pátek 26. dubna, 20:36 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Teplá kuchyně
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Teplá kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Příprava špenátu

Datum: 14.01.2009 22:58
 

poraďte, jak připravujete špenát vy please smiley , mě chutná takový ten, co nám vaří v práci nebo dělali ve škole, ale doma se mi takový ne a ne povést a kolegyně z práce, říká to samé jako já confused smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Příprava špenátu

    Datum: 14.01.2009 23:09
     

    Libi, to myslíš takovou tu zelenou břečku?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Příprava špenátu

     
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Příprava špenátu

    Datum: 14.01.2009 23:26
     

    my v práci teda zelenou břečku nemáme - drží jim to docela pohromadě grinning smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Příprava špenátu

    Datum: 14.01.2009 23:30
     

    U nás v práci ji vždycky vařili. A mužskej to chtěl i doma. Ale takovej řídkej se mi nikdy nepovedl.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Příprava špenátu

    Datum: 15.01.2009 00:22
     

    Špenát kupuku mraženej, takže ho nechám v misce povolit, částečně sleju tu vodu co z něj vyteče. Do kastrůlku na sádlo dám na kostičky nakrájenou slaninu, cibuli - když je do hněda, tak přidám česnek a ihned i špenát. Musí se to míchat a vydusit co nejvíce, aby tam nebyla ta voda. No a pak na to naleju rozmíchaná osolená a opepřená vajíčka a nechám zdrcnout - hotovo. mls smiley

     
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Příprava špenátu

    Datum: 15.01.2009 08:41
     

    Já dělám špenát jak ho dělávala moje maminka. V hrnci udělám nejdřív sádlovou jíšku,

    zaliju mlíkem,pak přidám špenát, ani ho moc nerozmrazuju, jak kdy,třeba se ho jen nožem pokusím

    rozpíchat na víc částí, pak promíchávám, až se rozpustí, povařím, občas promíchnu ale hned zas zakryju pokličkou. Přidám sůl, pepř. vajíčko. utřený česnek. A taky trošku majoránky, čemuž se každý diví,

    ale já to tak mám ráda, páč jsem na to odmala zvyklá. Tím, že je tam jíška, je hustější.

    Mňam, asi si ho udělám.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Příprava špenátu

    Datum: 15.01.2009 09:15
     

    Holky, špenát nejím, ale ostatní v rodině jo, takže ho vařím naslepo - prostě bych ho neochutnala. Na doporučení kámošek kupuju mražený se smetanou. Dělám podobně jako Míša, akorát rozetřený česnek dávám až ke konci a přidávám jen žloutky, ne celá vajíčka. Prej je dobrej winking smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Příprava špenátu

    Datum: 15.01.2009 09:33
     

    Já taky podobně jako Missi, před dokonnčením do něj šmrncnu trochu mlíka, granulované jíšky a nakonec česnek. Raději mám ten v papírových obalech, není v něm tolik vody jako v igelitech.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Příprava špenátu

    Datum: 15.01.2009 17:04
     

    Špenát mám moc ráda a jsem jako Libi, taky nejraději ten ,,jídelnovej´´. Já nakrájím cibulku, dám na máslo a nechám zesklovatět. Přidám špenát (nerozmrzlý) a nechám ho rozpustit. Pak přidám česnek a máslovou jíšku. Není to ono, jako v těch jídelnách. eye rolling smiley A hlavně mě strašně štve, jak vyprskává... confused smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Příprava špenátu

    Datum: 15.01.2009 17:21
     

    špenát neznášam,ale krmím s ním ancistrusa grinning smiley zdravím Mono winking smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Příprava špenátu

    Datum: 15.01.2009 17:25
     

    Špenát dělám jako Míša, ale bez slaniny. Na cibulku posekanou kostku špenátu, nechám rozpustit, málo podusit( když se dusí dlouho, zešedne), nakonec česnek utřený se solí a zamíchám vejce. Jedí mi to všichni, holka to ode mne chce i jen tak samotný.mls smiley

    Mám ho, zrovna na zítřek, naplánovaný.grinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Příprava špenátu

    Datum: 15.01.2009 17:42
     

    anny...taky zdravím. winking smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Příprava špenátu

    Datum: 15.01.2009 17:51
     

    Já ho dělám v mikrovlnce..neprská.. winking smiley

     
  • Status:

    Re: Příprava špenátu

    Datum: 15.01.2009 19:07
     

    Já dělám taky jako Missi, tedy krom té slaniny. Je pěkně hutný a neteče. A česnek dám chvilku před vložením špenátu a pak ještě prolisovaný těsně před vajcema. Krom vajíček nezahušťuju ničím.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Příprava špenátu

    Datum: 15.01.2009 19:19
     

    Taky jako Missi, ale bez slaniny a na másle nebo oleji. Sádlem šetřím winking smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Teplá kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.