pátek 26. dubna, 22:10 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Semínka a vysévání

Datum: 17.01.2007 15:42
 

Mnohým z nás už došla objednaná semínka nebo máte zásoby z minulých let. Za chvíli bude čas vysévat, takže otevírám tuto diskuzi.

 

Přišla mi semínka, ale na jednotlivých sáčcích není uvedena doba výsevu. Takže prosím o doporučení nějakých stránek, kde bych tyto informace našla. Jedná se o tyto rostliny: Liatris spicata, Rosa Hugonis, Chaenomeles speciosa, Campsis rudicans, Berberis thunbergii, Physostegia virgiana,Thunbergia alata, Passiflora caerulea, Asarina scandens, Heuchera sanguinea, Heuchera americana. Dík.

 

Jeden odkaz od Anavi:

[theseedsite.co.uk]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Mona (02.06.2013 21:50)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 5 z 8
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 22.02.2018 19:39
     

    Iviku a co to znamená? Věští jaro nebo se přiletěla schovat před mrazem?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Semínka a vysévání

     
     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 28.02.2018 17:13
     

    Tak to nevím, už 2 dny nekráká, je zase pryč grinning smiley, nestačila jsem se zeptat winking smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 16.03.2018 08:52
     

    Venku prší, tak jsem se pustila do výsevů. Když teď vyseju orlíčky, tak asi letos nepokvetou,že jo? Když já chci taky všechno hned... stydlin smiley winking smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 16.03.2018 09:52
     

    Já s výsevy zatím musím počkat. Na parapetech už není místo sad smiley.

    Vysiju asi v pondělí, abych to mohla hned po vzejití šoupnout do skleníku. To už by mělo být po mrazech.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 16.03.2018 10:38
     

    včera jsem vysela Zuzanu, tak ať se teď ukáže

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 16.03.2018 11:42
     



    cancourek napsal(a):

    Venku prší, tak jsem se pustila do výsevů. Když teď vyseju orlíčky, tak asi letos nepokvetou,že jo? Když já chci taky všechno hned... stydlin smiley winking smiley

    ......nevím, co by to udělalo, ale mohla bych Ti jich pár vyrejpmout, až povylezou, je to plevel

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 17.03.2018 18:17
     
    dscn3534.jpg
    Další fotografie:

    zatím jsem spokojená jak to roste

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 17.03.2018 21:51
     

    Jůůů, Irisko, ty už máš obří papriky eye popping smiley . Moje jsou zatím takové, jaké máš na 2. fotce. Kdy se dostanu k pikýrování netuším.

    Vylezl už také celer (může mi někdo říct proč já, ve svých téměř 62 letech se musím vždycky podívat zda je celer nebo cerel ?), Zuzaně a kopřivám se nechce, bazalka z Thajska už je také venku, perila ani náhodou, rajčata jsem sela teprve předevčírem .... Ostatní výsevy musí počkat až mi někdo věnuje čas, abych mohla porýt skleník .

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 18.03.2018 09:03
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley Elo, u nás na kladensku se říká normálně celeru "cerel", takže v pohodě.....si rozumíme winking smiley Jo mně ještě nevylez a papriky mám taky zatím pidi. Rajčata budu teprve sít příští týden......já vždycky po Josefovi a letničky taky......když to dám dřív, jsou z toho nítěnky eye rolling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 18.03.2018 09:15
     

    Tyjo, eye popping smiley

    Já mám rajčata jen s děložníma lístkama. Mám je sazené v papírovém platu od vajec, ale není to moc dobré, strašně rychle vysychají. Přesadím je do sadbovače nebo kelímků od jogurtů. Mám vysetý jen jeden druh, masité, ve tvaru paprik. nevím, jak se jmenují, ale jsou nejlepší winking smiley mls smiley Mám sichr, protože, když mi skápnou, kamarád je ve skleníku předpěstuje thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 18.03.2018 09:31
     

    Mně už se začínají taky klubat v meziokenní skleníkové variaci. Taky jsou tam už hezky dlouho. Ale nemusím pikýrovat.A za současného počasí jim určité vytáhnutí nehrozí. eye rolling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 18.03.2018 10:39
     

    jakpapriky, tak rajský jsousetý po dvou semínkách,takže až se udělá venkuhezky,přesadím do kelímků a šup do pařníku. Rajský mám rybízkový, třešňový a Tornáda. Ty jsou nejlepší co znám já. A papriky jeden druh..polní na ven.

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 18.03.2018 10:42
     

    Irisko, podle tvé rady mám v některých dvě semínka, v některém kelímku jedno od každé odrůdy.Doufám, že vylezou, tak vzorně jsem ještě popsáno nikdy neměla. nono smiley grinning smiley Dědek to bude sledovat a hodnotit, říkal. eye rolling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 18.03.2018 11:16
     

    Mám je také po dvou semínkách. Uvidím. Snad se mi podaří potom zprovoznit pařeniště a také půjdou ven, až bude vhodná doba

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 23.03.2018 21:31
     

    Tak papriky se zdráhaly, ale nakonec vyklíčily v hojném počtu, krom 2 odrůd - dávala jsem 7 druhů + kozí rohy, tak ty naštěstí vylezly také - vloni jsem měla jen 2 rostlinky, ale tak krásné jako Iriska ještě ani náhodou. rajčata se také mají čile k světu, každý rok sázím cca 60 sazenic na záhon, zatím mám vyseto 10 druhů - tornádo mls smiley mls smiley mls smiley miluji, švagrová přísahá na starty, pak musí být žluté citríno, malinové, nějaká cherry rajčátka, vloni jsem vyzkoušela zlatku - oranžové a masité býčí srdce - to jediné mi letos vzešlo a zdechlo, tak zkusím vysít znovu. Navíc jsem objevila semínka ve slevě z 50-80Kč na 10Kč, samozřejmě prošlá, ale rajčata mi vydržela i 6 let, tak je jdu zkusit . Jsou to polské značky Johnsons, Toraf a Torseed - nikdy jsem od nich nic neměla. No jsem zvědavá na ten "zázrak" rajče Shirley F1 - původně 80Kč a jen 10 semen eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley pak mě zaujal Moneymaker 50Kč/50semen, a Malinowy Kapturek - cherry asi 30Kč/cca 30 semen. Letos jsem totiž vůbec nemohla sehnat kopřivu Coleus ani ostrožky, tak jsem hledala i na netu a aby mi tu kopřivu mohly poslat, musela jsem mít minimální objednávku za 250Kč grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.