čtvrtek 2. května, 07:43 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Teplá kuchyně
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Teplá kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 3

Bramboráky

Datum: 28.12.2006 13:17
 

Prosím, máte někdo nějakou fintu na to, aby těsto nečernalo?

A vůbec...jaké máte rádi bramboráky a s čím?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bramboráky

    Datum: 01.09.2009 01:57
     

    Bramboráky mám asi nejradši jen tak samotné. Ale např. s čínou nebo houbovou smaženicí jsou super. Nebo plněné hermelínem - trochu bramborákového těsta na pánev, na to půlka hermlínu a překrýt další vrstvou bramboráku. Další možnost je hotové posypat strouhanou nivou. Myslím, že na křupavost má vliv typ použitých brambor, lepší budou ty salátové. Někdy část brambor nastrouhám na hrubší nudličky, kořením pepřem a majoránkou a samozřejmě hodně česneku. Přidat vejce, dle potřeby zahustit trochou mouky nebo i strouhanky. Mám teď inspiraci na zítřejší oběd, bramboráky jsem nedělala už dlouho. Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bramboráky

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bramboráky

    Datum: 01.09.2009 19:11
     
    p6160053.jpg

    Hned dnes byly bramboráky k obědu, abych na ně nezapomněla. A pochutnali jsme si. Udělala jsem je z 5 velkých brambor a ono bylo pro dva skoro málowinking smiley . Tři brambory jsem nastrouhala nahrubo a 2 najemno. Příště udělám všechny brambory nahrubo, aby to bylo křupavější. Brambory byly ty správné, nepouštěly moc vodu a hezky se smažily. Věra

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Bramboráky

    Datum: 01.09.2009 19:42
     

    S houbovou smaženicí jsou bramboráky fakt žrádlo.... na bramboráček nakydám houbovou smaženici a nahoru přidám ještě nakrájenou papriku a rajče.... fakt moooooc dobrý. Že jo Věrko? grinning smiley mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bramboráky

    Datum: 01.09.2009 19:44
     

    Když se spojí dvě dobré věci - bramborák a smaženice - tak nemůže vzniknout nic špatného, ale čistě matematicky logicky dobrota na druhou. grinning smiley Věra

     
  • Status:

    Re: Bramboráky

    Datum: 01.09.2009 20:03
     

    mls smiley mls smiley mls smiley Sice jsem je nedávno dělala, ale jak to tady čtu... Nejspíš brzy opět zařadím. smiling smiley

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Bramboráky

    Datum: 01.09.2009 20:39
     

    už mi tu tekly sliny dopoledne, ale teď když vidím tu dobrotu na talíři, tak dvojnásob mls smiley mls smiley mls smiley mls smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Nela

    Re: Bramboráky

    Datum: 20.11.2009 13:26
     

    Těsto se musí po povrchu polít mlékem. Potom nečerná.

     
  • Autor: Anmara
    Status:

    Re: Bramboráky

    Datum: 03.01.2010 22:28
     

    tak takhle dneska vypadalo těsto na bramborák cca půl hodinu po nastrouhání brambor a vydrželo tak až do konce smažení (a to dokonce bez mléka a dalších fíglů):

    bramborak

    a jaké je to tajemství? je to vcelku prosté... teplota v kuchyni musí být po celou dobu přípravy max +10°C tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bramboráky

    Datum: 03.01.2010 22:31
     

    A dá se taková kosa přežít??? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anmara
    Status:

    Re: Bramboráky

    Datum: 03.01.2010 22:35
     

    jááááásně... a poměrně pravidelně... kdyby nedala, tak nepíšu... grinning smiley grinning smiley grinning smiley 

     
  • Status: expert

    Re: Bramboráky

    Datum: 03.01.2010 22:38
     

    Anmaro to znám důvěrně, 15 stupňů už je vedro, že?

     
  • Autor: Anmara
    Status:

    Re: Bramboráky

    Datum: 03.01.2010 22:50
     


    jaja99 napsal(a):

    Anmaro to znám důvěrně, 15 stupňů už je vedro, že?


    ale to zrovinka ne winking smiley ... teploučko my máme rádi (v pracovnici míváme po pár hodinách snažení trenýrkových 25... a někdy bych tipla i o něco víc), ale v tý kuchyni to prostě nemáme za tu dobu šanci vytáhnout na víc... eye rolling smiley ... ale jak je vidět, tak i takováhle "zimota" má své výhody... grinning smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Bramboráky

    Datum: 04.01.2010 08:30
     

    Do kuchyně,kde je 10°bych nepáchla.Teda ne,že bych se do ní hnala i kdyby tam bylo 20stydlin smiley

     
  • Autor: beruska007
    Status:
    www.jarcinystra..

    Re: Bramboráky

    Datum: 04.01.2010 08:38
     

    Já bych taky umrzla stydlin smiley , ale těsto vypadá super thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Bramboráky

    Datum: 04.01.2010 09:27
     

    Tak bramboráky jsou mé naprosto nejoblíbenější jídlo a nejradši je mám jentak a to i bez zelí, uzeniny a podobných doplňků grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Teplá kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.