pondělí 22. října, 08:43 Svátek má Sabina
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: Evita
Status:

Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

Datum: 18.09.2012 15:37

Mám plastový kompostér, chci založit kompost. Jaké máte zkušebnosti s plastovými kompostéry? Osvědčily se vám? Jak mám začít - s hlínou? s trávou? Přiznám se, že s kompostováním nemám zatím moc zkušeností, tak bych přivítala rady a nápady zkušených, díky předem flower smiley

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 5 z 18
  • Autor: kaaj
    Status: expert

Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

Datum: 08.11.2013 10:53

no k tomu dodám , že soused trávu aspoň částečně suší - a to i pro žížaly . prý je jinak ze zelené trávy kompost kyselý - no já si s tím teda hlavu nelámu . v létě tam sypu trávu ze sekačky - na podzim listí - smoking smiley

• Autor: Reklama

• Autor: lanimka

Datum: 21.03.2014 13:58

Dáváte na kompost i vypletý plevel nebo ne? U nás jsou tam zatím suché zbytky ze zahrady po zimě, dávám i kávové "koláčky", čajové pytlíky a zbytky po očištěné zelenině a ovoci. Můžu tam šupnout třeba i kůru z citrusů? Díky. flower smiley

• Autor: Anavi

Datum: 21.03.2014 14:40

citrusy se obecně moc nedoporučují, nebo v zanedbatelném množstvím, mají tendenci brzo plesnivět

• Autor: Betas

Datum: 18.04.2014 16:42

Holky, můžu dát do kompostu starou mouku?? spinning smiley sticking its tongue out

• Autor: cancourek

Datum: 18.04.2014 17:57

Betas, kolik jí máš ? Jestli jeden pytlík, asi bych jí tam vrzla, je to rostlinného původu winking smiley naši sousedi hází na kompost i nedojezené zbytky jídla. Už několikrát jsem sbírala ze dvora knedlíky a přemýšlela, kde se tam vzaly - nepředpokládala jsem, že by je tam hodil někdo z ulice grinning smiley pak jsem zjistila, že to tahají kočky a ptáci právě od sousedů angry smiley 

• Autor: samanka

Datum: 18.04.2014 18:00

Ahoj, do kompostu by se nemělo dávat tropické ovoce, jelikož postřiky např. na pomerančích hubí kompostovací bakterie, ani šlupky od banánů, ty mi vždy radili zahrabat přímo k růžím nebo pod muškáty, ale nikdy nedávat do kompostu. Nedávám ani plesnicé nebo shnilé ovoce a vytrvalé plevely - jako pýr, bršlici, bodláky.když si vzpomenu, proleju přípravkem na kompostování

mouku??? teoreticky je to mletý zrní, jen bych ji tedy rozmíchala s něčím jiným, nenechala bych ji na jedné hromadě

• Autor: Jarka.

Datum: 18.04.2014 18:30

dneska jsem vysypala a přemístila kompostér a začínám od začátku a poctivě, mám co dočítat thumbs down , jsou tady opravdu užitečné rady smiling smiley

• Autor: lanimka

Datum: 18.04.2014 19:10

Minulý týden nám obec rozvezla kontejnery s větráním na bio odpad. thumbs down To je supr, bo do kompostéru se nám všechno nevejde a plevel tam taky nedávám, po pročtení této diskuze.

U nás je přísný zákaz pálit cokoliv, je tu moc sucho.

• Autor: Jarka.

