sobota 4. května, 15:48 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Azalky

Datum: 26.04.2007 08:38
 
azalka1.jpg
Další fotografie:
Už brzy rozkvetou...tak fota sem.grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 21
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Azalky

    Datum: 04.09.2012 15:46
     
    4.9.2012 001.jpg
    Další fotografie:

    Děvčata, na venkovních azalkách pozoruju hnědnutí špiček a okrajů listů sad smiley . To, co je hnědé, je suché, při zmáčknutí se to rozsype...nevíte, čím by to mohlo být?? confused smiley Mám to na všech, kromě jedné.

    Každá fotka je z jiného keříku...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Azalky

     
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Azalky

    Datum: 05.09.2012 18:28
     

    Fakt nikdo nevíte?? confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 05.09.2012 18:55
     

    Buď suchem nebo nějaká plíseň? confused smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Azalky

    Datum: 05.09.2012 19:10
     



    drahus napsal(a):

    Buď suchem nebo nějaká plíseň? confused smiley

    No, to právě nevím, ale myslím si, že pokud je postříkám něčím proti houbám a plísním, tak že nic nepokazím...nebo ne??? confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 05.09.2012 19:28
     

    Taky myslím. Buď ti uschnou, že jsou nemocné, nebo je postřik zachrání nebo taky spálí, ale myslím si, že by to měly zvládnout.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 05.09.2012 22:29
     

    Marjánko, vypadá to na houbu - já si z jara koupila také a také má tyto příznaky angry smiley . Část větví dokonce zaschla thumbs up .

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Azalky

    Datum: 05.09.2012 23:48
     

    Tak já to risknu a něčím to postříkám, snad mi neodejdou... sad smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Azalky

    Datum: 01.05.2018 21:01
     

    Děvčata, v loni jsem koupila japonskou azalku a narostly jí dlouhé větvičky téměř bez listů. Listy jsou jen na konci větviček i s poupaty. V březnu jí zhnědly okraje listů, myslím, že to bylo sluníčkem. Nechtěla bych, aby byla taková vyčouhlá, mám ji v obřím truhlíku i s jehličnanem, který je na kmínku. Myslíte, že bych po odkvětu mohla ty dlouhé větvičky ustřihnout? Obroste? To samé mám na nově koupené bílé azalce, která je na kmínku. Listy má krásné, je plná poupat a některé se už otevřely. Korunku má pěknou, hustou, kompakní, ale z korunky trčí několik větviček, které jsou podstatně delší, než ty ostatní..tak se bojím obě azalky stříhat, abych si je nezlikvidovala..:-)

     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Azalky

    Datum: 01.05.2018 21:27
     
    img_20170518_172520.jpg
    Další fotografie:

    Marjanko, mám podobný problém. Loni jsem si koupila azalku, vyklubala se z toho 2 v 1. Ta jedna růžová během léta odešla a zůstala mi jen ta jedna do fialova, jenže má tu jednu větvičku taky holou a dlouhou. Sice sem myslela že po zimě se nevzpamatuje ale vyrostly listečky a nakonec i květy ale chtělo by tomu dát nějaký tvar grinning smiley takže taky budu ráda za nějaké rady smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 01.05.2018 21:33
     

    Řekla bych, že je můžete ostřihnou. Určitě obrazí. Ale hlavní problém je v kultivaru. Některé jsou vzdušnější.A mívají o trochu větší květy. Docela kompaktní bývají Kermesiny. Jsou ve více barvách.

     
  • Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 03.05.2018 09:05
     
    azalky.jpg

    Malé i po téhle zimě docela kvetou. Velké mají méně květů než vloni. Nejspíš následek loňských veder a sucha.

     
  • Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 03.05.2018 09:14
     

    Máš to krásně zapojené thumbs down smiling smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 03.05.2018 19:37
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Malé i po téhle zimě docela kvetou. Velké mají méně květů než vloni. Nejspíš následek loňských veder a sucha.

    Nádherná barevná kombinace love smiley thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 03.05.2018 21:46
     

    Gabco, dík. Ale nenesu na tom skoro žádný podíl. Asi před pětadvaceti lety jsem objevila zahradnictví Neumannovi. Ještě v Zahrádkáři. Tak nazdařbůh jsem objednala nějaké prcky. Ještě jen podle popisu. Ani fotky neměli v té brožurce. Přišly skutečně mrňouskové.Měla jsem jich asi 15 dobu na dvou čtverečních metrech na staré zahrádce. Pak jsme se stěhovali někdy v červnu sem. Po nás něco ze zahrádky. To už nekvetly, popisky jsme nikdy nevedla stydlin smiley , tak jsem to brala tak nějak náhodou. Časem se už cíleněji něco dokoupilo a rozšířilo. Ale základ je dílem jen a jen náhody.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 03.05.2018 21:55
    Hodnocení fotografie "Azalky": 5
     

    thumbs down ... máš na tom podíl ten, že by tam mohly růst a prorůstat kopřivy. Tady to krásně kvete thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (03.05.2018 21:58)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.