pátek 26. dubna, 07:29 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: jabraka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 05:09
 

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 21
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 20.05.2023 08:22
     
    347810063_917664376157623_2400352627879719999_n.jpg
    Další fotografie:

    Brambory jedou (snad se stejně snaží i pod zemí).

    Cukety

    Mochyně (ze semínek koupených plodů)

    Venku čerstvě vysázené kedlubny a saláty

     
  • Autor: Reklama

    Re: zelenina.

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 20.05.2023 21:37
     
    dsc05561.jpg

    Všechno už mám zasázené venku, mimo melounů, ty jsou malé a stejně sázím až v červnu. Okurky má sadba ve skleníku nic moc, zato rajčátka, těm se daří.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 22.05.2023 08:23
     

    Věrko, asi jsi to už psala někde - v čem máš ty brambory? Máš to taky dost nahusto jako já. Ale doufám, že úroda nějaká bude, natě mají krásné, svěží.. jen teda bez Ferramolu na každé visí pět slimejšů. eye rolling smiley

    SPIKE napsal(a):

    Brambory jedou (snad se stejně snaží i pod zemí).

    Cukety

    Mochyně (ze semínek koupených plodů)

    Venku čerstvě vysázené kedlubny a saláty

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 22.05.2023 08:33
     


    zírám na rajčata.. ta by se těm mým asi hodně posmívala smiling smiley, kdyby je viděla, já je mám stále v kelímku od jogurtu .. nestíhám.

    Ale moje zkušenost je, že když je pak vysadím do volné půdy, tak rychle nabývají na objemu. Tak to nevzdávám předem a doufám, že něco se urodí.

    alenak napsal(a):

    Všechno už mám zasázené venku, mimo melounů, ty jsou malé a stejně sázím až v červnu. Okurky má sadba ve skleníku nic moc, zato rajčátka, těm se daří.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 22.05.2023 12:33
     
    img_20230522_122826.jpg
    Další fotografie:

    Někdo musí být poslední. Dáme závod Anavi? grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 22.05.2023 14:20
     

    Jé, ty máš dvojčata těch mých... winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 22.05.2023 20:24
     



    Anavi napsal(a):

    Věrko, asi jsi to už psala někde - v čem máš ty brambory? Máš to taky dost nahusto jako já. Ale doufám, že úroda nějaká bude, natě mají krásné, svěží.. jen teda bez Ferramolu na každé visí pět slimejšů. eye rolling smiley

     

    Brambory jsou ve vyvýšeném záhonku, který posloužil jako kompostér na podzimní bioodpad. Navrch jsme dali trošku koňského hnoje a zeminy. Brambory jsem dala asi moc hustě. Prostě jsem si jich přinesla kyblík a nacpala tam všechno. stydlin smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 23.05.2023 07:01
     

    Zasazený rajčata, cukety, zkusila jsem papriky a ještě bych okurku, jen tak na zobnutí. Pažika, máta ,meduňka a libeček rostou bez údržby

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 23.05.2023 07:39
     

    Neboj, ono z toho něco bude. Já to do té trávy sázím cik-cak, takže když jsou natě, je to pak jednolitá plocha. Aspoň si to udrží klima.

    SPIKE napsal(a):



    Anavi napsal(a):

    Věrko, asi jsi to už psala někde - v čem máš ty brambory? Máš to taky dost nahusto jako já. Ale doufám, že úroda nějaká bude, natě mají krásné, svěží.. jen teda bez Ferramolu na každé visí pět slimejšů. eye rolling smiley

     

    Brambory jsou ve vyvýšeném záhonku, který posloužil jako kompostér na podzimní bioodpad. Navrch jsme dali trošku koňského hnoje a zeminy. Brambory jsem dala asi moc hustě. Prostě jsem si jich přinesla kyblík a nacpala tam všechno. stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 23.05.2023 07:41
     

    Nejsem zeleninový odborník ale z pozorování, rajčata ro dorostou povětšinou docela slušně. Občas se mi stalo, že vyrostla z kompostu, kam se rajčata vyhodila a pokud se jim člověk věnoval, tak i docela slušná úroda.

    Ale píšu hlavně pochvalu na sazenice koupené ve Světí. Jak dopadne úroda se uvidí ale rostliny silné a i otužilé. Sázela jsem je teď a to byla vedra, dost nevhodné. Rostliny stojí jako vojáci.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 23.05.2023 07:43
     

    V truhlíku, kam jsem vyházela na podzim měkká rajčata, mi krásně vzešla semínka z nich. Tak když bude nouze, přepíchám tyto, většinou bývají odolné. A důkaz toho, že si ta příroda poradí. My se s tím od března pipláme doma a v truhlíku to prostě vylezlo, až to usoudilo, že už tomu nebude zima. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Nejsem zeleninový odborník ale z pozorování, rajčata ro dorostou povětšinou docela slušně. Občas se mi stalo, že vyrostla z kompostu, kam se rajčata vyhodila a pokud se jim člověk věnoval, tak i docela slušná úroda.

    Ale píšu hlavně pochvalu na sazenice koupené ve Světí. Jak dopadne úroda se uvidí ale rostliny silné a i otužilé. Sázela jsem je teď a to byla vedra, dost nevhodné. Rostliny stojí jako vojáci.

     
  • Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 23.05.2023 07:50
     

    Anavi, já když nezapomenu, tak seju tak, že trochu sázím na přírodu. Nerada přepichuju prcky a mám dvojitá okna. Mezi nimi je fakt chladno.Do každého kelímku strčím semínko, dám mezi, klidně třeba už v lednu. Stejně to dřív, než je tepleji, nevyrazí.Pak to max. jednou už opravdu větší přesadím.Někdy ani to ne. Jen jsou o chvilku později.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 23.05.2023 08:01
     

    thumbs down

    Mám plán, že do toho kompostovacího truhlíku na podzim po jednom semínku vyseju rajčata, s patřičným rozestupem, přikryju posekanou trávou a budu čekat, co se na jaře bude dít. winking smiley

    A stejně bych to chtěla zkusit i s bramborami. Vysázet na podzim, zakrýt stébly ostříhaných okrasných trav nebo trávou/listím a uvidí se. Na jaře by ubylo práce. winking smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (23.05.2023 08:02)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 23.05.2023 21:35
     

    Anavi, s bramborami mám tyhle chutě již několik let ... ale ... důchodci jsou pán a paní zítra a ještě k tomu nedošlo ... nejen, že by na jaře ubylo práce, ale ony by tyhle brambory "utekly" nájezdu těch ha.zlů pruhovaných a plísni. Stává se mi, sklízím nebo kopám brambory do polévky z těch zapomenutých po sklizni, jsou thumbs down .

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: zelenina.

    Datum: 29.05.2023 06:11
     

    Tak kedlubny, ředkvičky sežrány, květák zakládá..(letos teda má zpoždění), první okurky potřebujou tak 2-3 dny. brambory už začínají kvést winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.