Datum: 18.04.2014 21:42

lanimko to máte fajn thumbs down . Já mám malou zahrádku, ale toho odpadu je strašně moc thumbs up . Tady se taky pálit nesmí eye rolling smiley , ale pálí tu všichni, takže jsem taky jeden den pálila thumbs up , no byla jsem jak na trní, kdy kdo zavolá hasiče stydlin smiley

Datum: 18.04.2014 22:15

cancourek napsal(a):

Betas, kolik jí máš ? Jestli jeden pytlík, asi bych jí tam vrzla, je to rostlinného původu winking smiley naši sousedi hází na kompost i nedojezené zbytky jídla. Už několikrát jsem sbírala ze dvora knedlíky a přemýšlela, kde se tam vzaly - nepředpokládala jsem, že by je tam hodil někdo z ulice grinning smiley pak jsem zjistila, že to tahají kočky a ptáci právě od sousedů angry smiley 

Necelý jeden pytlík. Taky si říkám, že je to přírodní smiling smiley A my to jíme, tak pro kompost už to vůbec nemůže být špatný. winking smiley Mám knížku jenom o kompostu a tam pán říká, že se může i nahnilé ovoce, zbytky jídla a taky moč! No přijde mi to trochu divné....

• Autor: Hanule

Datum: 18.04.2014 22:49

Mouku určitě, jen může logicky lákat hlodavce, takže to vždy podle situace.

Moč patří ke složkám, které kompostovací proces urychlují. Na klasický obří kompost v odlehlém koutu zahrady se běžně odbíhalo čurat. Ekvivalent možno hledat v kompostování chlévské mrvy přece a zalévání kompostovacích hromad právě močí ustájeného dobytka.

Ono je to vůbec zajímavé, např. usušené kořeny pýru prý obsahují látky, které naopak omezují růst ostatních plevelů, protože na bázi moření všeho kolem sebe tahle rostlinka slaví svůj invazivní úspěch. Jde o to, aby byly skutečně suché, naši předkové je prý v létě sušili zavěšené ve svazcích na plotech, v tom slunečním žáru, a následně pak do kompostovacích hromad přidávali jako jakýsi přirozený herbicid. Tak ňák to psali. Vyčetla jsem, nezkoušela.

To bych musela něco vyplít...

Datum: 19.04.2014 08:45

thumbs down To jsou výborné informace.

Copak se pýr nezlikviduje teplotou ve správně založeném kompostu?

• Autor: Missi

Datum: 19.04.2014 12:00

Datum: 17.06.2014 18:21

Ahoj holky, chystam se poridit si kalifornske zizaly. Doporucite prosim kde?? please smiley

• Autor: kordula

Datum: 17.06.2014 19:26

Betas napsal(a):

cancourek napsal(a):

Necelý jeden pytlík. Taky si říkám, že je to přírodní smiling smiley A my to jíme, tak pro kompost už to vůbec nemůže být špatný. winking smiley Mám knížku jenom o kompostu a tam pán říká, že se může i nahnilé ovoce, zbytky jídla a taky moč! No přijde mi to trochu divné....

.......tak už vím, kam budu chlapi směrovat čúrat, chodej kam je napadně angry smiley

Podobné příspěvky
Diskuze: Jak jste objevili Week? Dělená strava podle LK Novoročenka

Abychom si udělali představu, kdo odkud přichází :), tak navrhuji tuhle malou anketu - kdo vás sem poprvé nasměroval. Mě jedna z vás, livingářek, ale

Autor: Anavi - 26.02.2007 09:09
Rubrika: Internet a PC - Komentářů: 543

Zdravím všechny dělenky! Doufám, že nás tu všechny z Omlázka najdete a že toto fórum pro nás bude příznivější, co se týče podmínek, než bylo Omlázko,

Autor: delfinka - 11.05.2009 15:51
Rubrika: Dělená strava - Komentářů: 7141

Protože se mi na Weeku nepovedlo najít speciální místo na novoroční přání a nepřipadlo mi vhodné s něčím takovým zaplevelovat ostatní diskuse, tak jse

Autor: Ram - 28.12.2009 10:43
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 28
Adresář: http://www.koureni.biz/   

Metody odvykání kouření, proč nekouřit, jak si znovu nezapálit, závislost na nikotinu, test závislosti, abstinenční příznaky.

Autor: koureni - 15.10.2008 13:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.