pátek 26. dubna, 17:00 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Růže Tantau

Datum: 05.03.2012 09:35
 

[www.rosen-tantau.com]

[fotki.yandex.ru]

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (08.03.2012 16:06)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 13
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 20.03.2012 20:28
     

    Kájo, díky moc za to, že jsi se mě, ucha ujala smiling smiley a díky moc za tip, píšu si jí do seznamu. Substrát pořídím jako správný nováček podle vašich rad smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže Tantau

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 20.03.2012 20:32
     

    jestli máš kvalitní uleželý kompost - tak nemusíš kupovat hlínu na růže . nebo pokud je na zahradě kvalitní zem . já mám děsnou navážku - jak tady dělali cesty . jsme na křižovatce a prý to tu všechno navezli . nedá se nic jiného dělat než vyrýt díru jak vrata a dát novou zem .. confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (20.03.2012 20:35)
     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 20.03.2012 20:42
     

    My jsme rekonstruovali po strarousedlících, ti měli na zahradě asi padesát let pár ovocných stromů a trávníky, jsme ob pozemek od Klánovického lesa, takže s vlhkostí půdy by to mělo být snad taky v cajku, no uvidíme smiling smiley Jukla jsem na ty holandské stránky, zjistila jsem, že tam mají i pár Austinek (ty se mi líbí moc), že mají docela široký výběr, jen to budu muset tady prokonzultovat, abych nenakoupila nějaké hovadiny (kdysi jsem si koupila nějakou lososovou popínavou růži, krásně nakvetla, pak zapršelo a z krásných květů zbyla hodně podivně bílo-hnědá masa) grinning smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Růže Tantau

    Datum: 20.03.2012 21:22
     

    A heleee, Verunka se dala na růže... No tož Tě vítám. Dneska jsem zrovna sázel, růžičky moje. Tak to tu jsi správně.. winking smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 20.03.2012 21:38
     

    Hele, Vladi, jestli si mě Kája a ty vezmete pod křídlo, tak to bude růžová zahrada jako víno grinning smiley Ty už znáš moje nezkrotné nadšení a sklony raději všechno trochu předimenzovat grinning smiley

    Pár růží doma mám v předzahrádkách, ale jediné dvě, které mi opravdu přirostly k srdci jsou babino čertovské kvítko, co mění barvu z černé přes červenou do žluté a pak jedna záhono-popínavá čajovka, já jsem na tu oranžovou grinning smiley ...ale třeba růže jsem ještě nikdy sama neočkovala, což je celkem zajímavá disciplína, kterou se chci naučit, taky mám v plánu zkusit koupit od jedněch Američanek, pro které kříží pár hybridizérů, nějaká semínka takových těch malých hodně strakatých růžiček, no prostě, Vladi, vždyť to znáš grinning smiley Mičurinec smoking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 21.03.2012 06:28
     

    Verunko to jsi fakt šikula - já už na to mám staré pracky .. ale jsem ráda , že ´má někdo i takový zájem . ve světě jsou odborníci a tady v Čechách jich je málo ..--- smiling smiley --já jsem od holanďanů nebrala , ale děvčata jo - mají slušné ceny , když srovnáš s třeba s Kordes rose, Tantau rose - nebo s firmou Filroses z Belgie .. i u nás se dají koupit jejich výrobky - teď třeba v Baumax -Kordes nebo Hornbach má Tantau .. později H. naveze i Austin. jsou taky dost drahé, ale z ciziny je to thumbs down plus poštovné .. navíc až do zimy byly slevy . kdy austinky apod . byly za 100kč.- v kontejnerku .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (21.03.2012 14:21)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 21.03.2012 06:29
     
    p8260248.jpg
    Další fotografie:

    Biedermaier Garden -zasřižený asi 7cm u země , po letošní zimě

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (21.03.2012 06:34)
     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Růže Tantau

    Datum: 21.03.2012 07:06
     

    ahoj Kájo, můj to nerozdýchá....

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 21.03.2012 07:17
     

    já nevím jestli můj jo , ale zobrazil se mi 2x příspěvek , tak jsem editovala a rychle fikla první fotku co mi přišla pod oko .. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 21.03.2012 11:49
     

    Kájo, ty jsi zlatá smiling smiley 

    Díky moc za tipy, já se budu honit po nákupech růží hlavně na začátku podzimu, to už budeme přestěhovaní - teď bydlíme na Vysočině, takže na konci léta odsud budu do Úval stěhovat i ty svoje mrazem prozkoušené oblíbené růžičky. U té naší zrekonstruované haciendy bylo asi pět šest původních keříků záhonovek, ale po dvou letech stavby netuším, jak na tom jsou, letos jsem tam ještě nebyla, i stromy stříhal letos místo mě mužík můj dobrý smiling smiley 

    Do podzimu potřebuji tu zahradu dovymyslet, aby byla komplet - má nějakých 700 m2 komplet, takže mám celkem prostor, kde řádit grinning smiley 

    Chtěla bych zkusit propojit užitkovost s okrasností a ještě nějak chytře (třeba zákrs meruňky - nějak dostupně pro sběr - coby součást okrasného záhonu nebo tak nějak winking smiley )....a je mi jasné, že i když to s pomocí rad a inspirace ze zahradnických fór ty moje mozkové závity nějak zpracují, tak stejně to bude experiment grinning smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Tantau

    Datum: 21.03.2012 13:29
     

    Ahojky Verunko / pochopila jsem to z Vláďova příspěvku grinning smiley grinning smiley grinning smiley/ stěhuješ se do Úval u Prahy ? Tam je jedno zahradnictví, že kterého jsem měla docela pěkné růže [www.l-ex.cz] flower smiley Dokonce jsem na podzim měla od nich i Angličanky. mls smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 21.03.2012 14:06
     

    Jé, díky moc za tip, to se bude šiknout smiling smiley Každopádně ovšem každý výběr budu poctivě konzultovat s vámi - zkušenými růžičkářkami - respektive, pokud to najdu ve vašich růžičkových fórech, tak otravovat nebudu, nenajdu-li, hned po vás skočím grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 21.03.2012 14:20
     
    p6300047.jpg
    Další fotografie:

    teď jsem se dívala -na to zahradnictví -- jsou tam růže co bych ti doporučila - třeba z popínavých Ilse Superior , Rosarium Uetersen L. Lucia ,Westerland -- z keřových určitě Leonardo da Vinchi - jeden z mála co zimu přežil celý zelený .taky velkokvětá Helenka je nádherná . - foto Ros. Uetersen - Ilse S.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (21.03.2012 14:22)
     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 21.03.2012 15:33
     

    S Westerlandem jsem počítala, ten už tu někdo fotil a k němu jsem zahořela láskou na první pohled, takže skáču nadšením, že jsi mi ho, Kájo, doporučila smiling smiley Leonardo da Vinci vypadá skvěle a Helenka mě totálně okouzlila, to je prostě porcelánová panenka, která bude trůnit v záhonu chladících barev. Díky Kájo.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 21.03.2012 18:22
     
    p6180059.jpg

    Westerland má krásnou barvu , naroste dost velký -- ale dej ho někam na chráněné místo - rád namrzá .taky hezky voní thumbs down -- druhý rok po výsadbě u sousedů ...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.