neděle 28. dubna, 02:16 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Klikni pro filtrování

Bylinky a babské rady

Datum: 07.01.2007 13:25
 
Víte nějaké osvědčené recepty z bylinek? Co například na takové škábání v krku nebo kašel?
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 13
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 21.08.2023 13:25
     



    Manca napsal(a):

    Mochyně se ségře hustě semenila na bývalém kompostu, kde pěstuje cukety, dýně a tak. O mochyni nestála, tak tam plody opadaly

    Tahle velkoplodá jedlá?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bylinky a babské rady

     
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 21.08.2023 22:21
     

    Vypadalo to takhle. Jestli je takových podobných rostlin víc, to netuším.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 22.08.2023 21:42
     

    Mančo, mochyní je mraky druhů - u nás v zahradě jich prošlo asi pět - počínaje "lampionky" - okrasná trvalka, netuším, zda jedlá, někdo tvrdí, že ano, druhý ne - nezkoušela jsem, ale říká se jí židovská třešeň, používala jsem jen do suchých vazeb, nějak se vytratila i když je to prý ivazka. Potom jsem několik let měla, dostala jsem sazenici, ze zapomenutých nebo přezrálých a na zem spadlých plodů se přesévala - velikost plodu cca 2 cm, ve zralosti barva slonové kosti (kdysi se tak té barvě říkalo, nevím zda i dnes) - do zeleninových salátů nebo naložená se zelenými rajčaty a feferonkami byla dobrá, jinak samotná měla nevýraznou chuť. Tu, kterou má SPIKE jsem pěstovala asi tři roky, dozrálo vždy jen pár plodů, ve skleníku narostla přes 2 m, na záhoně tak 1,5 m, plodila dost pozdě. Teď asi 3 roky mám a rozdávám sazenice téhle [www.semo.cz] - dozrává brzy, je mls smiley . Dědkuv kamarád ji pěstuje (sazenice ode mne) ve větších květináčích na terase, před mrazy přenese domů a sklízí i na vánoce, letos se v květnu (když byl pro přísady) chlubil, že ji po novém roce zastřihl a už má nově nasazeno eye popping smiley . U nás v půlce září - máme zahradu na úpalu - už to má za sebou thumbs up . Potom tu prošla ještě jedna, nikdy ani nekvetla - od někoho jsem dostala zaručená semena - asi špatný rok nebo ruky.

    Ale trošku pozor - skoro stejné plody má nicandra lilík [www.kvetenacr.cz] - kvete úžasně modře, hmyzáci ji milují (já ovšem taky) - plody jsou jedovaté.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 25.08.2023 18:36
     
    370549924_268729932590242_4832989259866731254_n.jpg
    Další fotografie:

    Dnes jsem naplnila sušičku - měsíček lékařský, celík zlatobýl a kopřivy.

    Z kopřiv se konzumují semínka, prý plná důležitých prvků, tak to zkusím. Do polévek, zeleninových omáček nebo mletého masa se určitě hodí, pokud nebudou chutnat jen tak na chlebu s nějakou pomazánkou.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.