pátek 26. dubna, 07:44 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Pojďme si vyčarovat jaro

Datum: 16.02.2009 20:17
 

Ta zima už mi leze na nervy, začínám mít depku, zimní oblečení se pomalu rozpadá dlouhým nošením winking smiley, auta mají ojeté zimní gumy a jaro je tak nějak v nedohlednu. Navíc kde kdo má chřipku a nebo je alespoň pořádně nachlazený.

Musíme to vzít jako správné bosorky do svých rukou a jaro si vyčarujeme, co vy na to.

Takže pozor soustřeďte se právě začínáme love smiley flower smiley love smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 14
  • Status: expert

    Re: Pojďme si vyčarovat jaro

    Datum: 18.04.2017 20:40
     

    Drahus, paráda. Krásný jsou ty Rembrandtovy tulipány. Taky jsem je mívala.

    Kaaj, připomněla jsem si své návštěvy tam. Byla jsem tam asi osmkrát, možná víckrát. Ale většinou později. Kolem květnových svátků. To už bylo hodně hyacintů a modřenců odkvetlých. Ale zase širokánská plejáda tulipánů. Třikrát asi jako dozor a organizátor zájezdů pro děti spoluzaměstnanců. Šlapáky ve vodě bylo velmi oblíbené místo. Čekala jsem, kolik se jich vykoupe. eye rolling smiley Fotky jsou asi velmi brzy ráno,s tak málo lidmi jsme se tam nikdy nesetkala. A hrozně jsem už tenkrát oceňovala naprostou samozřejmost zapůjčit vozíky pro hůře chodící. Vyloženě invalidní lidé mívají většinou své. Ale park je velice rozsáhlý, takže delší prohlídka by byla vyloučena i pro osoby jen hůře chodící. Tady je skoro výjimkou tahle možnost. A viděla jsem i stolečky, kde jsme si dávaly ještě s kolegyní, která se mnou jezdila, kafe.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pojďme si vyčarovat jaro

     
     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Pojďme si vyčarovat jaro

    Datum: 18.04.2017 21:03
     

    Kaaj díky za odkaz, krásné fotky....už jsem doma párkrát nadhazovala, že kdyby mi chtěli udělat v budouchu ke kulatinám jooo radost, byl by to právě výlet do Holandska na jaře na cibuloviny grinning smiley . Jenže jak to znám, co si člověk neudělá (respektive nekoupí)... grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pojďme si vyčarovat jaro

    Datum: 18.04.2017 22:32
     

    Romco, určitě si jednou zařiď, pokud nezařídí druzí.I rovinatá krajina tam s kanály působí velice uklidňujícím dojmem. A pokud se spojí s návštěvou Boskoopu, třeba tady, srdce zahrádkáře je v sedmém nebi. [botany.cz]

    C. Esveld je nejen prohlídkovou zahradou ale lze zakoupit všechny možné javory a další v různých velikostech a cenách.Do Boskoopu jsme jezdívaly s dcerou o něco později, je všude kolem i po ulicích obrovské množství hortenzií. Ale funguje samozřejmě už v době cibulové sezony.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (18.04.2017 22:38)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pojďme si vyčarovat jaro

    Datum: 19.04.2017 08:18
     

    V Esveldu jsme byly s Hespou. Byly jsme koncem srpna, v čase hortenzií a lilo. Hespy bratr nás tam vzal. Když jsme odsud jeli autem pryč, všude byli policajti a hasiči. Hespin bratr musel po vedlejších silničkách, protože byly všude uzávěry. Zdárně jsme dojeli "domů" a večer v TV, ve zprávách byly obrázky, jak je tam povodeň vyplavila a všechna zahradnictví byla zničená. Bylo velké štěstí, že jsme včas odjeli.

    Pamětníci vědí, že jsem tam byla pro spoustu roubovaných exotických ibišků winking smiley Samozřejmě ne u Esvelda, ale u Gommera smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (19.04.2017 09:42)
     
  • Status: expert

    Re: Pojďme si vyčarovat jaro

    Datum: 19.04.2017 16:15
     

    Drahus, když nejsou povodně, není to nádhera? Jak dopadly ibišky? Od Esvelda mám jeden japonský javor. Takový hrozně jemnoučké lístky. Mnohem jemnější než mají ještě Dissecta. A paradoxně jsem odtamtud přivezla dvě růže. Rhapsody in Blue.Stále žijí ale moc nerostou. Ale letos jsem jim konečně udělala pořádný sestřih.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pojďme si vyčarovat jaro

    Datum: 19.04.2017 20:18
     

    My tam jely v srpnu (koncem), já jen v bermudách, jedna cesta 920 km a celý týden, co jsme tam byly, chcalo a chcalo. Hespina švagrová mi věnovala aspoň tepláky, abych tam neumrzla stydlin smiley grinning smiley Hortenzie byly všude a krásné. Krajina zvláštní, pro mne trošku divná, jsem z podhůří a ta palačinka byla pro mne divná smiling smiley Ibišků jsem přivězla kolem dvou stovek, pro všechny zájemce z Česka a Slovenska a pak jsem rozesílala winking smiley

