neděle 28. dubna, 22:33 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: evelina
Status:

Čerešne

Datum: 26.05.2007 21:08
 
100_5626.jpg
24.5. - prve cervene ceresne grinning smiley
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 4 z 7
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 04.07.2015 16:17
     

    Máme také dobré višně. Sice velikost normální, ale nejsou to ty šílené kyselky, jak bývá zvykem. Jsou sladkokyselé, dobré na jídlo thumbs down Třešně jsou už černé, ale není nikoho, kdo by vylezl nahoru a očesal vršek. My se bojíme a po dětech, jako by se slehla zem (něco po nich chceme winking smiley ) Kompoty nedělám, nikdo je nežere, tak zamražujeme a pak použijeme, když je chuť na ovocné koláče apod. Teď přibydou i ovocné zmrzliny smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čerešne

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 04.07.2015 16:20
     
    p7040132.jpg

    fotka blbá, ale třešně mňamozní.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 03.08.2015 23:08
     

    Narazila jsem teď na super trik pro vypeckování třešní [carujeme.cz] , ale asi to musí být ty pozdnější, srdcovky, chrupky ...

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 03.08.2015 23:35
     

    to je ale vychytávka grinning smiley . A ono tam toho je víc thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 03.08.2015 23:37
     

    Já bych si tak dala třešně! mls smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 05.07.2016 16:43
     
    wp_20160703_11_08_43_pro.jpg

    z projížďky na kole

     

    dík za tip, zkusím

     
  • Status:

    Re: Čerešne

    Datum: 07.07.2016 14:23
     



    babkaela napsal(a):

    Narazila jsem teď na super trik pro vypeckování třešní [carujeme.cz] , ale asi to musí být ty pozdnější, srdcovky, chrupky ...

    Babkaelo, hlásím, že jsem vyzkoušela nápad s vypeckováním třešní. Mám k tomu účelu velké trvdé chrupky a místo dřívka jsem použila širší konec špikovací jehly. Jde to jak po másle. Srdcovky už nemám a myslím si, že s těmi by to šlo hůře. Nebo by musela být lahev s užším hrdlem. Takže díky a jdu opět peckovat. thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 07.07.2016 22:16
     

    Nebyl to můj nápad stydlin smiley , ale i tak jsem ráda, že to funguje a ušetří práci. My letos měli třešní jen pár, pozdní mrazíky sklidily většinu a se zbytkem pomohla rodinka špačků, která se k nám letos nastěhovala.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (08.07.2016 08:07)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 08.07.2016 07:43
     

    já to zkoušela ale s černicemi. Do pivní flašky se procpávaly celé třešně, s lahvičkou z lékárny to šlo, ale s nožem je to cca třikrát rychlejší

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 08.07.2016 12:49
     

    Teď jsem si přivezla od bratrance višně.

    Děláte někdo domácí griotku? please smiley Našla jsem hromadu receptů na netu, ale ráda bych nějaký odzkoušený.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 09.07.2016 21:55
     

    Višně na griotku jsou naložené zatím jen v cukru, zítra je zaleju alkoholem a budu měsíc čekat, než budu moct ochutnat, jestli se podařila.

    Udělala jsem i trochu džemu. Je moc dobrý, takovéhle pikantní chutě mám ráda. Ale na mlsání mi moc nezbylo, vyšlo to skoro přesně do skleniček. Já doufala, že té poslední bude jen půl a bude se muset sníst, aby se nezkazila. grinning smiley

    Ale nemám už cukr, ani želírovací přípravek, proto jsem dala zbytek višní do mrazáku, zpracuji je později.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Čerešne

    Datum: 09.07.2016 21:59
     



    babkaela napsal(a):

    Nebyl to můj nápad stydlin smiley , ale i tak jsem ráda, že to funguje a ušetří práci. My letos měli třešní jen pár, pozdní mrazíky sklidily většinu

    Nám pozdní mrazíky sklidili třešně úplně všechny a taky trnky, takže drinking smiley nono smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 09.07.2016 22:07
     

    Taky jsem chtěla použít ten šikovný způsob odpeckování třešní, ale na višně mi to nefungovalo. Jsou malé a moc měkké. Tak jsem to dělala pěkně ručně prsty (nakonec ty gelové nehty nejsou jen na parádu winking smiley). Ale byla to fuška, tvišní byl obrovský kýbl. Vážila jsem ty vypeckované a je jich přes 7 kilo. eye rolling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 07.06.2018 17:19
     
    34777632_10210000291398072_5519872143250161664_n.jpg
    Další fotografie:

    Třešně mi pomalu začínají zrát. Musejí být úplně rudé, aby byly dobré. Ale na druhé fotce je vidět už jedna shnilá a na stromě je jich takových mnohem víc. Nevím proč, když je takové sucho. Na sucho reaguje celý strom - ta koruna je taková řídká, protože listy smutně visí a plody asi taky budou spíš scvrkávat, než nalívat se a dozrávat. Asi k ní dám na hodinku hadici, snad jí ta trocha vody pomůže.

    Včera jsem zalila meruňku, protože začala shazovat už dost velké plody. Potřebovala by celá zahrada pořádný déšť.

     
  • Status:

    Re: Čerešne

    Datum: 07.06.2018 17:42
     

    My máme na zahradě 4 stromy třešní. Úrodu mají bohatou, ale ty vyschlé plody nejsou vůbec dobré. Dcery postříkaly celou úrodu proti vrtuli třešňové. A byla to celkem zbytečná práce. Ty suché kuličky budou chutnat leda špačkům a těm bude chybět maso uvnitř plodů - červi.

    Před chvílí přišel vnuk, že si nějaké třešně natrhá. Tak jsem mu říkala. Moc dobré nejsou, ale ber na vědomí, že v těchto dnech stojí třešně na trhu v Havelské ulici až 500 korun za kiloram. Tyto jsou zdarma, tak ti musí chutnat i ty vychlé mumie. Je to blbý humor. Ale platí jako vždy, máme jen to, co té přírodě vyrveme. drinking smiley drinking smiley drinking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.