pondělí 29. dubna, 02:34 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Akvarijní živočichové
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: anny
Status:

akvárko-ako zlikvidovať šneky?

Datum: 30.08.2006 13:43
 
V akvárku sa premnožili šneci.Podla knihy som ich identifikovala ako okružáka,plovatku a věžovku.Tá věžovka je vraj prospešná(žije v zemi),ale tí ostatní mi dosť likvidujú rastliny.raz som už aj pristúpila k chemickej likvidácii,zakúpila som nejaký prípravok,ale na 100% nezabral.Už by som ich týmto zposobom nechcela lividovať,lebo by to postihlo i tú vežovku.Niekde som počula o nejakých pastičkách na šneky,ale nikde v obchode som to nevidela.Tak akvaristi,poradíte?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123
    Aktuální stránka: 3 z 3
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 05.01.2011 16:23
     

    Taky řešení na šneky, ale zase budou dlouho zakořenovat rostliny. Když máš tak malé akvárko, tak si tam nedávej živorodky, budeš to čistit furt.A 4-5 sumečků na dno-corydasky at vysbírají bordel na dni.

     
  • Autor: Reklama

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

     
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 05.01.2011 17:36
     

    Sumečky na čistenie dna tam mám.Živorodky mám preto, že a, zásobuje ma s nimi zdarma známý b, prežívajú i nepriazdnivé podmienky ,keď mám dovolenku alebo sú sviatky a nikdo sa o ne nestará c, jediné sa mi množia a tam prípadný úbytok kompenzujú vlastným potomstvom.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 05.01.2011 19:46
     

    jo jo rozumím, tzv. společenské akvárko, lenost, barevnost rybek, na malé akvárko, tak ještě párek černých Bleck Molly na řasy a do barvy

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 05.01.2011 19:52
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley tak to si na to káp-molynky mám vo vysokom počte, množia sa spolahlivo. Čas od času rieším,čo s prebytkami.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 05.01.2011 20:45
     

    rozdat, nebo at se sežerou navzájem, ono potěru moc takto nezůstane,, ale čím více rym a živorodek, tím víc průblémů v akvárku

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 06.01.2011 12:24
     

    tak dnes to bola slabota cca 5-6 šnekov. Bramboru som vybrala a asi ich nechám trošku vyhladovať.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 06.01.2011 13:46
     

    tak přestan chvilku a moc nekrm ryby, chtějí čerstvou bramboru, po cc2 dnech už je olezlá a tu šneci nechtějí /

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 06.01.2011 14:51
     

    To bola čerstvá brambora, ale už sú asi prežrané.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 06.01.2011 15:03
     

    tak to je možné, tak vysad na týden -....

     
  • Autor: jirka80
    Status: nováček

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 21.02.2012 20:42
     

    Pokud je tam šneků hodně mohou otrávit ryby?

    Piste na skype : jirka8004

    nebo Email : koula.jirka@centrum.cz

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 03.12.2012 09:26
     

    nemůžou, postupně šneky rozdrt v akvarku cca /10 ks denně/ ryby je sežerou . Nebo vhod do akvarka plátek syrové brambory a za 2 dny jí i se šnekama vyndej.

     
  • Autor: Emilka12
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 03.12.2012 11:39
     

    Taky jsem mívala v akvárku šneky,Nakonec jsem odebrala kameny,trávu jsem zasadila do sklenice,hnědovka se přivazuje ke kamínku a je po šnekách.ž rádlo sezbírají sumečci a pro šneky nic nezbyde tak se nemnoží smiling smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 03.12.2012 11:46
     

    No nevím, ale šneci se živí detritem, řasama, rostlinama,zdechlinama, slizem ...vždy si něco v akvárku najdou . Taky jsem třebas naházel 3 lžíce soli do akvárka, /dle vel.akvárka samozřejmě/

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 03.12.2012 12:31
     

    U nás jsou šneci vítaní. Vůbec mi v akvárku nevadí, rostlinám ani rybám neškodí, tak ani nemám potřebu se jich zbavovat. Ba naopak hodlám si připořídit další piskořky. grinning smiley

     
  • Autor: Emilka12
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 03.12.2012 16:23
     

    Taky jsem mívala v akvárku šneky,Nakonec jsem odebrala kameny,trávu jsem zasadila do sklenice,hnědovka se přivazuje ke kamínku a je po šnekách.ž rádlo sezbírají sumečci a pro šneky nic nezbyde tak se nemnoží smiling smiley

     
Stránky:  123 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Akvarijní živočichové (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.