    No já měla doma celkem asi sropadesát roubovanců, nakoupených od různých zahraničních pěstitelů a i tady jsem nakupovala i sama roubovala a pak jsem si koupila od jednoho rádoby pěstitele z Prahy, prodal mi nemocné rostliny a minimálně polovina mi jich šla do kopru. Zbytek jsem prodala a na ibišky zanevřela, protože, když si spočítáš, že jeden stál pětistovku a víc, přišla jsem o hromadu peněz angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pojďme si vyčarovat jaro

    Datum: 19.04.2017 20:22
     

    Drahuš, tak mě napadlo, pěstuje ještě někdo v současnosti tyto ibišky? Vím, že Vláďa jim zůstal věrný, ten sem ale nechodí a o nikom už nevím confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pojďme si vyčarovat jaro

    Datum: 19.04.2017 20:33
     

    Nevím iviku. Myslím, že snad ani ne.

    To byl můj nejhorší úlet, co se kytek týká a asi i celkově. Moc se mi líbí, ale když na to nejsou echt podmínky, tak to nemá cenu. Jsou šíleně choulostivé a krátkověké.

    Musí být na ně vytápěný skleník a to pak ani nemá cenu, protože jsou zavřené ve skleníku a doma nezdobí. Nemusím mít všechno. je pravda, že změnily můj náhled na pěstování kytek obecně. Prostě jsem vystřízlivěla grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pojďme si vyčarovat jaro

    Datum: 20.04.2017 06:41
     

    Drahus, chápu po těhle zkušenostech špatné vzpomínky. Já měla dva celkem osvědčené termíny. Květnové svátky a červenec, jak je upálení Husa a Cyril a Metoděj. Nikdy nezklamalo.

    Tak, jak píšeš, jsem naštěstí nic nerozjela, což je celkem s podivem. Naštěstí je tu orintace a postavení baráku takové, že to prakticky vylučuje nějakou zimní zahradu či něco podobného. To už bych nevěděla, co dřív....

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pojďme si vyčarovat jaro

    Datum: 20.04.2017 07:11
     
    dscn7496.jpg

    ahoj - tak Vláďa má na Fb svou uzavřenou skupinu , ale je tam i skupina Pokojové ibišky -

    já mám teda dva , co přežívají . momentálně se snaží obrazit .. jsou to už letité, obyčejné , kdysi koupené v Kaufu . .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (20.04.2017 07:12)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pojďme si vyčarovat jaro

    Datum: 20.04.2017 08:20
     

    Kaaj, obyčejné, pokud přežijí retardaci po hormonech, kterými je výrobci cpou, dokáží žít i několik desítek let. ale já je už prostě nechci. Jak mě něco/někdo zklame, zavřu k sobě navždy dveře winking smiley

    Věnovala jsem jim všechen volný čas, měly i speciální péči v době mé nepřítomnosti, víc, jak domácí mazlíček. kupovala jsem jim výživu a ochranné prostředky v obchodech pro marihuanu ( grinning smiley ) , které byly neskutečně drahé, věčnými postřiky jsem sama nakonec trpěla zdravotními potížemi. ať jdou do háje, celé ibišky grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pojďme si vyčarovat jaro

    Datum: 20.04.2017 08:29
     

    já se teda o ně moc nestarám . přes zimu jsou na okně v nevytápěné koupelně a te´d jsem začala zalívat , už raší . pak půjdou ven - nad kompost. občas pohnojím Kristalonem a zaleju .

    Vláďa a ostatní příznivci pěstují hlavně tropické ibichy. některé jsou fakt nádherné . thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (20.04.2017 08:38)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pojďme si vyčarovat jaro

    Datum: 20.04.2017 08:34
     

    Jo, pěstovala jsem je dřív, jak Vláďa, jezdil si ke mně pro některé, které jsem naroubovala nebo pro podnožové, které jsem měla možnost sehnat. jednou si odvezl za "děkuji" sedmdesát rostlin na naroubování...

    O obyčejné není nutné moc pečovat, jen je v sezóně hodně hnojit, jinak vcelku nic.

    Mám je na památku nafocené a to je vše winking smiley Exoti překrásní jsou a květy obrovské, ale rostliny nejsou pěkné a kvetou poměrně sporadicky. A už to tu raději nebudeme zasírat nebo nás ostatní umravní winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Pojďme si vyčarovat jaro

    Datum: 20.04.2017 08:38
     

    Drahuš, vzpomínám, jak jsi mi na srazu nacpala dva obří ibichy, jeden pro Fandu a druhý pro mě. Vypadala jsem s nimi jako pochodující květinářství a dokonce mě jedna paní v metru pustila sednout grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pojďme si vyčarovat jaro

    Datum: 20.04.2017 08:55
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.