pondělí 29. dubna, 12:38 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: anny
Status:

Chýba mi nápad!

Datum: 14.10.2009 10:10
 

Konečne som sa dokopala k tomu,aby som si vybavila založenie chovnej stanice...lenže..ouha! Chcú tam po mně niekolko návrhov na názov . A já mám totálný útlum,temno. Mám len jeden návrh ,ďalej ma napadajú je samé blbosti. Podla zákona schválnosti,ak ïm to napíšem do návrhu,tak iste vyberú ten najstupídnejší návrh.

Tak nenapadá vás niečo? jedná sa o havanských psíkoch,takže aj akékolvek asociacie na Kubu sú vítané.winking smiley

tak vás (kreatívci) prosím please smiley please smiley please smiley o nejaký inšpiratívní,výstižný a krásný nápad. Taký,že keď ho budúci chovatel začuje,hneď zatúži po šteniatku z tejto chovnej stanice grinning smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123
    Aktuální stránka: 3 z 3
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Chýba mi nápad!

    Datum: 14.10.2009 19:52
     

    Ten název od Věrky se mi líbí, jen potom nevím, když se uvádí ty jména psů...

     

    Aninka z HAF-ANNY teda grinning smiley?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Chýba mi nápad!

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Chýba mi nápad!

    Datum: 14.10.2009 19:56
     

    Myslím, že to by to "Z" muselo být i v názvu chovné stanice..JInak jenom bez něj.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Chýba mi nápad!

    Datum: 14.10.2009 20:01
     

    jo,jo. Keby mi schválili HAF-ANNA,tak čoklíci by sa volali napr. Pablo haf-anna. Keby zchválili "Z Haf-anny" tak by to znelo Pablo Z Haf-anny.grinning smiley já tam pre istotu nechám napísať obe varianty.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Chýba mi nápad!

    Datum: 15.10.2009 00:16
     

    Tak jsem se dívala na názvy různých chovných stanic a je to směs všeho možného (a to "z" musí být už v názvu stanice). Ten náš vlčák tam má matku: Amálka Z Buližníku. A pak jsem tam našla stanice: Z Úplňku, Z Kozíčku, Rytířská tvrz...

    Tak se toho neboj a klidně popusť uzdu fantazii. Vhodné by bylo něco místopisného - jestli máte název čtvrti (nebo části obce, ještě líp nějaký lidový neoficiální), nebo dle nějaké neprofláklé pamětihodnosti z blízkého okolí, rodinnou přezdívku, podle povolání dědečka (nebo někoho jiného z rodiny, něco zajímavého, co dobře zní). Já bych u nás třebas dala Z Údolí Berounky, Křivoklátské podhradí, Tvrz Jenčov (zřícenina u nás v lese)...

     

    Teď mě napadlo: Ostrov nebo Z Ostrova (domysli si z Kuby), Annin Dvůr, Havanos, Z Modrého Sklípku (koukla jsem, žes od Mikulova)...

    Věra

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Chýba mi nápad!

    Datum: 15.10.2009 00:21
     

    Věrko,já som to písala,že jeden návrh bude podla názvu našeho domu-Z Vinného domu. Je to paradoxné,ale sme takmer abstinenti.winking smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Chýba mi nápad!

    Datum: 15.10.2009 01:49
     

    Anny, již je " Z Vinného gruntu + kraje + království winking smiley . Koukni se sem, tady máš názvy stanic v ČR.

    [www.cmku.cz]

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Chýba mi nápad!

    Datum: 15.10.2009 10:48
     

    Missinko,už to mám preštudované.

    Chcela by som sa ťa opýtať,ako sa postupuje u zakladania chovnej stanice. Počítam,že teraz,v prvom kroku pošlem prihlášku a následne asi zaplatím nejaký poplatok. Ale čo ďalej? Chodí ti niekdo na kontroly? A ako je to s nakrývaním? kdo ti určí nakrývacieho psa? Vyberieš si ty sama a klub ti ho len schváli ? Alebo jak to vlastne je? Na tej žiadosti o zriadenie chovnej stanice sa vobec neuvádza plemeno psa. Takže ak schvália chov.stanicu,tak ju mám ešte niekde nahlásiť? Na klub?

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Chýba mi nápad!

    Datum: 16.10.2009 03:53
     

    Anny, nyní vyplníš tu žádanku (přihlášku) a pošleš na ČMKU - nyní nic neplatíš. Tam zkontrolují, zda jsi nenapsala názvy, které již jsou registrovány a pouze 4 názvy odešlou na FCI do Belgie. Vyřízené celé žádosti trvá asi tři - čtyři měsíce!!

    Domů ti pak přijde na dobírku ten certifikát CH.ST. no a to je celé winking smiley .

    Ch.st. můžeš mít jen jednu - je to na celý život, jinou ti již nikdy nikdo nevystaví. Na tuto stanici můžeš odchovávat neomezené množství psích plemen.

    Tu stanici nikde hlásit nemusíš (na ČMKU ji mají uvedenou). Pouze až budeš posílat přihlášku vrhu, tak pošleš fotokopii svému poradci chovu.

