pátek 26. dubna, 10:03 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Evita
Status:

Živý plot z keřů - tůje ne!

Datum: 23.04.2009 13:01
 

Ahoj, potřebovala bych poradit, chci opticky oddělit zahradu od sousedů na obou stranách. Jediný požadavek, který má můj drahý ohledně zahrady je, že tam nechce tůje, prý mu připomínají hřbitov eye rolling smiley. Tak jsem mu svatosvatě slíbila, že v zahradě nebudou. Pokud byste se se mnou chtěli podělit o nápady a inspiraci na živé ploty z různých vzájemně ladících keřů vhodných do spíše menší zahrady , budu moc ráda flower smiley .

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345
    Aktuální stránka: 5 z 5
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:24
     

    Helenko, u mě se pořád tvářil, že růst nebude a hle - uplynuly tři roky, zřejmě si našel nějakej podzemní pramen smiling smiley a hrozně se mu u mě zalíbilo. Terminál má tak dva metry! eye popping smiley a přitom ještě donedávna to bylo párcentimetrové nedochůdče grinning smiley

    P.S. Máš-li na něj plac tak dva metry na dva metry, můžeš klidně spát winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (21.04.2012 21:25)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

     
     
  • Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:27
     

    Pošlete jilm k nám a buď neporoste a nebo zhebne, jako mě a nebudete mít trable co s ním a u mě by mohl růst jak veliký chce bez stříhání. Už hoale nechci brala bych něco podobného, ale v zelené barvě. Ono moc barevných je takové pouťové.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:28
     
    p1130790.jpg
    Další fotografie:

    Jsem mrkla na net a náhodou - vystačí s málem... winking smiley love smiley

    Ta první fotka - to je ten můj, co se tvářil, že neumí do metru počítat grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:31
     

    jájo, mně se líbí, když jsou stromy zajímavé i barvou listů, takže mám nakombinované zelené, zlaté a červenolisté a i když nic nekvete, tak ta zahrada je taková plastická a není to fádní.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:40
     
    zzzz.jpg

    pokud by narostl do takto gigantických rozměrů, to by sousedi asi koukali... ale aspoň bych byla kvalitně odcloněna grinning smiley

    Zatím mě spíš na jaře přemlouvají, abych odložila nůžky, protože už je vše do výšky metr a půl a já z toho udělám dvaceticentimetrové zoufalce (svídy, tavolníky, dřišťály, ruj, vrbu Hakuro Nishiki atd.) Jenže se bojím, že bych to na malé zahradě za chvíli nezvládla, tak to krotím dopředu

     
  • Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 21.04.2012 21:45
     

    Já to při dolní hraně s barvami keřů přehnala, až mi bylo hamba. Tavoly ve třech barvách, jilm, několik panašovaných svíd, zlatá ruj naštěstí po prvním zlatém roce zezelenala a další už jsem raději hned koupila zelenou. Jak různě keře nepřežívají zimu a nebo zajíce už je nahrazuju zelenými, opravdu jsem to měla jak o pouti.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 22.04.2012 07:49
     

    Obrázky od Anavi na str. 3, to je přesně to, co se mi líbí. Ploty z tůjí já taky nemusím, bohužel je ale na zahrádce také máme, ale třeba časem dojde ke změně. Jenže u nás by to museli být keře, kterým nevadí stín.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 22.04.2012 07:51
     

    To si budou libovat třeba hortenzie. winking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 22.04.2012 08:08
     

    U kluka na zahradě založil zahradník živé ploty tak, že ke každé hradbě dal něco jiného. Jedna strana buxusy, jedna strana habry a jedna strana ptačí zob - vždy pár rostlin tmavého pár rostlin zlatého. Já bych to tedy takhle neřešila. Ale to bylo před 5 lety, kdy jsme svou zahrádku ještě neměli a o kytkách jsem vůbec nic nevěděla. Bylo to období, kdy jsem myslela, že letničky jsou letničky protože kvetou v létě grinning smiley grinning smiley .

    Nejvíc se mi u kluka líbí ten habr. Kdybychom ho pravidelně neřezali, měl by za těch 5 let (sázené byly klacíky půlmetrové) snad 4 metry. Ale má nádhernou svěží zelenou barvu. A vzhledem k tomu, že je zamulčovaný kůrou a záhony před ním taky, vůbec spadané listí neřešíme. Prostě se tam v té kůře ztratí. Případný navátý lístek na trávu vezme sekačka.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Živý plot z keřů - tůje ne!

    Datum: 22.04.2012 10:22
     

    Je to o tom, že člověk stále poznává něco nového a stále se učí. Když už někam třeba ty smaragdy zasázíš a po pěti letech konečně narostou a tvoří tu clonu, velmi těžko se člověk odhodlává k tomu, aby to vykopal a udělal si třeba listnatý živý plot, na který bude dalších pět let čekat confused smiley Ve městě to ještě jakžtakž pobírám, ale nelíbí se mi, když ty smaragdy někdo vysadí u chalupy. Prodali jsme kdysi chalupu, kde jsem se snažila mít vše ve venkovském stylu, co nejvíce kvetoucích keřů a trvalek, aby se mezitím ztratil plevel a potřebovalo to minimum údržby. NOvá majitelka zlikvidovala například všechny pivoňky a kosatce, což mi teda dodatečně ničilo srdce, že tolik letitých trsů ještě po původních majitelích skončilo kdesi na kompostu sad smiley sad smiley a udělala to tam "městsky" - stříhané živé ploty, upravená zahrada, anglický trávník... bylo mi milejší, když tam kvetly kopretiny, zvonky a jiné "plevely"... to mi k chalupě šlo prostě víc. Snažím se ctít charakter místa a jeho atmosféru. Doma chci trávník bez jediné pampelišky, ale tam se mi líbilo, že můžem s dětma na louku, kde všechno kvete a vracelo mě to do dětství. love smiley

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.