pátek 26. dubna, 20:14 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: jabraka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 05:09
 

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 24.05.2022 22:08
     

    Lado, foliák nemám, co je skeník. Přiznám, že okurky byly lepší pod foliákem. Ale zase mi jdou ve skleníku rajčata. Ty dávám pouze Sonet F 1, seju v 1/2 února. Ostatní později. Tady v okolí snad nikdo modrou folii nemá. U nových novostaveb jsou pouze thuje a vysoké stromy je móda sázet - hlavně jehličnany , které v zimě stíní a nepouštějí slunce....., ani ne jabloně, které vždy na vesnici patřily,. Myslí si, že tj. bezpracné winking smiley .

     
  • Autor: Reklama

    Re: zelenina.

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 25.05.2022 14:09
     


    Melouny jsem zasázela nedávno, tak jen doufám, že slimáci nebudou rychlejší.

    alenak napsal(a):

    Sázím afrikány mezi zeleninu, vloni byl i čistý porek. Okurku jsem měla vloni roubovanou, vydržela nejdýl, tak jsem letos koupila taky. Rajčata ve skleníku jsou už pěkné kuličky, ven jsme terpve vysazovali. Hlásí chlad, pod 10 st. to okurky a spol. nemají rády. Naštěstí jsem okurky sela až minulý týden a ještě nejsou venku. Melouny dávám ven až v červnu, ty mám slaboučké a chtějí teplo, tj. taková hra, ne vždy se vydaří, záleží na létě.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 13.06.2022 14:08
     

    Kdo nestihl, zapomněl nebo mu sežrali slimáci, může ještě v tomto termínu vyset okurky. Mamka dala tři dny nazpět do kelímku svačinové a už lezou! love smiley

     
  • Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 13.06.2022 14:28
     

    Äno ano dnes Antoníčkový, náš tatínek to taky tak dělal:-)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 13.06.2022 14:30
     

    Jájo, pamatuji si to podle vašeho tatínka právě a každý rok, když všichni šílí, se uklidňuji, že mám spousty času. A vždy úroda výborná. winking smiley thumbs down love smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 13.06.2022 14:55
     

    Tak já zkusím taky. Nic neleze. Mamce už kvetou a sousedka sklízí, ale já nezávodím.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 13.06.2022 14:57
     

    Nezávodím nikdy. Někdo už likviduje rajčata s plísní a mně teprve začínají kvést. Ostatní nemají nic a já sklizím potom do podzimu. Osvědčilo se mi nespěchat.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: zelenina.

    Datum: 14.06.2022 07:38
     

    Okurky seju též nadvakrát. minulý týden jsem je dávala. Seju rovnou na místo, necrcám se s nima.

    Ali modrou fólil máme v okolí též jediní. Přes dvacet let, hned jak sem přišla na trh.První byla 13 let, druhá deset, měnila jsem ji jen díky tomu, že ztyřely prkna, v kterejch je přicvaknutá. Tak když už jsem to dělala, tak komplet. Tato mě přežije, boční strany jsou stále původní,(mám na ně plachtu kdyby bylo potřeba), přetahoval se jen oblouk. Vyplatila se, stála tisícovku..až letos podražili tak 1300,-

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 30.06.2022 08:11
     

    Celou noc liják jak hrom. I když jsem zakryla rajčata v nádobách poklopy, tak mi stojí v kalužích vody. Nějaký nápad, jak z toho ven? please smiley Zatím jsem tam narychlo narvala snad celý balík ubrousků, aby to nasáklo přebytečnou vodu a zkusím dosypat suchý substrát. Ale moc ho tam sypat nemůžu, jsou to keříková a ta se, myslím, nezasypávají tolik jako tyčková. confused smiley sad smiley Nerada bych o ně přišla, když se s tím piplám od semínka a už krásně kvetou a jsou v kondici. thumbs down

    Nebo jedině je ještě zkusit vytahat a přesadit, ale to teda bude práce za trest a bojím se, aby se tak velká po přesazení ujala. confused smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: zelenina.

    Datum: 30.06.2022 08:26
     

    Navrtej ve výšce 8-10 cm po obvodu pár direk, přebytečná voda postupně odteče, těch 10 čísel při zalití pak je dostatečných. Použiješ tak příště. Mám to tak a funguje to.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 30.06.2022 08:39
     

    No chlap mi to ráno nabízel, že to provrtá, ale jsou to velké vyvýšené záhony, nerada bych, aby se tím nějak poničily, každý skoro za litr confused smiley . Jsem takový nevěřící Tomáš. grinning smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: zelenina.

    Datum: 30.06.2022 13:05
     

    A co to je za zahony? To nemaji zadny odtok?? nono smiley
    Pridanym sustratem nahore nic nevyresis, ty potrebujes dostat vodu ven spodem.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 30.06.2022 15:23
     

    Vyvýšené záhony trpí spíš suchem. Jestli to stojí na hlíně, tak se vsákne. Jestli to byla jen prudká přeprška. Já dávám dospod větve, kusy dřeva. Jak do kompostu. Jako živiny a drenáž. A nemusí se pálit.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: zelenina.

    Datum: 01.07.2022 07:21
     
    img_20220701_063750.jpg
    Další fotografie:

    Rajčata začínají červenat, hadovek hafo, nakládačky též

     
  • Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 01.07.2022 07:32
     

    Lado, mohli by se u tebe učit profíci. thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.