úterý 18. září, 17:55 Svátek má Kryštof
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: SPIKE
Status: expert

Zelené pokojovky

Datum: 04.11.2009 22:51

Nevím, kam umístit pokojovky, které sice samozřejmě taky kvetou, ale buď v našich podmínkách málokdy nebo je jejich květ nepodstatný, protože okrasné jsou hlavně listem. Proto zakládám tuhle diskuzi. Věra

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 20
  • Autor: SPIKE

Re: Zelené pokojovky

Datum: 04.11.2009 22:57

dsc_0002.jpg
    Další fotografie:

A hned sem dám první příspěvek: 1. begonie (občas vykvete, ale radši květní stvol hned likviduji, protože opadávající

kvítky dělají pěkný binec na zemi)

2. a 3. zelenec

4. avokádo (původně byly tři rostliny, ale něco mi je napadlo, ta poslední vypadá už

uzdraveně. Až nějaké zase sním, tak přidám pecku, aby mu nebylo

samotnému smutno.)

Věra

• Autor: Reklama

• Autor: hvezda
    Status:

Datum: 05.11.2009 17:35

p9230149.jpg

AHOJ TAK JÁ MÁM TÉŽ HODNĚ POKOJOVEK OKRASNÉ LISTEM MŮŽETE SE NA NĚ PODÍVAT NA MÉ ADRESE

hvezda.websnadno.cz ALE TADY TÁ SE MI LÍBÍ NEJVÍC JE ARAUCARIA CHTĚLA BYCH VĚDĚT JESTLI JI MÁTE TÉŽ NĚKDO A JESTLI BY NEBYLY FOTEČKY A MOC PĚKNÉ POKOJOVKY SPIKE thumbs down

• Autor: Simi

Datum: 06.11.2009 12:05

Další fotografie:

Věruško, tak já mám begónii na severním okně a jelikož se jí tam daří už tam zůstane, protože všude jinde je už plno. Zatím mi nekvetla, protože jsem ji dostala nedávno, ale sestře kvete a ona nemá srdce květ ustřihnout a tak má vždy na koberci hromádku opadaných kvítků. Zelenec mám na jižním okně kde jsou spuštěné žaluzie takže letní úpal ho neohrozí a když začne vyhánět šlahouny tak je vždycky raději ustřihnu.

Datum: 06.11.2009 23:49

p1020020.jpg
    Další fotografie:

Já begonii v létě dávám do zahrady. Krásně tam zesílí. Nemám na ni místo na okně, tak doma vždycky vyčouhne. A zelenec, když se trochu otuží, tak je venku taky v pohodě. Loni jsem ho dala do mísy na hřbitov a byl tam pěkný.

Přidávám ještě pár "zelenin" : aloe mi zašla, ale snacha ji má ode mě, tak si u ní zas kousek vezmu

zamiokulkas tu má svoji diskuzi, ale sem taky patří

šáchor se opět rozrůstá, loni jsem ho už musela rozdělit na 3 díly, byl ho plný květináč

Věra

Status:

Datum: 07.11.2009 08:32

ahojky pěkné a to nikdo nemáte araukárii?smiling smiley

Datum: 07.11.2009 08:35

Tak tu nemám a kupodivu jsme ani nikdy neměla. Jě na mě moc pomale rostoucí a taková mi přijde smutná. Věra

