinou, na květ se zakládá v cibuli vždycky v období růstu, takže se snaž dát rostlině dobrou výživu, aby měla dost sil květ založit

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 21.05.2012 19:21
     

    Jsem ráda že je tu téma Kaly, nejak se mi začaly líbit ale nemám ještě cibule koupené a tak prosím o radu, když nasadím cibule nyní, není to ještě pozdě když mám už i kvetou. Myslím si že by mi asi letos nekvetly, a tak nevím zda to nenechat na příští rok, děkuji za případnou radu.

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 21.05.2012 19:24
     

    Bibi neviem či sa ti ešte v tomto období podarí kúpiť hľuzy kál, to sa predáva skoro na jar a ak aj zoženieš niekde, tak už bývajú výpredajové no a tie stoja za prd... thumbs up

    Teraz predávajú už hotové kvitnúce v kvetinárstvach aj záhradných centrách, tak môžeš kúpiž už také smiling smiley

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 21.05.2012 19:27
     

    Rory díky, dívala jsem se na webovka Lukonu a mají jich celkem na výběr dost, ale asi máš pravdu že by bylo lepší koupit hotovou rostlinu, jen mám strach že to bude rostlina nadopovaná a aby mi neodešla.

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 21.05.2012 19:40
     

    Biby ved si skús objednať, možno budú mať ešte pekné hľuzy smiling smiley thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 21.05.2012 21:25
     



    bibinaH napsal(a):

    Rory díky, dívala jsem se na webovka Lukonu a mají jich celkem na výběr dost, ale asi máš pravdu že by bylo lepší koupit hotovou rostlinu, jen mám strach že to bude rostlina nadopovaná a aby mi neodešla.

    Myslím, že cibuloviny se nedopují, spíš jsou rychlené a po odkvětu jsou vysílené a další rok potřebují zotavit, takže hůř kvetou. Ale třeba s amarilkama nebo i s kvetoucími liliemi problém nemívám. Třeba ty lilie si kupuji ve výprodeji, ještě mívají nějaký květ ba ukázku a mám jistotu, že vykvete tak jak se mně líbí a vyjde mně hodně levně

     
  • Autor: madlenka
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 21.05.2012 21:50
     

    Já jim při přesazení přídávám hrst granulovaného hnoje,co se týká Lukonu bacha na záměny, já na ně mám u nich štěstí,pokud nakoupíš teď pokvetou Vlasti později, pokud ty hlízy budou větší,pokud malé tak za rok až zesílí coffe smiley

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: Co dál s kalou?

    Datum: 22.05.2012 08:05
     

    Děkuji za rady ohledně Kal, objednala jsem, tak uvidím co příjde a jak porostou.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.