    Tady si ještě můžeš zkontrolovat ty názvy na FCI - [www.fci.be]

     

    S chovem to má každý klub uděláno jinak, řídí se to jeho předpisy.Ale většinou - v nějakém vašem zpravodaji budeš mít žádanku o vystavení krycího listu. U nás se za to platí 100,-Kč. Ten vyplníš, (jméno feny, a tvoje a ch.st.) a buď si sama určíš, o jakého krycího psa máš zájem - můžeš si uvést 3 psíky - nebo tam napíšeš, ať ti vybere krycího psa poradce chovu. Ta žádost se posílá poradci chovu - bacha, mají na to nějakou dobu!! Takže si zažádej dostatečně brzy, ten KL (krycí list) má většinou neomezenou dobu platnosti a pokud ho nebudeš mít, tak ti majitel krycího psa čubu nenakreje - platil by pokutu!

    Kontroly - v některých klubech je zvykem, že ti po porodu čuby může přijít kontrola vrhu - většinou to je poradce pro plemeno a zkontroluje ti zdravotní stav štěňat, zda jsi napsala správně barevný ráz a jak máš fenku se štěndy ustájenou. Někde to je zvykem, u nás se to třeba nedělá.

     

    Tak držím palečky, ať je z tebe brzy chovatelka winking smiley flower smiley !!

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Chýba mi nápad!

    Datum: 16.10.2009 07:59
     

    Missinko,díkes. Veď to si ma Ty popostrčila k tomu,aby som ich uchovnila.

    Já ani nepočítam s tým,že by som ich nechávala každoročne nakryť,ale zato od každej by som aspoň raz šteňata mať chcela.Hlavne,keď už teraz mám záujemcov o ne.

    Missinko,ešte sa chcem spýtať,jak je to s krycím listom,keď si zmením krycieho psa. Krycí list sa vystavuje na konkrétného psa? Keď ho zmením,tak musím žiadať o nový?

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Chýba mi nápad!

    Datum: 16.10.2009 08:22
     
    anny napsal(a):

    Missinko,díkes. Veď to si ma Ty popostrčila k tomu,aby som ich uchovnila.

    .......


    No hlavně, že to máš na koho svést winking smiley grinning smiley grinning smiley .

    Anny, sama si krycího psa změnit nemůžešnono smiley . Ale na KL se píší 4 psíci - třeba které si vybereš TY. No a až přijde ta správná doba, tak se rozhodneš pro jednoho z nich. Píší se 4, protože se může stát, že pes je nemocný, nebo majitelé na dovolené, nehodí se jim to,..... Měla bys tak měsíc před předpokládaným háráním zavolat majiteli vybraného psa a informovat ho, kdy očekáváš hárání. Pak mu budeš volat na začátku hárání a domluvíš se s ním.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Chýba mi nápad!

    Datum: 16.10.2009 08:30
     

    Missinko dík. Prepáč,že ťa tak otravujem,ale ty si tu asi jediná praktikujúca chovatelka.

     

    ten krycí list sa asi vystavuje na každú fenu zvlášť,však?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil anny (16.10.2009 08:30)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Chýba mi nápad!

    Datum: 16.10.2009 08:54
     

    Anny, jak to tady tak sleduji, tak ten název stanice, který evokuje plemeno psa, není asi nejvhodnější. Stanici můžeš mít jen jednou a kdyby ses někdy rozhodla změnit plemeno, tak by to bylo zavádějící (pochopila jsem to tak dobře?). Takže asi radši něco neutrálního nebo místopísného. Věra

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Chýba mi nápad!

    Datum: 16.10.2009 11:04
     

    Věrko,pochopila si to správne. Ale nepočítam s tým,že by som sa vrhla na nejaké iné plemeno.Já už zostanem u havaňákov. flower smiley Sama sa divím,že som sa dokopala k ich uchovneniu a nehodlám to absolvovať s iným plemenom.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Chýba mi nápad!

    Datum: 16.10.2009 12:55
     

    Anny, ano na každou fenku zvlášť winking smiley . A neotravuješ, pejskaři si musej pomáhat love smiley .

     

    Věro, nejlepší je, když někdo chová třeba krysaříčky, dá si chovnou stanici "Trpasličí miniatura" a po letech přejde na dogy či buldogy grinning smiley grinning smiley .

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Chýba mi nápad!

    Datum: 16.10.2009 18:06
     

    Missinko,to sa už mne asi nestane. Jedine,že by som vyhrala jackpot. Éru velkých psov mám už za sebou . Dlho som si myslela,že pes,ak má byť poriadný,tak musí byť velký.To až sme si kúpili našeho podvraťáka,som prozřela.

    pokial sa možem pýtať,tak budem pokračovať.

    Jak je to s výberom krycieho psa? Ak ho vyberá poradca chovu,tak prihliada len aby nedochádzalo k príbuzenskej plemenitbe? Alebo prihliada aj k iným znakom? Já by som napr. potrebovala psa so širším čumákom,ale to mi asi poradca chovu nezaistí,nie? To sa asi budem musieť dopýtať u konkrétného majitela.

     
Stránky:  123 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.