sobota 4. května, 11:52 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Azalky

Datum: 26.04.2007 08:38
 
azalka1.jpg
Další fotografie:
Už brzy rozkvetou...tak fota sem.grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 21
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 16.05.2011 13:14
     

    555 pokud můžeš mít metrový keř, tak si ji klidně pořiď. Ony totiž jdou azalky krásně tvarovat či usměrňovat velikost winking smiley . Naopak zkracovaná azalka bude hodně kvéstthumbs down .

    Pokud se tyto azalky nekrátí, tak z nich jsou časem nevzhledné, vyholené keře.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Azalky

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 16.05.2011 17:21
     

    Missi...fakt??? eye popping smiley eye popping smiley Tak to já ji po odkvětu střihnu...

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 16.05.2011 19:01
     


    555 napsal(a):

    Mono, tečou mi sliny až na zem. Já jsem si tuhle barvu moc přála, ale bohužel můžu mít keř jen tak do metru a ty druhy s touhle barvou jsou moc vzrůstné.


    nebojse jí, sousedka ji má už skoro 10 let a moc nenarostla....

    Missi a kdy mám stříhat? taky se mi ty košťata nelíbí.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 17.05.2011 00:29
     

    Předem upozorňuju - střihnout pouze rostliny, které jsou prokořeněné - rostou v zemině aspoň 1 rok. A střihnout klidně nyní, oni vyrazí od kořenů i z ponechaných větví. Takže dole ponechte aspoň 15 cm klacku winking smiley .

    Já vždy před takovouto úpravou přidám k rostlinám trochu rohové moučky a rašeliny. Pochopitelně v případě sucha je nutné zalévat winking smiley .

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 17.05.2011 00:34
     
    d 021.jpg
    Další fotografie:

    Pár foteček ode mne, bohužel mi je také "líznul" mráz sad smiley .

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 17.05.2011 00:46
     
    b 014.jpg
    Další fotografie:

    A nyní ty mini

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 17.05.2011 08:00
     

    Missi, to je nádhera. Děkuju za uklidnění ohledně toho střihu. Já mám jednu azalku asi metrovou, je cca 20 let stará (po původních majitelech. Je chudinka obrostlá lišejníkem, má dlouhé vyholené větve. Chtěla bych jí radikálně střihnout, ale ona má už hodně silné větve, nemůžu jí zlikvidovat?

    A jak je to po ostříhání s kvetením? Myslela jsem, že když jí budu udržovat řezem, tak pak prostě nepokvete.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 17.05.2011 09:26
     

    555 - pochopitelně rok po střihu nekvete. Koukni se, zda se dole u kmene nedělají mladý. Většinou se každá rostlina po razantním střihu zmladí - pochopitelně ti to nikdo nezaručí. Já před cca třemi lety seřízla prastarý ronďák. Když to viděla sousedka, tak jí málem kleplo a říkala, že jsem ho rovnou měla vykopat winking smiley . Letos z něj je již parádní, hustý keřík a opět kvetl thumbs down .

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 17.05.2011 11:24
     

    Missi asi 2 výhonky jsem našla, tak snad by to mohlo být OK.

    Jinak, ronďáky jsem na zahradě zdědila 2 ks a oba mají v průměru 2,5 m. Mají silné kmeny možná 20 cm. Problémy s vyholenými větvemi mají taky. Předloni jsem je zkusila pokrátit, ale jen asi o 0,5 m - na víc jsem si netroufla. Takže jsem si moc nepomohla. Sbírám celou dobu odvahu vzít je tak metr od země. Sousedé z okolních zahrádek by mě pak asi nechali zbavit svéprávnostigrinning smiley , protože je tam každý květen chodí okukovat.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 17.05.2011 17:20
     

    555 - já vím , ono to skoro bolí winking smiley . Jenomže takto velký ronďák se musí vzít bohužel najednou, jinak zakrácený větve nemají dostatek světla a nechtějí pustit nové pupeny confused smiley . Já bych je vzala tak půl metru od země (nejprve jeden a další rok druhý), nahnojila a čekala winking smiley . Pokud budeš odstraňovat silnější větve, tak konce zamaž stromovým balzámem, ať zabráníš vysychání.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 17.05.2011 17:26
     

    Tyjo, taky bych to u mých stařečin potřebovala. Míšo, nechceš přijet? Ať to mám na koho svést, až chcípnou? spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley grinning smiley grinning smiley flower smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 18.05.2011 07:34
     

    Missi, taky tě zvugrinning smiley .

    Holky, co je to za kultivar ta oranžová, já se z ní zblázním, asi jí musím mít!!!!!love smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 18.05.2011 08:26
     

    555 - jsou to azalky Knap Hill a tmavo oranžová je Gibraltar , Fireball a Feuerwerk flower smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 18.05.2011 09:25
     

    Missi, děkuji moc. Smůla je, že když něco člověk schání, tak to zrovna není. Ale názvy si napíšu do peněženky, abych je měla pořád při ruce, kdyby se snad náhodou někde zadařilo.

    Přiznám se, že bych tu azalku chtěla jako krásný keřík nad budoucí hrobeček domácího mazlíka, který je moc nemocný.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Azalky

    Datum: 21.05.2011 11:19
     


    555 napsal(a):

    Missi, to je nádhera. Děkuju za uklidnění ohledně toho střihu. Já mám jednu azalku asi metrovou, je cca 20 let stará (po původních majitelech. Je chudinka obrostlá lišejníkem, má dlouhé vyholené větve. Chtěla bych jí radikálně střihnout, ale ona má už hodně silné větve, nemůžu jí zlikvidovat?

    A jak je to po ostříhání s kvetením? Myslela jsem, že když jí budu udržovat řezem, tak pak prostě nepokvete.

    555. Kdysi jsem dostala darem azalku, kterou švagrová chtěla vyhodit, že byla právě takto vyholená. Pes mi ji zlomil a ohlodal, nezbylo z ní skoro nic angry smiley. Měla bys ji vidět dneska - je to krásný kompaktní keřík a kvete!!! love smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.