sobota 28. listopadu, 20:44 Svátek má René
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Květiny v truhlících a nádobách II.

Datum: 13.06.2014 08:58

Pokračování diskuze - první je přecpaná, asi máme moc truhlíků winking smiley love smiley .

předchozí diskuze končí stranou 658. [www.week.cz

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Missi (16.06.2014 21:28)

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 12 z 19
  • Autor: alenak
    Status:

Re: Květiny v truhlících a nádobách II.

Datum: 08.06.2020 22:15

Begonky máš parádní, kupovala jsi ve Světí? Měla jsem cukání v sobotu, zahajoval výprodej, ale odolala jsem grinning smiley

Švagrová je právě kupuje ve Světí a má je krásné, jdou ji.

• Autor: Reklama

• Status: expert

Datum: 08.06.2020 22:33

Aleno, některé mám z uchovaných hlíz ale ve Světí jsem se trochu neudržela. eye rolling smiley grinning smiley Měli fakt pěkné a spoustu druhů. Příště vyfotím stojací, které jsem koupila. Statečně jsi odolávala. Já už snad nikam nesmím.

Gabco, taky mívám přes zimu ztráty.

Status:

Datum: 08.06.2020 22:39

Právě, že se nám s kamarádkou zdají begonie a ledovky ze Světí dobrý. Kamarádka tvrdí, že muškáty tak od nich nejdou. Taky je každý rok jiný. Já si tam letos koupila trubučku a je nádherná, ale v zemi.

Datum: 08.06.2020 22:47

Na pohled se muškáty zdály pěkné. A měli ohromný výběr. Ale jak půjdou, to se uvidí.Mám asi tři, brala jsem je dědkovi. Tomu na chalupě nějak zařvaly v rámci událostí. Begonie mají fakt noblesní.Trubučku jsem nějak přehlídla. Byla jsem tam s mladou a jak v Jiříkově vidění.

Status:

Datum: 08.06.2020 22:58

Právě že mají široký sortiment, i barevně, cena není přemrštěná, jako někde. Rozšiřují trvalky, a tam se mi zdálo dost novinek, baptisie, trubučka apod., není to tolik k vidění.

• Autor: Anavi

Datum: 09.06.2020 08:20

Jájo, mám to úplně stejně.... tím si musí projít každý. smiling smiley

Na ty účty raději nekoukám... jen těch heucher sežraných lalokáči bylo nepočítaně, a ty jsou někdy v cenových relacích kolem stovky confused smiley ... Hodně věcí mi odešlo "přirozeným děním"... byly na slunci, ale jak stromy narůstají a vytvářejí stín, tak se jim tam přestalo dařit až najednou nebyly... "Babičkovské" tulipány pohoda, ze šlechtěnců se staly válející nevzhledné útvary smiling smiley. Takže jsem letos vše vyčistila, rostliny, kterým se nedařilo, jsem přestěhovala do rekonvalescence na vesnickou zahradu a uvidíme, jestli se vzpamatují. Když ne, tak půjdou.. nemám ráda takové ty živořící rostliny. Zachraňuji do poslední chvíle, ale musí to mít nějakou formu winking smiley.

Takže peněz mě to stálo tolik, že bych možná taky už mohla mít lepší auto grinning smiley grinning smiley grinning smiley. Přesto mi to nebrání v tom, abych se pouštěla do dalších nákupů... teď zase pro změnu jahody, borůvky, muchovníky, okurky... bez záruky, že toto úsilí přinese nějaké "plody" winking smiley

Stále mi zahrada přináší víc, než mi bere... a vidím v ní smysl. love smiley

A abych se oklikou vrátila k tématu "Květiny v truhlících...", tak přiznávám, že nepěstuji už žádné millionky ani batáty. Pořídila jsem odolné muškáty a macešky, které jsem po letech vzala na milost. Nenadchnou třeba tolik, ale vydrží neurvalé zacházení grinning smiley a když je člověk nestihne zalít, tak jim to jenom prospěje. thumbs down

V truhlících mám rozchodníky, rožec, šalvěje, řimbabu a šantu, jsou to vděčné rostliny, které stačí na jaře jen "nastartovat". winking smiley

Nechce se mi nic stěhovat domů, hlídat, kdy je a kdy není mráz...

V nádobách mám místo batátů jahodníky, borůvky a aronii.

Takže to ke zhodnocení vývoje u mě.

jaja99 napsal(a):

Já nechala většinu fuchsií zmrznout, hlavně stromků jsem se chtěla zbavit, nelíbily se mi. Zůstalo mi asi 7 fuchsií těch odolných:-). Nemám tolik času, zahrada pustne. Spočítala jsem cedulky z Lidlu od cibulovin asi za 7 let a vyšlo mi, že by nebylo třeba chodit na brigádu :-), a měla bych tedy čas na zbytek zahrady. Z těch cibulovin mi zbyly jen narcisy ai z 50 lilií nemám jedinou, tulipány podobně, fakt vyhozené peníze. A to nemluvím o růžích tam je to asi podobně marná investice vetšinu růží po 3-4 letech nemám. Co zhora nesežraly srnky a jeleni to podežrali hryzci. Jediné čemu se daří jsou denivky, a dost už nefňukám. Jen je škoda vyhozených peněz.

Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (09.06.2020 08:28)

• Autor: Anavi

Datum: 09.06.2020 08:29

Holky královéhradecké, ještě jsem začala navštěvovat Zahradnictví Štastný... líbí se mi, že to tam mají upravené a rostliny bývají silné a v dobré kondici. Loni jsem tam kupovala muškáty, vzpřímené i převislé, přezimovala je v celkem nevhodných podmínkách a po umístění na okno jedou nanovo. thumbs down

Cenově neumím posoudit. confused smiley Zatím jsem tam nakupovala pouze na dárkový poukaz,který jsem dostala v práci, takže mě to tolik "nebolelo" a neřešila jsem každou korunu.

