pátek 26. dubna, 02:55 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: vydraaa

zmíjovec

Datum: 21.08.2007 10:23
 
prosím o radu mám zmíjovce a zalévám ho 1jednou za čtrnáct dní a začínají mu osychat konečky listu prosím poradte me s pěstovaním děkujithumbs up

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 13
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zmíjovec

    Datum: 10.01.2016 12:22
     

    Já je mám v prádelně, kde je ralativně teplo. A taky je tam mám na očích, proto jsem si všimla, že začaly rašit.

     
  • Autor: Reklama

    Re: zmíjovec

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zmíjovec

    Datum: 31.01.2016 18:24
     
    dsc_0599.jpg
    Další fotografie:

    Od poupěte do plně rozvinutého květu to netrvalo ani týden. Bohužel se plně rozvinula i "vůně". Chvíli byl na balkoně, kam se slétly i nějaké mouchy, které asi ta vůně tlejícího masa probudila ze zimního spánku. Bohužel byl venku příliš silný vítr, tak musel zmijovec opět dovnitř, ale tentokrát do koupelny. Návštěva koupelny a WC vždy začíná spuštěním větráku a až po chvíli se odvážím vejít i já. grinning smiley Pár dní se to dá vydržet. Po 3-4 dnech se "vůně" ztratí a květ začne pomalu uvadat.

    Cca za týden očekávám další květ... winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zmíjovec

    Datum: 31.01.2016 23:14
     

    nádherný květ.....ale přivonět bych nechtěla nono smiley

     
  • Status:

    Re: zmíjovec

    Datum: 01.02.2016 05:59
     

    Taky jsem zmijovec mívala, pach květu je nesnesitelný. A když narostou listy, je to obrovská rostlina. V nynější době už bych ho neměla kam dát. Spike blahopřeji ke krásnému exempláři. Pokud si pamatuji, kvetl až po 7 letech pěstování a na zimu jsem hlízu vyndavala a přechovávala zabalenou v novinách. To vzpomínám na dobu před 30 lety. Pěstovala jsem ho v zaměstnání. drinking smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: zmíjovec

    Datum: 01.02.2016 06:40
     

    Spike, je to neuvěřitelná nádhera, škoda že to tolik smrdí! ale květ neskutečný!! fakt nádhera thumbs down winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zmíjovec

    Datum: 01.02.2016 07:55
     

    Alenko, já před pár roky udělala tu neopatrnost, že jsem hlízy vysadila do skleníku a nechala je tam. Od té doby se mi nekontrolovaně množí. Loni jsem se tedy pokusila většinu hlíz vyrýt a mám je uložené v prádelně. Tam je tepleji, tak se hlízy už začínají probouzet. Postupně je budu dávat do květináčů a taky rozdávat známým.

    Je třeba mít místnost, kam je možné květinu po čas vrcholného kvetení odsunout do separace. Ale i teď je možné je dát ven, chlad jim nevadí, snesou i menší mrazík. V létě je dávám ven nebo na balkon. Jsou to opravdu mohutné, ale taky zajímavé a hezké rostliny.

     
  • Status: expert

    Re: zmíjovec

    Datum: 01.02.2016 11:32
     

    Také jsem je kdysi měla, stejně jako ty ve skleníku. Ani nevím, kdy a jak zmizely, je to už dlouho. Časem tě poprosím o hlízu, ani ne tak kvůli květu, spíš kvůli listu. Je to úžasná rostlina smiling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zmíjovec

    Datum: 01.02.2016 18:29
     

    říkávála jsem mu deštník,Taky jsem ho mívala od kolegyně z práce. Zmizel ani nevím kam.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zmíjovec

    Datum: 01.02.2016 19:59
     

    Irisko, ozvi se před podzimním srazem. To už budou opět listy zvadlé, tak můžu nějaké hlízy dovézt.

     

    Já jim říkám palmy, protože tak je nazval jeden kamarád mého syna, když viděl jeden obří zmijovec v mé zahradě. Prý co to je za pěknou palmu. winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zmíjovec

    Datum: 01.02.2016 22:03
     

    Věrko díky,ale nemusím vše. Pak to nemám kam na zimu dát. Už to začínám redukovat, páč doma to pak přes zimu mám jak v zahradnictví. grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zmíjovec

    Datum: 15.02.2016 09:11
     
    dsc_0018.jpg
    Další fotografie:

    Jeden květ zmijovce už uvadnul, další se dnes rozvinul do krásy i "vůně". Já bych to s ním i zvládla, je na schodech do sklepa, ale mám obavy, že zbytek rodiny by tak tolerantn nebyl, tak ho radši přesunu ven včas. Pár dní tam přežije a pak se může vrátit domů. winking smiley

     
  • Status:

    Re: zmíjovec

    Datum: 15.02.2016 09:30
     

    Spike, zmijovec je krásný, přírodě voní, nám lidem páchne. smiling smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: zmíjovec

    Datum: 15.02.2016 09:55
     

    Věrko,krásný květ thumbs down mě ty od tebe nedělají vůbec nic,asi odešly do věčných lovišť sad smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zmíjovec

    Datum: 15.02.2016 19:49
     

    Cancourku, jestli ty hlízy máš a jsou pevné, tak jsou živé. Zatím raší jen ty kvetoucí, ostatní ještě spí. Ty budou ožívat až mnohem později. Já mám ještě plný kbelíček hlíz různých velikostí, které se tváří zatím neživě. winking smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: zmíjovec

    Datum: 16.02.2016 06:54
     

    Věrko, nádherný květ! thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.