• Autor: Keria

Datum: 07.11.2009 09:36

pb070004.jpg
    Další fotografie:
    Hvezdo,arucariu som mala kedysi...prenadhernu vysoku takmer ako ja (okolo 1,70cm) ...Hm, ale neprezila stahovanie do noveho domu..
    V starom dome som ju mala hned pri okne na severozapad - na svetlom mieste, ale chranenom pred priamym slnkom slnkom...Noooo...a podstatna toho, ze sa jej tak darilo - bolo, ze to bol sice velmi svetly, ale v zime dost chladny byt...a to vyhovovalo mnohym rastlinam....Po prestahovani do sucasneho domu, zial sa podmienky zmenili a bolo po parade...Jak velka auracaria, tak 1/2m asplenium, 2m monstera....a dalsie velke rastlinky postupne odisli..a musela som zacinat odznovu...a s dost odlisnymi druhmi..
    --------
    Auracariam sa teda dari na svetlom mieste - odporucam pravidelne rastlinku otacat, lebo v opacnom pripade sa nevyvija rovnomerne - odvratena strana inak znacne chradne..Polievanie ma byt mierne, len aby zemina nevyschla, ale neprelievat....
    Nooo...a asi kamen urazu je zvycajne prezimovanie - vyhovuje jej skor chladne prostredie...v opacnom pripade je prilisne teplo prave pricina toho, ze zhadzuje spodne listy...
    ...ze to tak je, asi potvrdzuje aj ta moja byvala.. lebo mala zachovane okrem prveho radu vsetky ostatne poschodia a krasne pravidelny tvar...Fakt taky krasny exemplar si ani nepamatam, ze som niekedy neskor videla!!!!!!!!!
    Vierko, mas pravdu, ze rastie pomaly...ale je to prekrasna rastlinka...a taka...elegantna smoking smiley
    Takze vera zdaru pri pestovani"
    -----------------------
    Hihi, ked sa uz dost samochvaly auracarie...teraz nieco, co sice na pohladmmt. nevyzera ani nahodou uzasne...ale pochybujem, ze niekto nieco take mate!! grinning smiley
    Toto je prednedavnom "zazimovana" moja cierna perla - stiplava papricka! Takeho metuzalema asi sotva najdete, lebo sa bezne tento druh prezentuje ako jednorocka..
    Toto som dostala pred viac ako desiatimi rokmi od jednej "spriaznenej" dusicky - velkeho zahradkara z Michaloviec smiling smiley..dostala som to ako malicku 10cm sadenicku...Odvtedy to kazde leto pestujem v kvetinaci na balkone, na zimu to vyberiem, ostriham korunku, zmensim korenovy bal a supnem do mensieho kvetinaca a dam na okno v kuchyni...Na jar zase presadim do vacsieho kvetinaca a sup von... grinning smiley...a takto dookola cele tie roky...
    Hihi, mmt. nema zrovna krasnu korunku, lebo bola dost ocvakana..aj zase jeden vacsi konar uschol...ale uz nahadzuje zase nove vyhonky a listy...a dufam, ze korunka bude za chvilu zase pekna ... a na buduci rok zase bude rodit tie krasne cierne perly...
    ( este pridavam jeden nazorny obrazok, ako ma rastlinka vyzerat v plnej krase...U nas v meste ju dokonca pouzivaju pre jej cierne listy ako kontrastnu dekoracnu rastlinu do kvetinovych
    zahonov, alebo do truhlikov..
    Moni, este ju mas_...a tiez ju prezimujes?

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (07.11.2009 09:43)

• Autor: iriska

Datum: 07.11.2009 11:36

008.jpg
    Další fotografie:

tak i s mojí troškou přispěji

šefleru množím a rozdávám

dracena je pod andulkou a je porád samej bordel

gardenii mám druhou zimu a už mi i kvetla

a palmičky

• Autor: wzteklina

Datum: 07.11.2009 21:23

SPIKE napsal(a):

šáchor se opět rozrůstá, loni jsem ho už musela rozdělit na 3 díly, byl ho plný květináč

Věra

Hm, tak ten můj byl dnes na cestě do odpadu,na poslední chvíli dostal milost.Už nevím kam v bytě s ním, kde by se mu dařilo.

• Autor: Keria

Datum: 11.11.2009 15:35

pb100001.jpg
    Moj sachor v kupelni sa zrazu v lete zblaznil...a vyletel do vysky- najvyssi vyhonok cez 1,60cn.. Predtym byval bez problemov pod zosikmenim nizsi - rasto skor do sirky. Teraz musi byt vedla pracky dalej ..
    Uff, a to t.r. chudacik nie je ani prihnojovany, dokonca obcas mu dosla aj voda - bezne stoji vo vode - kvetinac mam ho vo vacsej nadobe, kde len dolievam vodu...

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (11.11.2009 15:37)

• Autor: wzteklina

Datum: 11.11.2009 16:47

No tak tohle byl můj "letní"pokus,když jsem přijela ze Dvora ze zoo,(expozice ptačí svět.papyrusy jako stromy smiling smiley),tak se odstěhoval do koupelny, ale asi taky podmínky nic moc,málo světla.Takže od soboty v chodbě,tam je tak překytkováno,že by tam mohla být relativně i ta vlhkost a navíc ji tam pouštím právě i z koupelny.Nic víc už mě nenapadá.... sad smiley

• Autor: lostris

Datum: 13.11.2009 15:51

strana3 005.jpg
    Další fotografie:

Trochu zeleně z Moravy.winking smiley grinning smiley

Status:

Datum: 13.12.2009 17:18

ahojky všichni omlouvám se že se tu moc neukážu ale nemám moc času však to znáte,

chtěla bych vás poprosit o nějáké pokojovky třeba řízečky,oddělky byla bych moc ráda zaplatím také děkuji hvězda

Status:

Datum: 14.12.2009 21:43

ahoj to nikdo nic nemáte?sad smiley

Podobné příspěvky
Adresář: http://navylet.net   

www.navylet.net- Cíl výletu najdeš hned.... Stránky věnované tipům na výlet po Česku a blízkém zahraničí. Informace u každého tipu na výlet - lokali

Autor: Navylet - 20.07.2012 23:26
Rubrika: Tipy na výlety - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.