pátek 26. dubna, 02:19 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 20
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Ovoce

    Datum: 29.05.2023 06:17
     

    V úterý první jahody, o víkendu už 2x miska mls smiley třešní bude málo, meruňka žádná, švestek vypadá dost. Broskev vypadá na zdechnutí, tedy jako všud... každej strom, mladej, starej minimálně olistěný. Neviděla jsem tady nikde "zdravou" broskvoň, všechny vypadaj úplně stejně.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 29.05.2023 07:23
     

    Lado, u mě asi stejně. Ale strašně mě překvapily broskve. Je to jak píšeš ale i u lidí, kteří průběžně skutečně systematicky stříkají, Zrovna včera jsem koukala sousedům na zahradu, broskev vypadala na první pohled pomalu holá. Jakoby uschlá. Konce větví krásné meruňky napadené. Do letoška byla naprosto zdravá.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 29.05.2023 09:03
     

    Ladu, ty jedeš. thumbs down Broskev, ty mají letos problémy. U nás i přes 3x postřik to vypadá podobně. Začínají se ale oklepávat, něco na nich je, ale zda vydrží...stromy kvetly bohatě, na bohatou úrodu to ale nevypadá.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 29.05.2023 11:49
     
    img_20230528_155542.jpg

    Nebude meruňka, broskev ani třešně. Ale kvanta borůvek

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 29.05.2023 12:27
     


    Já už 2 včera taky strčila do pusy, hezky červené a sladké. flower smiley love smiley

    LadaB napsal(a):

    V úterý první jahody, o víkendu už 2x miska mls smiley třešní bude málo, meruňka žádná, švestek vypadá dost. Broskev vypadá na zdechnutí, tedy jako všud... každej strom, mladej, starej minimálně olistěný. Neviděla jsem tady nikde "zdravou" broskvoň, všechny vypadaj úplně stejně.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 29.05.2023 14:40
     

    naše broskvoň u mamky je zcela tragická, holé větve, pár zkroucených listů... zahradu jsme před týdnem pronajali, myslím, že paní to nevydrží a nechá ji uříznout. eye rolling smiley Je to fakt torzo. Loni měla jedinou broskev, kterou totálně zlikvidovaly vosy.

    LadaB napsal(a):

    V úterý první jahody, o víkendu už 2x miska mls smiley třešní bude málo, meruňka žádná, švestek vypadá dost. Broskev vypadá na zdechnutí, tedy jako všud... každej strom, mladej, starej minimálně olistěný. Neviděla jsem tady nikde "zdravou" broskvoň, všechny vypadaj úplně stejně.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 21.06.2023 22:08
     
    dsc06052.jpg

    Dozrává višeň. Měla jsem lufta, aby nepřišly kroupy, zatím to dopadlo dobře. Dokonce se nechal mužský "ukecat" a ráno postříkal na hnilobu, 1 den ochrana lhůta. Tak snad budou buchty, džemík i likérek. Sice samá práce, ale tohle mě nevadí. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 21.06.2023 22:25
     

    Aleno, když už jsi u zaváření, v Kauflandu měli meruňky za docela slušnou cenu 34 Kč. Pokud se pamatuju, jsi meruňková.Višně vypadají super.Byla by to škoda nechat shnít.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 21.06.2023 22:33
     

    Díky, jsou doma ve sklepě, dozrávají. Zítra jsem v rozárku, tak možná v pátek bude džemík. Koupila jsem 4 kg a už jsou pěkně oranž.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.06.2023 14:01
     

    Holky máte někdo sloupovou třešeň?

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.06.2023 17:56
     

    Dle mých informací neexistuje. Gen sloupovitosti je jenom u jabloní.

    U ostatnich druhů jsou to roubovanci na pomalu rostoucích podnožích a jsou označeny jako sloupové z prodejních důvodů, budou z nich drobné stromky, ale sloupové ne.

    Třešeň mám roubovanou na podnoži Kolt (Colt?), roste pomalu, docela se dá udržet ve tvaru, ale sloup to fakt není.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.06.2023 18:32
     

    Díky, potřebuju nejakou malou, velká se mi nevejde do zahrady. Koukala jsem na Fytos, tam jí mají roubovanou na pomalu rostoucí podnoži

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.06.2023 19:00
     

    Jak píše Hanka, hlavně ne na ptáčnici. Ještě Gizella 5, 6 je novější, nižší. Ještě je dobré ranější, aby se nemuselo stříkat proti červům.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 22.06.2023 19:34
     

    Jenže rané třešně sežerou špačci.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (23.06.2023 13:01)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 23.06.2023 21:28
     

    Jojo mají roubované na Gizelle.... takže na podzim si pro ni zajedu

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.