čtvrtek 28. března, 21:10 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a nemoci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Zdraví a nemoci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Klikni pro filtrování

Jak na vši?

Datum: 14.01.2014 09:54
 

Volala mi dcera, že jí holčičky přinesly ze školy vši. Protože je to dnes bohužel docela rozšířený jev a ty mrchy kousavý jsou rezistentní na spoustu přípravků, chci se zeptat, jak na ně? Kromě vybírání hnid..

Holčičkám samozřejmě přípravky pro lidi nepomáhají, tak jsem ji poslala přípravky, co používám na zvířata, ale to přece není řešení?!

Když jsem byla malá, také jsem je také ze školy přitáhla, ale v dávných letech nebylo nic, než DDT a to mi matka dávat nechtěla, takže jsem měla na hlavě petrolejový zábal..

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (14.01.2014 09:57)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234 | další
    Aktuální stránka: 1 z 4
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 10:18
     

    Drahuško, nezávidím thumbs up my jsme bojovali před vánocema. Na živé vši nám pomohl Paranit, Hedrin, Effective ...těch přípravků je spousty. Vám nic nezabralo ? eye popping smiley Horší je to s hnidama, ty žádný přípravek nezahubí. Bohužel. Takže pěkně po jedné vybírat, což je třebas u dlouhých vlasů zážitek. Jakmile tam zůstane jedna jediná, je zle, kolotoč se opakuje. Někdo doporučuje i žehličku na vlasy. Zkoušeli jsme, ale to chce žehlit fakt drasticky, aby se hnidy spálily. To spíš poničíte vlasy ...

    Taky vyprat komplet povlečení, čepice, ručníky winking smiley a hnidy vybírat,vybírat,vybírat angry smiley jsem tě asi moc nepotěšila, viď ?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak na vši?

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 10:29
     

    Což mě? Já jsem daleko. To musí dcera smiling smiley Začala jim denně povlékat, všechno pere, jak zběsilá, holky musí nosit šátek a několikrát denně vybírá hnidy. Naštěstí mají obě vlasy ostříhané na kratší mikádo. Ještě před Vánoci by to byl problém, to měly obě dlouhé vlasy. fNěkdo jí doporučil cosi s glycerinem, že prý se i hnidy obalí olejnatou hmotou a udusí se. Nemáte s tím někdo zkušenost?

    O žehličce na vlasy také přemýšlela, ale podle mne to nezabere několik mm u hlavy a tam ty hnidy myslím přežijí, pokud tam jsou.... confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 10:31
     

    Hi hi, nejlíp pomůže dát na hlavu barvu, která obsahuje čpavek.. Už vidím malé holky, jak jdou do školy s obarvenou hlavou grinning smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 10:48
     



    drahus napsal(a):

    Hi hi, nejlíp pomůže dát na hlavu barvu, která obsahuje čpavek.. Už vidím malé holky, jak jdou do školy s obarvenou hlavou grinning smiley

    Někde radili Tea Tree Oil .

    [www.tea-tree-oil.cz]

    Rozhodně tím nic dcera nezkazí ... pokud doma nemá, ať ale zkusí sehnat ten z odkazu . . je 100%ní .. jako ten pravej thumbs down

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 10:49
     

    Drahuško - a prý to pomáhá jako prevence drinking smiley

    Doporučuje se jako prevence do šamponu, máznout do vlasů a za uši .

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 10:54
     

    Pravda,na ten jsem zapomněla stydlin smiley lepší smradlavý dítě, než zavšivený winking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 10:57
     
    dscn7918.jpg

    a ted´ si představte , že je měla tato moje vnučka . no děs - jak říkáte - žehlička na vlasy a všechno možné co se doporučuje . ani nevím co všechno .akorát já se drbala asi 14 dní -- bez vší. smoking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 11:03
     

    Kamarádce teď pomohl šampon Všiven smiling smiley.My máme ten elektrický hřeben. Při pročesávání to dává výboj a mělo by je to likvidovat smiling smiley. A taky jim preventivně čas od času promažu hlavu Tea Tree olejíčkem. Sice nadávaj, že smrděj jak báby, ale vším to prý smrdí taky smiling smiley.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 11:23
     

    Moje děti a dokonce i já, jsme měli hlavy v petrolejovém zábalu. Tehdy byl snad jen jeden prostředek a ten tedy moc nezabíral. Tohle zabralo naráz. tongue sticking out smiley

    Drahuško, asi bych to zkusila řešit tou barvou. Dcera taky říkala, že barvení vlasů pomáhá proti vším i dalším breberám. Koupit podobný odstín, co mají holky barvu vlasů. Kantorům by se to snad vysvětlilo, kdyby to bylo moc zřetelné. A pak tedy preventivně ten Teetree, ale s tím zkušenost nemám žádnou.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 11:47
     



    kaaj napsal(a):

    a ted´ si představte , že je měla tato moje vnučka . no děs - jak říkáte - žehlička na vlasy a všechno možné co se doporučuje . ani nevím co všechno .akorát já se drbala asi 14 dní -- bez vší. smoking smiley

    To je šílený. eye popping smiley

    Ale vlasy má krásné thumbs down

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 13:45
     

    Jak na vši? Vší silou! smoking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 13:59
     

    Kájo, nádherné vlasy love smiley . Ale pročesávat bych jí to nechtěla nono smiley winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 14:32
     



    HanaK napsal(a):

    Jak na vši? Vší silou! smoking smiley

    Hanko, já tě zabim grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 18:10
     

    Tak jsem se dozvěděla další - prý zábal místo v petroleji, tak v lihu. Údajně stoprocentní

     
Stránky:  1234 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a nemoci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.