pátek 26. dubna, 22:02 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ovoce

Datum: 18.07.2007 11:35
 
_mg_4416.jpg
Další fotografie:

Borůvky (nevím jaké, neptejte se spinning smiley sticking its tongue out ) letos sázené

 

Letošní převislé měsíční jahody, nic moc

 

Chudinka broskvička, která je samý klejotok, který jsem vyřezávala a hojila, ale už jsem to vzdala. Mocně se snaží a plodí ostošest a dobré, žlutomasé broskve. (asi ví, že má na kahánku)

 

a ještě jednou nový stromek nashi



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 20
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.08.2022 15:44
     
    img_20220825_145251.jpg
    Další fotografie:

    Dřín velkoplodý Kazanlak. Začal plodit až po zakoupení kamaráda - semenáče. A má teda výrazně větší plody.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ovoce

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.08.2022 21:27
     

    Alenko, jj Talent. Poradna [agrobio.cz] nabízí Bellis nebo do peckovin Belanty (ptž povolen do jádrovin proti strupovitosti, předpokládám, že bude fungovat i tam) . A díky za tip na Prolectus.

    Mančo, pěkný dřín thumbs down . Máme nějaký velkoplodý NN, no že by pyly plody nějaké velké se říct nedá. Sklízela jsem vloni probírkou, snad ani jinak to nejde, dozrává postupně, i tak pěkně kyselý. Přidávala jsem k ostružinám na marmelády.

    A aronii máš taky thumbs down .

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 26.08.2022 08:01
     

    Eli, dík za odkaz. Já už jsem z postřiků úplně pitomá. Zjistila jsem, že už je zakázaný i Dithane. Ani už se nedivím, že je většina škůdců a chorob čím dál víc rezistentních.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 26.08.2022 18:44
     

    Tak jsem v tom dusnu stačila obrat aronii, už je naložená v rumu mls smiley , bohužel ji moc nebylo, je dost lehká, alespoň 1 várka smiling smiley, zbylo 1/2 kg, z toho udělám džemík....

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 26.08.2022 22:55
     

    Dusno na padnutí, obrala jsem další várku ostružin ... už je nějak ani nechci, ale sousedka už také ne ... mám rozvařeno, v dalším kastrolu povařené na kousky nakrájené popadané broskve, mirabelky, ryngle, něco švestek co jsem přehnala s chystáním na švestkové knedlíky. Zítra na něco otřepu první dřínky, zkoušely jsme s Tondou, už by to šlo, a přidám k ostružinám, ach jo, znovu rozvařit, přepasírovat - přidám k ostatnímu a uvařím marmošku s kousky ovoce do jogurtu .... stejně to ve finále vše rozdám.

    O moniliové hnilobě je dnes v Zahrádkáři, jen jsem nakoukla, přečíst jsem nestačila stydlin smiley .

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 03.09.2022 23:24
     
    img-20220903-wa0010.jpg
    Další fotografie:

    Nemůžu se vynadívat, tak vám ho sem zas nacpu. Trochu tmavší než před týdnem, stále kyselý a nepadá. Budou pokusy, zaplodil poprvé. Asi dělám kolemjdoucím chutě, ta barva je nádherná. A ještě fotka plodů s vedlejším semenáčem. Chuťově je teda dobrý, ale zraje dřív, ani jsem si ho nevšimla.

     
  • Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 04.09.2022 08:50
     

    Manco, vypadá to skutečně chuťově. thumbs down Hezký i jen na podívání.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 07.09.2022 22:27
     

    Mančo, my máme asi NN semenáč. Plody malé, než stačily dozrát do nějaké chuti letos, jsou všechny opadané ... keř asi půjde thumbs up . No, nepůjde, u nás první kvetoucí keř, pastva pro včely a čmeláky. Jen ho musím trochu umravnit, začíná být veliký převeliký.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Ovoce

    Datum: 08.09.2022 10:28
     

    Tak včera, mi přišly nové jahody, hned večer byly v zemi. Stovka sazenic, 4 druhy. Dvoje mám odzkoušené z minula a dvoje nové.. Ty teda jsou jako náhraha těch co jsem už měla podobné křížení..tak uvidím. Všechny staré jsem zlikvidovala, nedělala jsem žádný nový záhon. Budu mít na nějakej čas vystaráno.

    Jo už jsem pokoupila nějaké ty postřiky, všechno vezmu před zimou mospilanem a na jaře, to ostatní.

    Ovoce akorát jablka na stromě, nějaké maliny ty budou až do zámrazu. Něco ostříhaného, něco ještě dorazit a bude hotovo.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.09.2022 20:21
     
    308654837_782338309719367_8103968313866183501_n.jpg

    Taky jsem dnes posbírala maliny, asi nejvíc za sezonu. grinning smiley

    Asi budu dělat pečený čaj. jsouhrušky, jablka, švestky, teď maliny. A něco je v mrazáku.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.09.2022 20:56
     
    p1000613.jpg

    winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 25.09.2022 21:58
     
    img_20220925_174557.jpg
    Další fotografie:

    Já dělám pečený čaj jen z kdoulí. Přidám něco na barvu, aronii nebo rybíz. Letos jsem vlastně schovala semínka z malin, když jsem dělala šťávu. Možná to povařím jen tak a nebudu dávat do sklenic. No zas se mi láme strom a to jsem dva kýble otrhala, abych mu odlehčila. Mišpule se opírá o švestku, ta má taky dost.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 27.09.2022 00:12
     

    Právě vybírám kiwi, pěstujete někdo? Mám místo na dvě, můžu dát samosprašné Issai a k tomu nějakou samičí? To by mělo opylit. Akorát nechápu, proč by pak někdo kupoval samce.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Ovoce

    Datum: 12.10.2022 22:06
     
    img_20221012_173052.jpg

    Copak letos udělám z kdoulí. Netuším. Už jsem dvě spotřebovala na čaj 😁

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Manca (12.10.2022 22:12)
     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Ovoce

    Datum: 13.10.2022 10:49
     

    Mančo, to je krása! Neděláš želé?

    Vysadila jsem kdouli na chalupě před pár lety, letos bych měla ochutnat první, pokud nám jě někdo neotrhá.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.