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (09.06.2020 08:30)

• Autor: gabca

Datum: 09.06.2020 20:24

dsc00280 (7).jpg
    Další fotografie:

Letos mi ta lilie v květníku moc nepokvete. Vždy to byl květ na květu, letos bída. No, asi by si zasloužily nějaký lepší substrát neb roste v tom samým už asi 7 let. spinning smiley sticking its tongue out

A já to mám zase opačně než Ivča, čím víc kvítí, tím lepší. winking smiley Sice se poslední roky tak nedaří, ale nevzdávám to. grinning smiley

Datum: 09.06.2020 21:57

96.jpg
    Další fotografie:

Gabco, neřekla bych při pohledu na květenu, že se tak nedaří. nono smiley

Anavi, nevím za kolik mají muškáty u Šťastných. Ve Světí měli docela zajímavou cenotvorbu. grinning smiley Prakticky všechno bylo za 35Kč. A pěkné rostliny. Já tam ulítla na begoniích.A měla jsem vzít víc s tmavým listem. Připadalo mi, že budou jakoby smutné. Ale podle té oranžové tak nevypadají. Třeba příště, pokud se toho dožiju.

• Autor: gabca

Datum: 09.06.2020 22:09

img_20200530_130940.jpg

Regi, v červnu a červenci většinou ještě super. Ale jak jsou v posledních letech ty vedra, většinou nějaké ztráty bývají.

Letos se jim to počasí zatím líbí. thumbs down

Begonky super. thumbs down

Mamčinu už jsem sem dávala, ale dám znovu, je taky krásná. love smiley

• Autor: 1romca11
    Status:

Datum: 10.06.2020 07:33

img_20200602_135540.jpg
    Další fotografie:

Balkonovky mi letos dělají radost. Asi jim svědčí chladnější pocasi smiling smiley

Datum: 10.06.2020 10:16

Anavi, muchovníky, borůvky a případně lonicery nezklamou:-)

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (10.06.2020 10:16)

Datum: 11.06.2020 21:17

116b.jpg

Krásné kvetení. Co se mě týče, uvítala bych u všelijakých těch kombinací, kdyby to dorostlo jen do určité velikosti. Tak ještě tři neděle od toho, jak to máte teď.To se mi nejvíc líbí. Ale přírodě se neporučí.

Gabco, maminka má krásnou begonii. thumbs down

Datum: 24.06.2020 22:16

246j1.jpg
    Další fotografie:

Začal kvést ozdobný jetel.

Překvapily mě begonie. Tyhle jsem koupila v OBI, ještě když byla všelijaká omezení. Rychle udělali slevy na cibuloviny, nic zvláštního neměli ale přece neodejdu jen tak. eye rolling smiley grinning smiley Cibule nebyl žádný zázrak, drobné mršky. Ale rozjely se moc pěkně. Člověk si nevybere.

Status:

Datum: 24.06.2020 23:00

dsc05716.jpg
    Další fotografie:

Regino neštvi, winking smiley nikdy jsem jetel neměla a je to moc hezký, co to prosím chce? Kdybych na něj brkla......

Leta si dělám z řízku každý rok novou pařížskou kopretinu, byla dlouho ve skleníku a je obří, má stálé místo, kde se ji daří, ale je to požíračka vody, mám ji moc ráda.

Upraveno 2 krát. Naposledy upravil alenak (24.06.2020 23:31)

Podobné příspěvky
Diskuze: Sukulenty Zábradlí Kniphofia - " Kleopatřina je..

Kdysi přivezl muž z burzy takové mrňousky. Dnes už jsou celkem narostlé. Jedná se o: Euphobia aphylla, Senecio artuculatis, Aeonium lindley ,Sedum mor

Autor: Mona - 17.12.2006 13:56
Rubrika: Pokojové květiny - Komentářů: 85

Za chvíli (několik měsíců) dojde u nás konečně i čas na zábradlí okolo terasy. Chtěla bych něco podobného alpským balkonům (aby na něm bylo místo na t

Autor: Libi - 27.05.2007 17:03
Rubrika: Dům a vše okolo - Komentářů: 24

Kdo by neznal tuhle nádheru . Jak správní zahradní nadšenci ji samozřejmě máme a zkoušíme co ji nejvíce vyhovuje. Zajímaly by mě vaše zkušenosti. Po

Autor: petrli - 16.02.2009 15:27
Rubrika: Zahrada - Komentářů: 79
Adresář: http://moje-zahradka.webgard.. http://www.krasa-netresku.cz http://skalnickar.blog.cz/

Fotografie roslin, deník ze zahrádky. Fotografie z přírody. Uhliště - blízké i daleké okolí, Šumava a tipy na výlet.

Autor: Trenc - 05.09.2008 19:28
Rubrika: Zahrada - Komentářů: 0

Sukulenty, skalničky, netřesky, Sedum -nenáročné a stále více atraktivní a žádané sukulentní rostiny pro byt i zahradu.

Autor: petrli - 27.12.2008 10:39
Rubrika: Zahrada a květena - Komentářů: 0

Skalničkář - stránky věnované skalničkám , trvalkám a cibulovinám.

Autor: petrli - 27.12.2008 10:46
Rubrika: Zahrada a květena - Komentářů: 0
Bazar / nabídka: BYT PRAHA   

Popis Zrekonstruovaný, světlý a teplý byt orientovaný na jih s rozlohou 59,27 m čtverečních, 19,93 metrů z toho je balkon. Parkování ve dvoře v ceně.

Autor: SPIKE - 13.11.2018 14:15
Rubrika: Bydlení a domácnost - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.