pondělí 29. dubna, 00:51 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Akvarijní živočichové
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: anny
Status:

akvárko-ako zlikvidovať šneky?

Datum: 30.08.2006 13:43
 
V akvárku sa premnožili šneci.Podla knihy som ich identifikovala ako okružáka,plovatku a věžovku.Tá věžovka je vraj prospešná(žije v zemi),ale tí ostatní mi dosť likvidujú rastliny.raz som už aj pristúpila k chemickej likvidácii,zakúpila som nejaký prípravok,ale na 100% nezabral.Už by som ich týmto zposobom nechcela lividovať,lebo by to postihlo i tú vežovku.Niekde som počula o nejakých pastičkách na šneky,ale nikde v obchode som to nevidela.Tak akvaristi,poradíte?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: TWIXI
    Status: nováček

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 30.10.2006 14:18
     
    any, no vidíš, já myslela, že jsem "objevila Ameriku", když jsem si myslela, že je to tou dešťovkou. Prostě za nic na světě nedokážu uchovat, natož rozmnožit šneky. A to ani obyčejný okružáky.prostě žádný. Vydrží tak měsíc, dva, pak se začnou ztrácet a je konec. Tak nevím čím to je.sad smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

     
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 30.10.2006 15:13
     

    Twixi-já ti závidím!!!!!

     
  • Autor: Mila
    Status: nováček

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 23.03.2008 11:20
     
    já sem šneky jednou likvidovala taky!! použila jsem k tomu molucid ale je to zase chemie!! vcelku to pomohlo ale ted je taky jen vybírám a nebo ty malé rozbiju a rybky je sní! aspon mají masíčko!! smiling smiley
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    terka:)

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 28.11.2008 19:57
     

    ahoj jmenuju se terka zítková a mám rybky šneci tam jsou taky ale máme tam paví očka a tech je asi 50 a npotom tam mám jednoho krunýřovce skvrnitého a nech cete nekdo naky pavi očka????????? jestli jo tak mi napiste na email teri56@seznam.cza musite bydlet v okresu Mlade boleslavi a ješte lepší v Dolnim Bousově nebo Domousnicích,Řitonicích........

    smiling smiley winking smiley sad smiley angry smiley grinning smiley tongue sticking out smiley thumbs up thumbs down spinning smiley sticking its tongue out eye rolling smiley eye popping smiley smoking smiley nono smiley confused smiley mls smiley stydlin smiley love smiley please smiley drinking smiley coffe smiley flower smiley

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 12.12.2008 23:19
     

    Terka nergistrovaná- a čím krmíte ty paví očka? A kde to máte?

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 12.12.2008 23:24
     

    V akvárku máme morče a v druhém zakrslého králíčka. Jen je pustíme tak se jim uvolní svěrače a samozřejmě ,že hned lezou na postel a ten králík na ni vyskočí jako prd.A hned se uvolní a řeknu vám,že po té mrkvi mají tak červenou moč,že pak máme co dělat abychom to vyprali. Nevím zda jsou všechna zvířata akrobati ,ale pořídili jsme si postel,která je vysoká 6O cm a ten náš ,pro něj to není žádná překážka. eye rolling smiley eye popping smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 02.01.2011 19:53
     

    No když jsem to tu viděl o šnecích... ?! hod do akvárka plátek brambory a za 5 hodin je obalený šnekama, tak je splácni, nebo rozmačkávat, a opakuj , ryby je sežerou, mě tetrazonky sežerou i velká ampulária, nebo do akvárka trocha sůl , to já spíše sypu na řasy.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 02.01.2011 22:46
     

    Františku -to s tou bramborou máš vyzkúšané? Nezkazí sa mi z toho voda?

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 03.01.2011 14:04
     

    Ano , je to vyzkoušené, plátek syrové brambory O,5cm silný a za 5 hodin se podívej a vytáhni, pak dej novou bramboru. A budeš mít po nich, nebo je prstem o sklo rozdrt, ryby je sežerou, ale né moc, at nehnijí ve vodě, nevím co máš za ryby a kolik.Bramboru musíš vyměnovat !!!!

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Frantisek (03.01.2011 14:05)
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 03.01.2011 17:02
     

    Aha. No, tak to som zvedavá , jak to dopadne. Dnes som im hodila plátok brambory, ale bolo to cca hodinu pred koncom práce. takže výsledok uvidím až zajtra. Ale je možné , že proste tú bramboru sežerú celú a než prídem do práce,tak sa zase rozlezú.chajzli!

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 03.01.2011 17:26
     

    Chyba,!!!!! bramboru jsi měla do akvárka vhodit při příchodu do práce a vyndat až budeš odcházet, psal jsem po 5 ti hodinách jí zkontrolovat. Bramboru nežežerů, neboj. Ale bojím se o vodu po té době ?!!!!!

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 04.01.2011 14:29
     

    Dnešná kontrola akvárka: Na brambore cca 30 šnekov,voda bez patrnej zmeny. Všetky ryby OK.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 04.01.2011 16:18
     
    No vida, tak ješte jednou,dvakrát vyměnit a počkal bych, pozor na zakalení vody!! Blahopřeji, že to funguje vím!! thumbs down thumbs down thumbs down
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 05.01.2011 12:22
     

    Tak Anny - funguje to ???? můžeš dát i plátek jablka, ale ten se rozkládá dříve, nebo na hladinu list špenátu, hlávkového salátu..... ale měnit , nenechávat ve vodě dlouho !!! Mě se ale nejvíce osvědčila ta brambora .

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: akvárko-ako zlikvidovať šneky?

    Datum: 05.01.2011 13:16
     

    Františku,jelikož sa jedná o akvárko v práci, tak ja to také "záťažové" akvárko. Sú tam len nenáročné živorodky, lenže tie sú malé a tak práve preto uvažujem o 3-4 čichavcoch. Akvárko má cca 50 l. Do práce som prinesla bramboru a tak zatial budem používať ju,kým ju nespotrebujem. Stejne uvažujem, či ba som už nemala urobiť nejakú generálnú prestavbu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Akvarijní živočichové (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.